Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Zephyr 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Teska srca ali doslo vreme za pauzu kad je moto svet u pitanju.Sto znaci da ce motor a i oprema u prodaju.

 

Kawasaki je uvezen u januaru 2013 a o svemu tome mozete procitati ovde: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/89282-kawasaki-zephyr-750-92/page__p__1433387__hl__zephyr__fromsearch__1#entry1433387

 

Kod mene je igrom slucaja zavrsio u junu 2013 god.Tada je na satu imao 16000 km.Ja sam od tada uradio sledece:

 

- zamenio zadnju gumu

- nastelovao karburatore

- zamenio gumice na karburatorima (jer su curkali)

- zamenio migavce

 

Trenutna brojka na satu je 20400km.Na 19750km je odradjen mali servis.Motor je registrovan do 04.2015 godine.

 

Sto se tice ulaganja..zadnja guma je solidna tj gura jos ovu sezonu...pogonski lanac mislim da bi i on morao za sledecu sezonu da se menja..lancanici su ok.

 

Motor prodajem jer mi novac treba za neke druge poslice pa samim tim zamena ne spada u opcije..uostalom,kao sto rekoh,izlazim iz moto sveta.

 

Vlasnik sam motora i bez KP ugovora motor ne predajem.

 

Mislim da je cena korektna pa je ne bi ni menjao..kome je ovo isuvise za ovakav motor ne mora da me kontaktira.Za ostala pitanja sam tu.

 

Dusan 062 85 34 067

post-9141-0-61520600-1407958675_thumb.jpg

post-9141-0-39508100-1407958741_thumb.jpg

post-9141-0-56218700-1407958768_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Njemu pise u saobracajnoj 24kw..ne znam zasto..ja koje sam informacije pronasao na netu trebalo bi da ima oko 70ks..ili je to ili je ovo najjacih 24kw koje sam vozio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Da obnovim oglas...davno sam ga i postavio,bilo nekih glupih ponuda pa sam odustao i bio samo ovaj aktivan.

 

U motor je u medjuvremenu dosta ulozeno.

 

U poslednja cetiri meseca ulozeno preko 300 eur u motor.Zamenjen je najskuplji deo,primarni lanac (220 eur),nastelovani ventili,zamenjeno ulje i filteri  pre 120 km,svecice su menjane prosle godine,semerinzi viljuske,nastelovani karburatori.Zadnja guma je u solidnom stanju,pogonski lanac je za zamenu.Postoje sitnije ogrebotine sto se tice fizickog izgleda motora.Treca sezona kod mene.

 

Trenutna kilometraza je 21000 km..registracija je istekla.

 

Cena je ista i dalje,1350 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Meni nesto zanimljivo.... Da li je normalno da se na nekih 20.000 km menja primarni lanac?

 

Na toj kilometrazi bude i pogonski lanac ok, a ne primarni....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Ne moras da budes doktor nauka da bi ti to bilo jasno..kao ni za to da  je u nasoj drzavi na bar 80% motocikala brckano sa kilometrazom.Ja to i ne gledam kada kupujem motor..auto..ili sta vec.Pogotovo sto i ako vozilo izgleda da je mozda preslo tu kilometrazu,opet nemam nikakav dokaz o tome..kao npr svi servisi radjeni u ovlascenom servisu i slicno.

 

Kao sto se moze procitati,uvezao ga je Cafe Racer sa 15k..ja ga kupio sa 16k km i sada ima oko 22k i to je to.

 

Nije se njemu ni cuo nesto taj lanac,nego je motor zezao pri verglanju..ponasao se kao da je problem u bendiksu.Pregledali bendiks i izgleda savrseno.Prijatelj,koji ima servis u Va,mi kaze da je vrv primarni lanac pa kad verglam osovina "preskace"..jer su na istoj osovini lanac i bendiks..cak mi je i poslao yt video gde covek snima donji deo ltd-a 750 sa skinutim karterom i vergla i dokazuje da je do lanca.Lanac je zamenjen (imam stari kao dokaz)i vise se ni jednom nije to dogodilo..niti sta slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Zefovi su bas cool. Steta sto ih ima jako malo sa zicanim felnama.

Potpuno si u pravu..cak sam malo i jurio te felne ali sve je to skupo igranje pa sam odustao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 430 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Zovi ako je jos aktuelna prodaja.

 

063.325526

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja