Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume za sneg su najbolje?

Recommended Posts

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Blizi se polako zimska sezona za motore, razmisljam koje bi to najbolje bile gume za sneg a da su sto jeftinije. Neko ce sigurno reci da je to glupiranje ali kad nemate kola, daleko je a morate da idete svaki dan onda je motor jedino resenje.

 

 

Zanima me koje je najbolje resenje za zimske gume, vozice se iskljucivo po gradu, ali dok izadjem na glavne ulice moram da predjem sporedne ulice koje se malo redje ciste, u mom slucaju zivim na brdascetu pa se zimi deca sankaju po ulicama i to se sve lepo uglaca, odlicno za klizanje.

Bitno mi je da predjem taj deo gde ce imati malo vise snega, jel je nizbrdo a i kad se vracam uzbrdo. Po gradu skoro uvek je cisto tako da je tu najmanji problem.

 

 

Evo nekoliko resenja pa mi vi predlozite koje je najbolje:

 

 

 

 

1. Gume sa srafovima

 

IMG_0768.JPG

 

 

 

Ovo je dobro resenje za off-road, ali ne znam kako ce da se ponasa kad ja izadjem iz sporednih ulica i krenem da vozim po betonu, mnogo ce lako da se kliza jel nema gde da se zabodu ovi klinovi. Video sam na netu da su neki stavljali manje srafove ali cemu onda to ako ne mogu po snegu da idem.

 

 

 

2. Lanci za gume

 

acc_tirechain.jpg

 

 

Ovo mozda i nije tako lose resenje, ali ne znam gde bi mogao da kupim lance za motor i da li bi se skinuli u toku voznje.

 

 

 

3. Vezice na gumama

 

1-chains.jpg

 

 

Ovo mi izgleda nekako najlakse ali i najgore, svakako treba na vise mesta da se stavi ali pitanje je da li bi te vezice iskrivile sipkice na felni tokom voznje, pogotovo u toku kocenja.

 

Citao sam da su neki vezivali i deblje konopce isto tako oko guma ali opet ne znam sta bi bilo sa sipkicama na felni?

 

 

 

4. Kros gume

 

2007_Michelin_Starcross_Sand_4_Rear_Tire_--.jpg

 

 

 

Ne znam koliko je dobro resenje, jel nema sta da kopa (probije povrsinski sneg koji je utaban na ulici)

 

 

 

 

 

 

 

 

Zeleo bih da cujem vasa misljenja oko zimskih guma, koje su po vama najbolje i koje bi trebalo da napravim ili uzmem?

 

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ону прву варијанту са ексерима заборави! Било забрањено још по старом закону.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Poslednje mi deluju kao ok resenje.

Ne znam gde zivis, ne pise na profilu.

Ali ,ajde sad da bacis na papir, koliko te kosta da nabavis gume, zamena i balansiranje i benzin, eventualno nabavka toplije opreme ( da ne bi računao i lekove protiv prehlade), a koliko korišćenje neke alternative u prevozu, pa ćeš videti koliko se isplati to cimanje.

 

pozdrav Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Sto se tice zakona to me ne zanima, zanima me koje je najbolje resenje. Za sada razmisljam da stavim srafove samo manje tako da mogu i po cistoj ulici da vozim a i po utabanom snegu.

 

 

Sve je vec stavljeno na papir, ako cu pod 1. da koristim kupujem neke gume koje su za bacanje (istrosene) za 1000din i 500din za srafove i to je to. Balansiranje mi ne treba.

 

Od toplije opreme imam jaknu za skijanje Brugi ne probija vetar i duple pantalone. A i necu ja da vozim nesto brzo max 50. Alternativa moze jedino autobus ali moram da pesacim dosta od kuce do stanice a i od stanice do faksa. Tako da mi najbolje dodje motorem da idem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Sto se tice zakona to me ne zanima, zanima me koje je najbolje resenje. Za sada razmisljam da stavim srafove samo manje tako da mogu i po cistoj ulici da vozim a i po utabanom snegu.

 

Веома занимљиво мишљење... :staa: Стави ти шрафове па кад те једном буду почастили казном мислим да ти неће бити баш толико свеједно, осим ако си неко коме се не може ништа...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Nije po zakonu ali ne cimaju nesto cale je vozio sa ekserima par godina zimi, takve gume je dobio uz auto kad je uvezo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Sto se tice zakona to me ne zanima, zanima me koje je najbolje resenje. Za sada razmisljam da stavim srafove samo manje tako da mogu i po cistoj ulici da vozim a i po utabanom snegu.

 

 

Sve je vec stavljeno na papir, ako cu pod 1. da koristim kupujem neke gume koje su za bacanje (istrosene) za 1000din i 500din za srafove i to je to. Balansiranje mi ne treba.

 

Od toplije opreme imam jaknu za skijanje Brugi ne probija vetar i duple pantalone. A i necu ja da vozim nesto brzo max 50. Alternativa moze jedino autobus ali moram da pesacim dosta od kuce do stanice a i od stanice do faksa. Tako da mi najbolje dodje motorem da idem.

 

E ne verujem da ces se ti navozat kako si zamislio,nego batali corava posla ako mislis da zavrsavas taj faks.Ili mozda razmisljas u drugom pravcu pa cisto da imas opravdanje sto na faksu ne daju vecu ocenu od 5.

moto2.gifmoto2.gifmoto2.gifmoto2.gifmoto2.gifmoto2.gifmoto2.gifmoto2.gifmoto2.gifmoto2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Kad isprobas sve tri varijante probaj i carape na cipele.

 

Ako se ne zajebavas imam zadnju gumu pa je redjaj srafovima samo mi pusti pp da ti posaljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Nacuo sam da zime skoro nece ni biti, ali kako je krenulo sve vise verujem u to

Ako bas planiras da putujes zimi najednostavnije ce ti biti da uzmes cross gumu, i gde ima leda samo usporis na bzribu pesaka i teraj 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Hvala na informacijama, slazem se za cross gume po gradu ali nizbrdo po utabanom snegu na ulici ne znam koliko ce lepo da ide obicna cross guma, mislim da tu ipak treba nesto da zagrebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ау брате, шта се толико размишљаш, као да ће бити снега 2 месеца, можда падне пар дана у току зиме и то је то.. не мораш баш тад возити.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Moram da napravim najbolji izbor i najbezbedniji, jel planiram kasnije da koristim te gume za off-road. A i bolje mi je da vozim sa tim gumama dok je sneg i kisovito jel su ove trenutne mnogo klizave. Na kisu klizaju kao po ledu, a nista nisu bolje na uglacanom vrucem asfaltu.

 

 

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Ja ti lepo rekoh.

Pored te jakne, a mislim da ti nije dovoljna, trebaju ti dobre tople rukavice, podkapa sa plastronom,dobre tople čizme, dobre pantalone koje ne propustaju, i bisage da nosis nesto da se presvučeš.

Drugo potrebno ti je iskustvo, pa da voziš po snegu, a da budeš siguran da nećeš da se prospeš.

 

Kažeš da hoćeš jeftine gume da u njih guraš eksere, e pa takve će prve da se raspadnu od te akcije.

 

E sad pošto mislim da je ovo zajebancija, onda ništa od 9voga što sam napisao nije baš važnoo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Ovaj moj prijatelj če ti najbolje savetovati.....več dve godine se vozi po Aljasci.....pošalji mu mail, pa ga pitaj šta stavlja na gume....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imam neku moralnu odgovornost od kada sam procitao tvoju temu pa cu ti napisati par reci ukratko:

 

Jedan sam ako ne i jedini motocikl koji mozes i zimi videti na drumu.

 

Pre svega nema univerzalne opreme. Imam poseban set opreme za zimu, poseban za leto. Ne postoji kompromisi, cak sta vise oprema mora biti kvalitetna. Verovao ili ne, cizma se tokom voznje toliko ohladi da imas osecaj kao da si je stavio u zamrzivac, pa moras imati za broj vece cizme u kombinaciji sa dobrim carapama. Kaciga je tek posebna prica, moras imati pin lock vizir.

 

Druga stvar, gume. Nema te gume koja ce te zadrzati na ledu. Moze se voziti dok je relativno suvo.

 

Trece, vozaci su idioti leti, zimi kada se nabiju smrznuti i obrisu samo deo prozora voze se kao tenk sa periskopom. Apsolutno te ne vide. Ja se trudim da uvek ima nove na tockovima i opet sam se klizao.

 

Moj savet ti je da vozis dok je suvo. Radi se o zdravlju i bezbednosti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Hehe, pa necu ja da vozim po aljasci nego po gradu max 30min a mozda i 20min ako nije guzva u saobracaju.

 

 

 

Ko misli da je tema zajebancija slobodno neka zaobidje temu, takvi komentari su nepotrebni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam vozio safove po asfaltu. Nije to da bas toliko kliza. Jedino sto bruji, trese, vibrira, jebe mamu. Sto se leda i snega tice tu ne moze nista da ih zameni. Osim gusenice. Nece ni safovi po mnogo dubokom snegu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

To se ceni kad ima sta da se procita i vidi.

 

Ma necu ja po dubokom snegu, znate kad preko noci napada sneg na ulici pa sutra ujutru kola i deca se sankaju pa se taj tanak sloj uglaca, znam kad idem peske malo se zatrcim pa se klizam. Po takvom je i ja mislim najbolje srafovi, posle kad se spustim u grad tamo je skoro uvek cisto.

 

Nadam se da ce za takav tanak sloj dovoljno da viri 1-1,5cm i da koristi. Sto je duzi to ce vise da kliza i bice nestabilnije.

 

Muljaz koliko su tebi virili iz gume?

 

 

 

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

To se ceni kad ima sta da se procita i vidi.

 

Sta se ceni? Trazis da ti neko potvrdi tvoju glupost da po gradu zimi vozis motor sa srafovima u gumama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Svasta covek moze ovde procitati :) a da ti decko nabavis neki polovan a kvalitan skidoo ili bolje skije pa onda lagano i bezbedno krenes u akciju? Mislim da ce ti biti bolje i bezbednije, a kad nema snega vozis motor normalno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja