Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume za sneg su najbolje?

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Hehe, pa necu ja da vozim po aljasci nego po gradu max 30min a mozda i 20min ako nije guzva u saobracaju.

 

 

 

Ko misli da je tema zajebancija slobodno neka zaobidje temu, takvi komentari su nepotrebni...

 

zavisi u kom si gradu... ako si u Beogradu tu je generalno rascisceno dovoljno i ukoliko je suv asvalt moze da se vozi... ja sam vozio na -5 ... nije za preporuku ali moze... sa obzirom da su zime sve toplije i toplije nije problem... jedini je problem ledena kisa i led...

 

Ja se vozim na Haidenau K60 koje su M+S gume i mogao bi da ti ih preporucim posto kao "zimske" gume se mnogo bolje ponasaju na hladnom asfaltu nego ostale... ona je dobra ako zelis posle i na offroad... ako ti treba bas zimska guma vidi kod B@neta da li ima K 66

 

Što se tiče ideja za zimu ukucaj u googlu Elefantentreffen :moto3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

To se ceni kad ima sta da se procita i vidi.

 

Sta se ceni? Trazis da ti neko potvrdi tvoju glupost da po gradu zimi vozis motor sa srafovima u gumama.

 

Prvo to za mene nije glupost, mislim da sam bio dovoljno jasan da je nepotrebno da pisete bilo kakve provale sa carapama, sankama, skijama i ostalim budalastinama. Ako ne zelite da date svoje misljenje onda glupost zadrzite za sebe.

 

 

 

 

Popsy, i kod mene je uvek rascisceno, prosle godine sam vozio zimi nije nikakav problem, sad samo trazim resenje kad padne sneg na ulicu pa se utaba. Za sad mi najvise odgovara da stavim srafove.

 

 

 

 

Pozdrav!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

To se ceni kad ima sta da se procita i vidi.

 

Sta se ceni? Trazis da ti neko potvrdi tvoju glupost da po gradu zimi vozis motor sa srafovima u gumama.

 

Prvo to za mene nije glupost, mislim da sam bio dovoljno jasan da je nepotrebno da pisete bilo kakve provale sa carapama, sankama, skijama i ostalim budalastinama. Ako ne zelite da date svoje misljenje onda glupost zadrzite za sebe.

 

 

 

Tebi nema pomoci, tako da slobodno radi sta hoces. Nego sam hteo da skrenem paznju ostalim neiskusnim i mladim vozacima da im ova stvar ne pada na pemet, jer ce time ozbiljno ugroziti svoju i tudju bezbednost na putu.

 

Ovo sto ti hoces ima smisla van asfalta, i zagarantovano je dobra zabava, ali ne za asfalt, pogotovo za voznju po gradu.

 

Sto kaze Muljaz moze da se polako i obazrivo preveze deonica koja je neizbezna pri nekoj avanturi, ali da ti ovo bude svakodnevica za voznju po gradu je totalna budalastina.

 

I da se razumemo, sto se kaze moze i prst u oko, ali ,,,,,

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Kad budeš vozio prvi put po minusu shvatićeš odakle skepticizam ostalih na forumu ;) znači može, ali može da se desi i da se zbog dva dana, što te mrzi da ideš autobusom, da te omlati neko u zamagljenom Yugicu sa ćelavim gumama ili da padneš i olomiš se kvalitetno,.. moj savet je da se voziš kada su suvi i očišćeni putevi.. probaj pa vidi ;)

 

ps. obavezno pogledaj temu o Cherish aktivnom vešu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Kad vec hoces tako, ja bih da sam na tvom mestu sam napravio lance po dimenziji guma.

 

Lanaca na metar imas jeftino da kupis. Ako znas da iseces alku lanca i u nju postavis drugu alku pa onda zavaris prvu to je dobitna kombinacija. Mozes sebi napraviti da lanci budu cesci - tj. da poprecni lanci budu blize jedan drugom. Mislim da je to bolje od bilo cega. Nece mnogo vireti van kao srafovi (nabavi tanje lance) i bolje ce se ponasati na asfaltu - uporedjujucu auto sa lancima.

 

Kao mustru uzmi auto-lanac. Samo je potrebno (kao i na autu) da ga dobro zategnes na gumi. Ja licno postavim lance na auto, lagano krenem 2-3 metra pa ih dotegnem, zatim pustim naglo kvacilo da nakratko proklizaju tockovi i ponovo dotegnem i to je to. Lepo se vozi i ne landaraju lanci vise. Tako mozes i ti sa motorom.

 

Sa lancima ce ti i gume duze trajati a ako ti policija pravi problema samo ih skines i vozis dalje kao da se nista nije dogodilo.

 

MADA, voznju po ledu NE SAVETUJEM i dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Sinovac. Moras najpre da kazes sta ti odgovara kao savet. Sam u svom mladalackom zanosu vidis da ti treba potvrda, ohrabrenje za ne bas dobru odluku da se motor zimi vozi svakodnevno . Moze. Kako moze objasnio ti je Alekre. Topla oprema, po golomrazici kad je sve suvo. Sneg prsic. U mladosti, vozio sam i ja po Kopaoniku. Nikad bez posledica. Na moju srecu motor je izvlacio deblji kraj. Po ledu, mokrom, jugovom snegu ne sedaj na dva tocka ako ne moras.

To, ekseri, srafovi, bice igranka bez prestanjka. Skupo,kratkotrajno, ne isplati se.

U skorije vreme, vozio sam KLR-a i na -20 po lovu. Nisam padao. Gotovo uvek, bilo je nekih steta na motoru. Zbog mraza, pucala bi nekad sajla, pinjol brzinometra a znao bi preko dana i lanac preko lancanika da od leda zakove...( sunce odmrzne pa mraz zaledi)

Kepov savet je odgovoran . NJegovo iskustvo ogromno pa bas zbog toga ti onako i govori.

Dobre enduro gume ce ti biti dovoljno dobre da ponekad pod boljim uslovima, isteras cejf. Eto tako ti je to ako ces da ucis iz tudjeg iskustva. 1neznam.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Kros gume na adekvatnom motoru po snegu je sjajna zabava. Ekseri na tim gumama jos zesca. Ali ponavljam ZABAVA, nikako prevozno sredstvo, jer je zimi uzasno hladno uz niz zdravstvenih, mehanickih i bezbednosnih komplikacija koje su momci naveli ranije u temi. Led i utabani sneg su visestruko klizaviji od asfalta, al isto tvrdi kad padnes.

 

Ali ako si bas resen da juris zapaljenje pluca i padanje po gradu, rekao bih sledece. Ekseri i lanci su dobro resenje, ali to iziskuje voznju iskljucivo po snegu i ledu, silazak na suv asfalt zaboravi jer se gvozdje po betonu kliza skoro koliko i guma po ledu. Ono sto bih ti preporucio da razmotris jeste neka varijacija na temu tyre socks carapa za gume koje u automobilskom svetu vrlo adekvatno menjaju lance. Veoma zadovoljavajuca kolicina gripa na obe podloge (na ledu i utabanom snegu mozda negde izmedju eksera i lanaca), mogu u izvesnoj meri da se voze po betonu, ne tresu nisu bucne, ne razbijaju zube i trap i relativno se (na autu) lako montiraju. Kao potvrdu teorije, obuj preko patike carapu (kao sto neko gore rece) i videces koliko se to na ledu malo kliza.

 

Za auto program to ovako izgleda

 

ASHP_01Z.jpg

 

Ostaje pitanje kako nabaviti ili napraviti nesto ovakvo za motor i da li ce se to na asfaltu brzo cepati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Ja sam star i iskussan i mogu da kažem da je za zimu i vožnju motorar po ledu najvažnije da se ugradi rikverc na motor da ne proklizava ka ga okrećeš, a od opreme najbolji je sibirski zimski auspuh za motor koji se raćva i usmerava u gume i tako ih greje dodk voziš, a tako uigrejane gume posle istope led i voziš kao da je leto.

od opreme su potrebne zimske gaće koje se obavezno oblače preko Daineze kombinezona. tako opremljen možeš da voziš po ledu i snegu, a ne da ti motor propada u garaži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

hehe evo da docaram malo slikama

 

kako me vi vidite i zamisljate:

 

ice5.jpg?a=b

 

 

 

 

evo kako ja to zamisljam

 

012211_5c.jpg

 

 

 

 

hehehe, salu na stranu.

Izgleda da cu na kraju da se opredelim ipak za cross gume napred i nazad i da zavrsim sa tim.

 

 

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Slazem se, ali odlicno se pokazalo na off-road. Ja sam to napravio na biciklu nema vise da proklizava. Ali je za asfalt lose zato sam se i raspitivao za najbolje resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Imam neku moralnu odgovornost od kada sam procitao tvoju temu pa cu ti napisati par reci ukratko:

 

Jedan sam ako ne i jedini motocikl koji mozes i zimi videti na drumu.

 

Pre svega nema univerzalne opreme. Imam poseban set opreme za zimu, poseban za leto. Ne postoji kompromisi, cak sta vise oprema mora biti kvalitetna. Verovao ili ne, cizma se tokom voznje toliko ohladi da imas osecaj kao da si je stavio u zamrzivac, pa moras imati za broj vece cizme u kombinaciji sa dobrim carapama. Kaciga je tek posebna prica, moras imati pin lock vizir.

 

Druga stvar, gume. Nema te gume koja ce te zadrzati na ledu. Moze se voziti dok je relativno suvo.

 

Trece, vozaci su idioti leti, zimi kada se nabiju smrznuti i obrisu samo deo prozora voze se kao tenk sa periskopom. Apsolutno te ne vide. Ja se trudim da uvek ima nove na tockovima i opet sam se klizao.

 

Moj savet ti je da vozis dok je suvo. Radi se o zdravlju i bezbednosti :takoje:

 

1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

I dalje nisi rekao iz kog si grada, i to bi pomoglo u proceni situacije.

 

Iz Nisa.

 

Ako je u pitanju Palilula, nekako ćeš se spustiti ali što se povratka tiče može da bude problem :lol: ne verujem da ce biti previse snega ove zime, stavi neke dobre gume (čepove, Haidenau ili slično) i lagano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

I ja bih isao na opciju carapa za gume, jedino ne znam da li ima za motor ili bi moralo da se budzi nesto. Lako moze da se spakuje u ranac, npr. kad ides na faks.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Da, samo sto sam ja jos gore u brdo pa su ulicice ko sto sam reko malo vise pod snegom. Ali kros gume moze da idu siguran sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja