Jump to content

Moto Zajednica

Zamena lamela 600F

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GFX600 F

Pozdrav svima,motor koji je u mom vlasnistvu od prosle sezone je VEOMA zdrav za zamenu lamela.

 

Danas skinuo i imam sta videti (vidi slike)

 

Ali sada sam se nasao u problemu, u saobracajnu je upisana oznaka koja je ocigledno pogresna... Upisano GSXR 600F i pod tom oznakom 1995. godiste ne postoji i ne mogu naci odgovarajuce lamele...

 

Evo i dimenzija na slici, moze li neko pomoci?http://imgur.com/i6WXygd

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

. Upisano GSXR 600F i pod tom oznakom 1995. godiste ne postoji i ne mogu naci odgovarajuce lamele...

 

Извини, а од кад се то тражи по подацима из саобраћајне? Ваљда се тражи по VIN broju i nikako drugačije!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GFX600 F

Danas bio u moto bike da se posavetujem sa prodavce sta raditi i zakljucili smo da je izgleda ubacena druga tj. novija masina. Po broju sasije koja pocinje oznakom GN72B11 izgleda da nije definitivno model iz saobracajne+ima 9 lamela koje se u '95god nisu ubacivale vec u novije godiste...

 

Sta dalje, ima li predloga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Dalje , kad Bokilic dodje sa odmora oteraj masinu i resena stvar. A verujem da ti nece biti ni mnogo skuplje od petljanja i porucivanja lamela koje mozda ne odgovaraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GFX600 F
Dalje , kad Bokilic dodje sa odmora oteraj masinu i resena stvar. A verujem da ti nece biti ni mnogo skuplje od petljanja i porucivanja lamela koje mozda ne odgovaraju.

 

masina otvorena, ulje ispusteno, lamele izvadjene kod majstora i motor tamo stoji dok ne iskopamo lamele... :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Iskreno da ti kazem, bem ti majstora kad ti juris lamele ;) Sto brze da ga skolpis i na put. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GFX600 F

Iskreno da ti kazem, bem ti majstora kad ti juris lamele ;) Sto brze da ga skolpis i na put. ;)

 

 

ma juri i on, ali neuspesno... Porucili smo nesto iz Svabije juce pa cu videti sta cu dobiti nazad

nijedan 600f nema 9 lamela ...od 1988 do 2001 idu po 8 komada

 

pa koja je onda masina u pitanju, kako proveriti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

nijedan 600f nema 9 lamela ...od 1988 do 2001 idu po 8 komada

tako je svaki 600f koj sam imao ili rasturio imao je 8 komada,i sad imam iste te lamele sto trazi kolega i brojao sam 8komada....jedino moze da se desi da je neko stavio 1 vise na pocetku ili tako nesto,nista novo ako je neko radio ko ne zna ili nesto nabudzio ;) fabricki su 8kom ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GFX600 F

posle razgovora sa vise ljudi i razgovora sa ljudima iz suzukija dosao sam do zakljucka da je agregat originalan, a da je neki magarac stavio lamelu vise nego sto treba... Predpostavljam da se stara istrosila i da je zbog debljine stavljena 1 nova i to je islo dok je islo. Ove nedelje uzimam set od 8 komada i montiram pa javljam sta se izdesavalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

posle razgovora sa vise ljudi i razgovora sa ljudima iz suzukija dosao sam do zakljucka da je agregat originalan, a da je neki magarac stavio lamelu vise nego sto treba... Predpostavljam da se stara istrosila i da je zbog debljine stavljena 1 nova i to je islo dok je islo. Ove nedelje uzimam set od 8 komada i montiram pa javljam sta se izdesavalo...

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

posle razgovora sa vise ljudi i razgovora sa ljudima iz suzukija dosao sam do zakljucka da je agregat originalan, a da je neki magarac stavio lamelu vise nego sto treba... Predpostavljam da se stara istrosila i da je zbog debljine stavljena 1 nova i to je islo dok je islo. Ove nedelje uzimam set od 8 komada i montiram pa javljam sta se izdesavalo...

 

Пошто се неки "стручњак" сетио да стави једну ламелу више провери ти такође да ли су ти и опруге у реду? Једна ламела више значи и већу укупну дебљину а то повлачи и веће сабијање опруга, па..., јасно ти је већ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja