Jump to content

Moto Zajednica

Koje sredstvo za hladjenje koristite?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750

Je l dovoljno da uzmem bilo koje na pumpi ili je potrebno bas da se striktno pridrzavam uputstava iz "instruction manuela" ?

 

I kad ga kupite, je l ga mesate sa destilovanom vodom kako preporucuju, ili samo dosipate?

 

Idem na put, a vrucine su ogromne pa ne znam da li valja ustekati flasicu tecnosti sa sobom, ili da kupim negde usput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ne kupuj antifriz za motocikle jer je nekoliko puta skuplji a radi istu stvar kao i bilo koji drugi. Bitno je da sipaš antifriz koji je na bazi onog koji fabrika preporučuje, uglavnom je to glikol. I najbitnije je da bude za aluminiumske hladnjake jer i tvoj hladnjak verovatno jeste AL.

Što se tiče odnosa, ako kupuješ koncentrovani najbolje je da ga razblažiš 50/50 sa demineralizovanom vodom i to je to. Teraj :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ako pise na njemu do -40 onda se mesa pola pola sa destilovanom vodom a ako je do -20 onda sipas tako bez mesanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Da, ali to je skoro 1.500 dinara za litru i to spreman za upotrebu, znaci ne razblazuje se. Ja sam uzeo Febi Bilstein G12 crveni antifriz od 1.5L 100% koncentrat za 700 dinara i za jos neki kusur destilovanu. Svih 3 litre koliko mi treba me je kostalo manje od 800 dinara dok bi me taj motul izasao negde oko 4.500 dinara. Nije mala razlika.

 

Doduse, verovatno sam sad malo sporiji zato sto nisam sipao motul antifriz :zvizduk:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Imam ja jedno pitanje-zasto govorite da ako je -40 da se razblazuje?na nekim antifrizima lepo pise -40 i da je vec razblazen i da se odmah takav sipa.uglavnom su na bazi glikola i trebati za al hladnjake.Inace,ne gledaj marku i sl.kupi na pumpi i sipaj.Nikada nikakav problem sa bilo kojim antifrizom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Meni pise u user manualu da kupim antifriz za alu hladnjak i sipam pola pola sa destilovanom vodom. E sad najcesca varijanta kod nas na pumpama je do -40 stepeni. Ako naletis na blazi, ne bih razredjivao ali realno kod nas ni ne treba jace od -20.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja