Jump to content

Moto Zajednica

Put za Hilandar

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Polako se prilbližava i taj 06. avgust. ako me Gospod Bog pogleda i iz drugog pokušaja krenem putem naše svetinje, na Hilandar, jer se u prvom pokušaju sruči na Balkan avetinja od silne kiše u maju mesecu i potopi skoro celu Srbiju. A malo je falilo da krenem.....malo, stvarno malo. Nisam prvo hteo da otvaram novu temu pa sam nastavio vec zapocete razgvore u temi "Smeštaj - Dimitrovgrad - Pirot " prilikom mog prvog pokusaja da krenem za Hilandar, ali posto nisam imao uspeha sa odgovorima, otvaram novu temu.

Kao i u prvom pokušaju, 99% je mogućnost da ću voziti sam. Planiram da ranom zorom iz Novog Sada krenem alternativnim putevima kroz Srbiju do Žičkog manastira i manastira Studenice sve do Vlasinskog jezera, gde ću kampovati. Od Vlasinskog jezera nema mnogo do graničnog prelaza sa Bugarskom, kod Bosilegrada, posle čega bih u Bugarskoj posetio Rilski manastir i isti dan se spustio do Uranopolisa.

Pre Uranopolisa se nalazi kamp,gde bih možda noćio, međutim brine me jedino to, ako budem prespavao u kampu gde ću sledeće jutro ostaviti motor i stvari kada budem u luci isplovio prema Hilandaru. Ili je bolja opcija da prenoćim u privatnom smeštaju i zamolim vlasnika da motor i stvari ostanu kod njega dok se ne vratim sa Hilandara.

Kakva su vaša iskustva, i u opšte sve korisne informacije su dobro došle u vezi putovanja kroz predele kroz koje planiram da prođem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: yamaha mt01

Sa andjelima brate! Ja kroz Bugarsku nisam bio, a put kroz Grcku ti je savrsen, kuda god da krenes. Prije Uranopolisa, mozda desetak kilometara, sa desne strane, imas imanje i manastir Kakovo, metoh Hilandara. Obavezno svrati. U Uranopolis predlazem da nadjes smjestaj, mozes preko buking-a, mnogo ti je jednostavnije. Kamp nije bas tako blizu pristanista iz kojeg kreces. Pomeni nas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Помаже Бог колега, прво да ти пожелим срећан пут и безбедну вожљу. У Уранополису, у самој близини канцеларије управе Свете Горе, у којој добијаш такозвани "пасош" за улазак на Свету Гору, имаш градски паркинг, који је обезбеђен 24 сата и кошта 4 евра по дану. До мола, где пристаје трајект, одатле има можда 250-300 метара. Што се смештаја тиче, моја браћа и ја смо већ два пута при одласку на Хиландар спавали код једног старијег Грка, чија је кућа одмах преко пута самог паркиралишта. Обично нам је наплаћивао 10 евра за ноћ. Код њега смо и остављали кофере и опрему, тако да у том случају не мораш за то да бринеш. И браћа из МК "Црна Река" су ове године, на нашу препоруку спавали код њега. Само да знаш, човек говори само Грчки, споразумева се уз помоћ дигитрона! :D Ако ти треба још нека информације, слободно питај.

 

Да, ако ти требају ближе информације, ступи у контакт са чланом форума са надимком Big Rider, он је оба пута био организатор вожње до Свете Горе а из Новог Сада је, од њега можеш добити све информације шта, где и како.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Sa andjelima brate! Ja kroz Bugarsku nisam bio, a put kroz Grcku ti je savrsen, kuda god da krenes. Prije Uranopolisa, mozda desetak kilometara, sa desne strane, imas imanje i manastir Kakovo, metoh Hilandara. Obavezno svrati. U Uranopolis predlazem da nadjes smjestaj, mozes preko buking-a, mnogo ti je jednostavnije. Kamp nije bas tako blizu pristanista iz kojeg kreces. Pomeni nas!

 

 

Da, Kakovo je zadužbina turskoga paše manastiru Hilandaru i monasima, koji su molitvom spasili pašinog sina jedinca. Danas Kakovo predstavlja glavno Hilandarsko izvorište materijalnih prihoda.

 

Hvala u svakom slučaju, u zavisnosti o raspoloživog vremena (kako Bog da), pitanje je samo da li će poseta Kakovu biti pre ili posle posete Svetoj Gori.

 

Našem Gospodu Bogu, za zdravlje i dug život, sledi pomen za sve kolege motoriste, kao i za sve duše ovoga sveta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Помаже Бог колега, прво да ти пожелим срећан пут и безбедну вожљу. У Уранополису, у самој близини канцеларије управе Свете Горе, у којој добијаш такозвани "пасош" за улазак на Свету Гору, имаш градски паркинг, који је обезбеђен 24 сата и кошта 4 евра по дану. До мола, где пристаје трајект, одатле има можда 250-300 метара. Што се смештаја тиче, моја браћа и ја смо већ два пута при одласку на Хиландар спавали код једног старијег Грка, чија је кућа одмах преко пута самог паркиралишта. Обично нам је наплаћивао 10 евра за ноћ. Код њега смо и остављали кофере и опрему, тако да у том случају не мораш за то да бринеш. И браћа из МК "Црна Река" су ове године, на нашу препоруку спавали код њега. Само да знаш, човек говори само Грчки, споразумева се уз помоћ дигитрона! :D Ако ти треба још нека информације, слободно питај.

 

Да, ако ти требају ближе информације, ступи у контактом са чланом форума са надимком Big Rider, он је оба пута био организатор вожње до Свете Горе а из Новог Сада је, од њега можеш добити све информације шта, где и како.

 

Bog ti pomogao.

Prvo da ti se zahvalim na informacijama, a drugo, molim sve za oprost zbog latiničnog pisma koje samo narušava lepotu pravoslavnog alfabeta.

 

Kontakiraću Big Ridera, mada mi ta informacija u vezi konačišta kod grka zvuči sasvim u redu, te bih te zamolio za neki kontakt , ili informaciju o adresi kako da ga pronađem.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Imamo kontakt tel. Ako se niko ne javi, poslaću ti popodne. Jedino, kao što je Rumba rekao, čovek zna samo Grčki pita me znam koliko će ti značiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Поздрав брате Румба. Мени тај паркинг преко пута канцеларије уопште не улива поверење, оно јесте ограђен али на неколико места је ограда уништена а паркинг је огроман тако да незнам како онај чувар који не излази из кућице све то контроилише, по мени је боља идеја наћи приватни смештај и одмах условити газду да ту остане мотор и ствари још једну ноћ. Постоји још један по мени много безбеднији паркинг лепо ограђен али је он скроз на крају овог места лево од оног пирга, та опција није лоша ако ноћиш негде успут а ујутро стижеш у луку и онда ту на паркингу оставиш макину. Колега срећан пут:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Imamo kontakt tel. Ako se niko ne javi, poslaću ti popodne. Jedino, kao što je Rumba rekao, čovek zna samo Grčki pita me znam koliko će ti značiti.

 

 

Sporazumećemo se nekako. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Ево ти брате два оријентира:

 

post-1011-0-54699100-1406804424_thumb.jpg

 

post-1011-0-16010000-1406804443_thumb.jpg

 

Надам се да ти је ово довољно.

 

Поздрав.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Поздрав брате Румба. Мени тај паркинг преко пута канцеларије уопште не улива поверење, оно јесте ограђен али на неколико места је ограда уништена а паркинг је огроман тако да незнам како онај чувар који не излази из кућице све то контроилише, по мени је боља идеја наћи приватни смештај и одмах условити газду да ту остане мотор и ствари још једну ноћ. Постоји још један по мени много безбеднији паркинг лепо ограђен али је он скроз на крају овог места лево од оног пирга, та опција није лоша ако ноћиш негде успут а ујутро стижеш у луку и онда ту на паркингу оставиш макину. Колега срећан пут:zdravo:

 

"...по мени је боља идеја наћи приватни смештај и одмах условити газду да ту остане мотор и ствари још једну ноћ."

Mislim da je ovo najprihvatljivija opcija.

 

Moram da kažem da idem na što racionalniju varijantu, sa što manje troškova. Sa sobom nosim kampersku opremu, a plan je da prvu noć prospavam negde na Vlasini. Tamo postoji kamp, koji radi, međutim ako pronađem nekog dobrog domaćina koji će me primiti, možda u dvorište, još bolja varijanta. U glavnom šta Bog da.

Hvala kolega.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Ево ти брате два оријентира:

 

post-1011-0-54699100-1406804424_thumb.jpg

 

post-1011-0-16010000-1406804443_thumb.jpg

 

Надам се да ти је ово довољно.

 

Поздрав.

 

Živ bio. Hvala mnogo!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja