Jump to content

Moto Zajednica

aprilia sr50 ditech 2007 god. piagio agregat

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav ljudi, kupio sam gore pomenutu apriliu pre neki dan, sad imam jedan mali problem, a s obzirom na to da nisam nikad imao ditech-a pojma nemam o cemu bi moglo da se radi. Motor je ok u svakom smislu, pali ide normalno, do 75-80, normano radi na leru, jedino sam primetio sledece: Kad mu dam pun gas, on ubrzava normalno i ponekad se desava kao da stucne, onako izgubi gas pa dobije ponovo, na sekundu ne duze, kao da nesto prekida, ovako kad se vozi pod srednjim gasom radi normalno, ali kad ga konstantno drzim malo duze pod punim gasom e tad mi se samo desava da gubi gas, tj. Stuca. Da li neko zna sta bi to moglo biti? Hvala puno svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Preslaba smesa - previse vazduha, problem sa strujom, zacepljen filter vazduha, zacepljen filter goriva, svecica, pregreva se pa riba klip itd. Ne moze se znati bez vise detalja. Kakav je karb, filter, svecica, boja svecice, potrosnja, generalno stanje motora, kada je servisiran zadnji put?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Prva i osnovna stvar je da pogledas svecicu.

Ovi motori (agregati) mnogo vise trose svecice, da se tako izrazim.

Posto se to desava cesce nego na drugim 2t agregatima, ljudi onda da bi ustedeli trpaju sta stignu...ali to ovome agregatu neprija. Za njega ide ISKLJUCIVO NGK CPR8E ili ekvivalenti drugih proizvodjaca.

Cesto se sretne montirana CR8E, medjutim kod nje je, ako malo obratis paznju, centralna elektroda malo vise uvucena u telo svecice, od one koja u oznaci ima i slovo P , taman toliko da ne bude na mestu gde treba...da bi lepo palila smesu. Radi i CR, ali to nije to.

Treba proveriti i kapicu, koja MORA da ima ispravan rezistor od 5Kohma.

Tek kada je sve ovo uredu ide se na dalje pretrage.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Hvala puno na opsirnom objasnjenju. Uzecu novu svecicu sutra pa javljam sta se desava. A denso svecica? Neko mi je preporucio denso nesto 24..? Ne znam sad oznaku, ko ona je najbolja za te masine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Postavio sam svecicu novi i motor ide super, nema vise da secka kao ranije, jedino mi je jednom ili dva puta secnuo pod punim gasom, kad ga duze drzim pod punim gasom, ne znam sta je sad, da li je moguce da pumpa nema dobar pritisak ili da mozda ima neko trunje pa ponekad lose baci benzin? Da li da je repariram, ima snimak na you tube-u u koracima sve objasnjeno?? Drugi problem je ostao, na nogarama pod punim gasom dostize 10000 obrtaja, a kad se vozi nece da predje 7000 obrtaja, to ne znam sta je... Sumnjam na rolnice?? Hvala i izvinite na ovom testamentu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Idalje imam probleme sa apriliom, da li je moguce da joj ne odgovara ova svecica NGK CPR8E, motor slabije pali, dugo vergla pre nego sto upali, secka prilikom voznje, kad mu se da pun gas, kad se zagreje bolje prima gas nego kad je hladan i manje secka, trokira, ponekad i puca na auspuhu. Postavicu i video da vidite kako to izgleda, kako gubi gas i trokira...

 

https://www.youtube.com/watch?v=xrtuRLGRMrA

 

Ovde na video drzim pun gas, odvrnut do kraja, ali kao sto vidite motor trokira, ne prima gas kako treba.

 

Hvala svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja