Jump to content

Moto Zajednica

Novi Becej

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Preterao sa brzinom,ispravio krivinu na otvorenom putu i ostao na licu mesta mrtav..mladji suvozac ima prelome ali je ziv hvala bogu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Sabac/Austria
  • Motocikl: Z800 ; ZXR750H1

nezgodno je to ako preteras sa brzinom pa onda vidis da nema kocenja a da zalegnes neznas :( znam iz iskustva)

 

saucesce porodici i prijateljima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

RIP ja i Cale vracaju ci se iz Vrsca obisao nas je negde iymedju kumana i N.Beceja vozio je prebrzo kad sam naisao u jednoj krivini sam ih slucajno opazio o zvali smo hitnu suvozac je bio svestan kad sam otisao da pomognem ali vozacu nazalost nije bilo pomoci otvoreni prelom ruke slomljena noga i nije disao ni puls nije imao.Hitna je brzo stigla ali su konstatovali smrt.bio je upleten u zicu jer su udarili i u stub i drvo i zicanu ogradu otkinuo je jedan betonski stub .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Saučešće porodici i prijateljima!

 

Juče sam baš neposredno posle nesreće prošao tuda,mimoišao sam se sa hitnom malo posle plinare.Prvo sam video poznat motor i u momentu sam se isekao a onda nažalosti nepomično telo pored...jezivo.

 

To je ono kada daš po gasu a ne poznaješ motor ili nisi vozio odavno.Redovno špartam tuda i ta krivina je zajebana ne zato što je oštra već zato što je uglačan asfalt...kada je vidiš misliš da možeš slobodno po gasu sve dok ne krene da ti igra zadnji točak...e sada il je Braci sklizla guma ili je ispravio krivinu(pre bih rekao ovo drugo).

 

Od dosta njih sam čuo da je divljao taj dan sa bajkom i ovako se završilo....pamet u glavu ljudi!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

RIP

 

E jebote hiljadu puta sam pricao o tome kako je Vojvodina zajebana za peglanje motora, narocito ako imas malo iskustva, pravac-pravac-pravac-gas-gas-gas i odjednom 90 stepeni krivina u sred zitnice, pored puta jarak , drvo , zbun, bacen smederevac . . . . strasno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Koja je to tacno krivina,tuda idemo u subotu za Muzlju pa da pripazimo vise nego obicno,inace prolazio sam tim putem mnogo puta,jedanput mi je proklizao zadnji tocak u krivini na samom ulasku u Kumane posle fudbalskog igralista ali na srecu nisam pao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Kad ideš iz Starog Bečeja pređeš branu ne skrećeš za NB već produžuješ pravo,prva krivina u desno posle znaka "lale" je ta sa uglačanim asfaltom.Inače tu pred Kumane ako ne idete često nemojte se zajebavati sa krivinama(ima ih 4 posle pravca) em što nisu kosili travu cele godine(slična je situcija od NS do ZR) em što ako izletite čeka vas jendek od dva metra...spomenici krajputaši sve govore....a tu gde je tebi isklizao točak je krivina u naseljenom mestu od 90 stepeni a asfalt je njesra...i tu ima krajputaša...što kaže Grnča pravac,pravac pa oštra krivina...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Na toj krivini u ulasku u Kumane od Zrenjanina sam mogao da deknem sa 30 na sat, kaže drug koji je bio iza da ne može da veruje da sam ostao na motoru. Ne bih se polupao jako ali bila bi šteta. Sreća u nove gume. Probao sam posle koliko je klizav asfalt... 4. brzina sa 40 km/h, zavrnem gas, obrtomer za sekundu u 9000. (vozim SV pa nosi na svim obrtajima). Otprilike kao pešački prelazi u NS po kiši. Kao led! :neznam:

 

Pamet u glavu narode, nije dosta što nas drugi skidaju kao glinene golubove, još se i sami lupamo!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Ajde kad smo već kod Vojvodine i zamki vojvođanskih puteva da ispričam moje loše iskustvo od pre nedelju dana, da drugi imaju na umu, možda pomogne da izbegnu istu grešku. Išao sam iz Beograda za Bačku Palanku i u Novom Sadu svratim u METRO. I tu me uhvati kiša! Čekao sam sat vremena nadajući se da će prestati, al nikako. Pada i to dobra, a nebo zatvorilo sa svih strana ne nazire se da će prestati. Obučem ja kišno odelo i krenem. Vozim oprezno i polagano, do 70 i prođem dobro na dosta opasnih mesta (kamioni koji te zapljusnu, preticanja, velike bare na putu, rupe, krivine...) Stignem do Bačkog Petrovca i tamo na trokrakoj raskrsnici kod autobuske stanice (jedan put dolazi iz Novog Sada desni se odvaja za Sombor a levi za Bačku Palanku, usporim na 20-25 na sat, skrećem levo, ništa oštro ništa naglo, ali ne obratim pažnju na belu od zebre u samom vrhu te trokrake raskrsnice!!! i kliznem ko po staklu, nisam stigao da trepnem već sam pao i klizao po putu. Na sreću nit sam se ja povredio nit se išta na motoru polomilo - zahvaljujući valjda maloj brzini (mada motor kad padne obično nešto pukne, il migavac, il ručice od kvačila i kočnice...) vozila okolo stala i odnekud priskoči i jedan kolega bajker da pomogne, al nije bilo potrebe za pomoći, osim blagog udarca u levi kuk na koji sam aterirao, nikakvih drugih posledica nije bilo, podignem motor i odguram ga u kraj da ga proverim.

 

Dakle, pazite na BELU, naročito po kiši!!!, ne samo ovu na pešačkom prelazu, već i onu tanku po sredini ili kraju puta, mada većina vas, vidim, za to zna, no znao sam i ja al nisam obratio pažnju u tom trenutku, pažnja na raskrsnici otišla na drugu stranu. Još gore je sa metalnim poklopcima od šahtova, koji znaju biti uglačani od saobraćaja, ili, najgore, tramvajske šine (koje ne samo da su klizave nego su i grbave, jedan kraj šine je viši od drugog) delimično utopljenim u asfalt. Ako se sećate Saša Aleksić i njegova saputnica su tako poginuli 2011 u Karađorđevoj kod Brankovog Mosta, kada je kliznuo na tramvajsku šinu i podletio pod kamion.

 

A najgori je put nakon što ga poškropi početna kiša, ono malo vode, prašine i ulja po putu napravi tanki fil klizav ko led. S tim sam imao loše iskustvo tamo negde 1990 u Bosni, ali sa autom, umalo ne odoh u provaliju kad je ford kliznuo u blagoj krivini na nizbrdici. Na sreću i to je prošlo bez ozbiljnijih posledica, krivudao sam po putu nekih 200 metara i zaustavio se tako što se prednji branik naslonio na stene pored puta, bez ikakve štete.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja