Jump to content

Moto Zajednica

Honda Nsr

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

Pozdrav drugari,imam jedan problem.. Imam Hondu nsr 125cc.. Tokom voznje mi se sledece desava,kada hocu da ga navlacim stane na 7000-7500 i krene onako kao da pucka iz auspuha kao da ce da trokira,samo stane na tih 7000-7500 i onda moram malo da popustim gas pa opet da dodam,i onda probije ili da ga tako drzim 5-6 sekundi pa onda probije,i kasnije ide lepo... Max brzina mu je bila 145-150.. Ako neko zna sta bi moglo da bude neka mi odgovori,dali je to do RC Ventila,ima da se podesava na sajli,dali tu treba nesto da se podesava ili mozda karburator vazduh ili nesto ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Moze da bude vise stvari. Kada je hladan, to je normalna pojava. Kada ode u obrtaje i drzis ga jedno vreme i pustis gas, da li lepo linearno obrtaji padaju ili skakuce obrtaljka? Ako skakuce to moze biti problem sa kompresijom. Meni se nesto slicno desilo na cvaji kada je glava cilindra dobila zazor i kompresija probila dihtung za vodu i spalila ga, vukao vodu u cilindar i na odredjenim obrtajima stuca i onda probije. Probaj ovo da ga naguras i pusti gas treba linearno da opadaju obrtaji bez skokova. Ako ima skokove, skini glavu cilindra, proveri dihtunge i vrati nazad i dobro stegni ako je sve u redu. Ciscenje filtera i zamena svecice treba ako si davno radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Moze da bude RC, najpre njega proveri.

Imaš u service manualu tačno opis kako se šteluje i postoje reperi koji ti pokazuju gde, šta kako stoji.

 

Ali pre toga skini auspuh i očisti ga, možda je samo zaprljan pa zaglavljuje.

 

Ako nije to, teraj dalje, ali svakako ga očisti, biće srećan! :)

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

Promenuo svecicu,ulje,ocistio filter i auspuh palio sa brenerom pre otprilike 2 nedelje. Svecica je NGK placena 700 din,ulje sam kupio kvalitetno takodje,u motoru je antifriz crveni G12.. Ne skacu obrtaji kada se gas pusti,ali kao da mi malo brze padaju kada pustim gas. Probao sam da stelujem RC Ventil na sajlicama ima srafici za stelovanje,nekada nastelujem da mi se to desava na 6000 pa probije a nekada na 7000-7500 nikako ne mogu da potrefim da mi tako ne trokira,da odma probije. Uzgred motor ima blokadu,ne ide u crveno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

A ja sam motor kupio jako jeftino. Platio sam ga 400e,covek je mislio da je masina bila crkla,jer kada se motor upali dodje na 5000 i tu stane,ja sam skontao da je auspuh u pitanju kupio sam ga,kada sam dosao kuci uzeo sam auspuh od drugara i radio je sa njim,potom sam isekao moj i izvadio napolje katalizator i detaljno ga ocistio,i sada ide lepo. Lanac i lancanici su dobri,kao novi,motor je stajao 2 godine nije vozen,ima nove gume,plastike nigde nisu pukle niti slicno,jedino sam imao problema sa rezervoarom,pustio mi je gorivo pa sam nosio da se vari,pa mi je sada malo opalo farbe,ali kada se stavi sediste,taj deo se onda ni ne vidi,tako da je motor skroz u ok stanju,prekljuce sam mu skidao prednji zadnji tocak menjao plocice,proveravao ulje za mesavinu. Zadovoljan sam sa motorom,malo trosi,jer ja imam kuci Piaggio Free 50cc i on trosi vise neko ovaj koji ima 125cc.. A inace i ne vozim ga nesto brzo do 100-100 max. Jedino me nervira to kada hocu da mu dam malo vatre stane na 7500 pa ja moram malo da popustim gas da bi probio i onda opet dodam,mene zanima dali to moze da bude do karburatora posto sam ja stelovao karburator,vazduh mi je sada na 4,5 krugova.. Dali moze biti do toga ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ako imas visak vazduha svecica je bela ili bleda, obrtaji lagano padaju kad povuces kvacilo, ler gas je velik, nenormalno ubrzava kad pokupi obrtaje, kad zavrnes do kraja gas ide ali gubi snagu. Kad imas manjak vazduha u niskim obrtajima se gusi ali kad povuce onda drz gace i ima dosta snage u visokim obrtajima. Treba naci sredinu gde motor lepo radi bez gusenja a opet da nije previse bogata smesa. Bolje i malo bogatija nego malo siromasnija jer ce da strada pri hladnom vremenu u visokim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

Hvala brate na pomoci sve je tacno u 5 brzini i 6 gubi snagu kada ga ubacim u 6-tu nece preko 6000 gusi se kako da nadjem sredinu jel to treba onda jos da ga odvrnem ili zavrnem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Prvo pogledaj svecicu koje je boje. Treba da bude cokolada ili ako koristis gorivo sa aditivima onda cigla boje. Ako je bleda ili skroz bela definitivno imas viska vazduha. Skini svecicu pa slikaj i zakaci sliku ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

Cao drugari,probavao sam ono sa vazdugom danas,pa sada sam se vec malo i poplasio,probao sam vazduh da zavrnem skroz i kada ga zavrnem skroz motor i dalje radi i dalje ide i dobro navlaci u prve 3 brzine ali kasnije se gusi,pa kako postepeno odvrcem sve manje i manje se gusi ali ne mogu da mu nadjem poziciju sada sam ostavio na 3,5 krugova pa cekam vase odgovore da mi kazete dali je klip ili nije..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

Ali opet da napomenem,kada ga vozim i pustim gas,obrtaju padaju normalno,ne skace obrtaljka,ako hocete mogu bas da probam da snimim kako vozim,da vam pokazem sta se desava,naprimer 4 ili 5 brzina nebitno koja je,i dodje do jedno 8000 i pocne samo onako da cima ili da se gusi,i onda tako ide i polako dodje do 10000 i onda ga ja izmenim,i da napomenem mozda je ovo i vazno mozda i ne,na motoru nemam kapu za svecicu,pukla je,stavio sam obican onaj kabal sa bombine i zasrafio sa onom kapom od svecice i tako stoji,jel moguce i da rasipa struju pa da cima zbog toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Moguce onda da je ventil na izduvu, kao da ne otvori auspuh pa se gusi. Ovo vec ne znam, nemam power valve na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

Pa nemam pojma,on na leru kada dam gas ide do 11000.. A onaj tockic na ventilu gore na sajlicama otvori 2 puta jednom ga okrene na 4000 a jednom na 7000... I ne znam u 1,2,3,4 ide dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

A kazi mi ovo sto sam pitao za klip znaci onu malu diznicu za smesu kada zavrnem skroz on i dalje ide,tj to je za vazduh ili sta vec... Dali to sme,sada sam je ostavio na 3,5 krugova..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

Taman kada si spomenuo taj izduvni ventil,kada nemam auspuh on ide u crveno dodje skoro do 12500.. Moguce da je prljav pa da zaglavljiva ?? zaglavi nekada i na 7500 moguce da je to to ? Probacu to da poskidam sve i ocistim za vikend

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

A kazi mi ovo sto sam pitao za klip znaci onu malu diznicu za smesu kada zavrnem skroz on i dalje ide,tj to je za vazduh ili sta vec... Dali to sme,sada sam je ostavio na 3,5 krugova..

 

Na karburatoru imas obicno dva sarafa: jedan je za ler gas a drugi za podesavanje smese. Ovaj za podesavanje smese je za fino podesavanje dakle sa njim ne mozes skroz zatvoriti vazduh nikada jer jedan mali deo vazduha ide tuda, ostali ide direktno sa filtera u karb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Taman kada si spomenuo taj izduvni ventil,kada nemam auspuh on ide u crveno dodje skoro do 12500.. Moguce da je prljav pa da zaglavljiva ?? zaglavi nekada i na 7500 moguce da je to to ? Probacu to da poskidam sve i ocistim za vikend

 

Ako glavi onda je to sigurno problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

Da vam javim da je motorce zalepilo lezajeve na radilici sada sam dosao kuci dovezao ga kombijem i rasturio masinu,sva sreca u Radilici nema ni trunke lufta,lamele dobre,samo cu zamenuti sve lezajeve,semeringe koji su losi i stavicu novi klip sa karikama nesto u kvalitetu.. Postavicu slike kada ga budem sklapao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

Izgleda da je svo to vreme ipak zezao klip,ali otom potom,porucio sam Italijanski klip 50e,komplet dihtunzi za motor 3700.. Treba sutra da mi stigne,i moram onda sutra otici da kupim lezajeve i neke semeringe sto su losi,pa kada krenem sa sklapanjem saljem vam slike..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja