Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty - Vodena pumpa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Ee ovako, u zadnje vreme sam primetio da se malo promenio zvuk motoru, kao neko hramljanje iz mašine, da li je to zvuk propale vodene pumpe? Nije lanac bregaste, tj hoću da kažem da znam kakav je zvuk kad je lanac u pitanju, ovo je baš hramljanje, a i čini mi se da je pustio malo vode u ulje zadnji put kad sam ga vozio, proverio sam ulje i čini mi se da ga ima malo više, tj ušlo je vode u njega..

 

Sad imam sledeću dilemu, ako je u pitanju vodena pumpa, da li je ovo sve što je potrebno za tu "reparaciju" iste http://www.motomax.r...?productID=1527 , pošto je to jedino mesto na kome sam našao delove..

Ili ako neko ima da mi preporuči gde da kupim, u pitanju je Yamaha Majesty 125, Minarelli DS 05 agregat, godina proizvodnje 2000.

 

Pročitao sam temu od nntom-a o reparaciji vodene pumpe, tj. obe teme, a čak mi se čini da je kod mene još prostije uraditi sve to, ionako je vreme i za zamenu ulja, pre 3000 km sam sipao Shell 10w 40 namenjeno baš za motocikle, a kad sve to radim, sipaću i nov antifriz, i naravno zamena svih filtera..

 

I da, ako je neko to već radio na ovakvom motociklu, ako ima neki savet na šta posebno da obratim pažnju, bio bi zahvalan. :) I još gde bih mogao da nađem NGK CR8E, to jest gde preporučujete da kupim, da mi ne uvale neki škart. Takođe me interesuje na koliko se menjaju pogonski kaiš i rolnice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ово је питање за скутерџије ал ево ја ћу да помогнем.1nanana.gif

Повећање нивоа уља не мора да буде од воде може бити и од горива оће ако оде термостат1neznam.gif.Пошто је то машина са воденим хлађењем.

Ти звукови могу да буду од много ствари,од вариомата,квачила па до те водене пумпе.

Кажеш да си сипао посебно уље за мотоцикле,мислим да си погрешио,иде уље за 4Т скутере,Мотул,Бардал или Ипон или тако нешто.

Свећицу купиш код увозника,тако је најбоље.А да ли су то сви делови за репарацију то зависи да ли пумпа може да се репарира или јој нема помоћи.

Каиш и ролнице се мењају кад се истроше.

Скини мануал и имаш минималне димензије каиша,а ролнице замениш чим престану да буду округле.

Ја сам мој каиш возио 10000+км и није био за замену.

Надам се да сам ти барем мало помогао

Макси поздрав 1zdravo.gif

 

П.С. имаш подфорум намењен скутерима па је то право место за твоје интересовање.

К

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja