Jump to content

Moto Zajednica

DUNLOP vs METZELER iskustva

Recommended Posts

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pozdrav kolege.Moje nadanje da cu da proguram leto sa gumama koje imam se izjalovilo. Mora da se menjaju,pojedose se skroz,a jos planiram da se vozim tek.Sad ovako,zbog dimenzija koje mi trebaju,a to su pozadi 170/80-15 I napred 120(130)/80(70)Metzeler-17,nemam neki izbor,a dosad sam vozio samo Dunlop I to K555 seriju,sto je I prva ugradnja na Magni,i noviju D404,isto Dunlop,koju sad imam,i koja se po mome subjektivnom misljenju prebrzo potrosila.Gume sam uvek kupovao nove,menjao u paru,proizvedene najvise pre godinu od kupovine. U dimenzije mi se uklapaju jos I Metzeler,serija ME880 MARATHON. O Njima ne znam nista. Pa ako je neko vozio iste,ili obe marke Dunlop I Metzeler,pa ima neka zapazanja,molio bih za savet,misljenje,ponasanje,trajanje I sl.Mozda I za neka slicne gume ali da budu u kategoriji navedenih,jer moram pod hitno da menjam opanke :zdravo:.Hvala unapred na konstruktivnim komentarima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Moj izbor, pre 35 god. kad sam prvi put kupio nove gume, je bio Metzeler. Posle duge pauze,kad sam ponovo seo na motor, ponovo Metzeler. Firma koja se decenijama bavi iskljucivo proizvodnjom guma za motocikle. Dokazan kvalitet i sigurnost kao i dugotrajnost. To su mi glavni orijentiri pri odabiru proizvodjaca. Mozda gresim,ali mislim da je najbolji izbor, pogotovo kada su u pitanju kruzeri. Mislim da je Miselin malo meksi, tj udobniji ali se i brze potrosi. Danlop je smesan za poredjenje, na to ne bih bacao pare.Pireli , , , sta to bese? Eto, moje subjektivno misljenje. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

To sto se metzeler bavi samo moto gumama bi trbalo da je prednost,a I cenim nemacki kvalitet proizvoda,uopste. Cini mi se da sam negde procitao da su postali deo pireli grupacije,nisam siguran :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Jesu, ja se uverio licno prosle jeseni kad sam kupovao gume u Minhenu. :neznam: Doneo mi prodavac Metzeler Roadtec Z6 u velikoj kesi na kojoj pise Pireli. Ali svejedno, ja najvise verujem gumi na kojoj je onaj mlali slon. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pa i moja Magna je kruzer,samo malo zivlji,ali je kruzer,nije sportista. Zbog dimenzija,posebno zadnje,ogranicen sam na Dunlop ili Metzeler,od drugih proizvodjaca ne mogu da uparim prednju I zadnu.Sve mi vuce da cu da predjem na Metceler ME880 Marathon,jos da zivim u nekoj normalnoj drzavi,pa da ima da odes I kupis,pusti snovi.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Pa i moja Magna je kruzer,samo malo zivlji,ali je kruzer,nije sportista. Zbog dimenzija,posebno zadnje,ogranicen sam na Dunlop ili Metzeler,od drugih proizvodjaca ne mogu da uparim prednju I zadnu.Sve mi vuce da cu da predjem na Metceler ME880 Marathon,jos da zivim u nekoj normalnoj drzavi,pa da ima da odes I kupis,pusti snovi.:zdravo:

 

Evo pogledaj ovde http://www.vulkanizer-lesanovic.rs/moto-gume/metzeler/266 pa ako imas nekog u BG . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Hvala na sugestijama,poslao sam pouku Grofu,a vulkanizera cu kontaktirati mailom,pa da vidimo sta ce da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic,Yamaha Virago 535

dobro vece,

 

ja imam na mom dragstaru trenutno me888marathon,isto je kao i 880 samo ima malo dublju saru,a pre nje sam imao dunlop,ne znam tacno oznaku,ali verujem da je to ta sto si pitao za nju. sa dunlopom sam imao problem pri naglom kocenju,desavalo mi se da kliza i zanosi motor sto mi se sa marathonom nikada nije desilo,sto se stabilnosti tice sa metzelerom......imam samo reci hvale,4ta godina kako se vozim sa tom markom i imam samo reci hvale. nadam se da sam pomogao koliko toliko

 

 

Milos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Metzelerke su juce montirane,danas test voznja od oko 120km,vreme idealno od jutros,.Subjektivno osecaj je da su nekako bolje od starih Dunlopki,mozda bas zato sto su nove,ali je osecaj da se nekako mekse kotrljaju.Sto se tice trosenja,to cemo jos da vidimo,zasada samo utisak da profil na Metzeleru deluje sire,i da se mekse kotrljaju.Naravno da bolje drze u krivinama od starih koje sam izraubovao kao nikad do sad,sramota je bilo kolko se pojele.:moto3:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja