Jump to content

Moto Zajednica

ХИТНО потребна крв!

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Шабац

Нисам знао где да поставим ову тему па сам поставио овде. Наиме ради се о следећем: шестогодишњем Лазару Јадрановићу из Шапца је због установљене леукемије потребна операција коштане сржи. Донатор је мајка, али је потребно обезбедити довољну количину крви пре операције, због чега је неопходно извршити тестирање на тромбоците. Молим све МУШКАРЦЕ А+ крвне групе који су у могућности да радним даном од 8-10.30 часова оду у Завод за трансфузију крви код храма Светог Саве у Београду како би се то тестирање обавило. Пре узимања крви је потребно претходно вече не пити алкохол и не јести масну храну, и наравно приликом давања имати личну карту са собом. ПОЗВАТИ СЕ НА БРОЈ ПРОТОКОЛА 1952 ИЛИ НА ИМЕ ЛАЗАРА ЈАДРАНОВИЋА. Ово пишем јер је од досадашњих 20 тестираних само четворица ''прошло'' (слабе вене, узимање лекова по неком основу, повишени холестерол...), тако да је неопходно да бар још четворица прођу пре почетка операције крајем ове или почетком идуће недеље (четворица давалаца дају 8 доза тромбоцита, неопходно је имати 16 доза како су оцу детета рекли). Они који прођу знаће то одмах и нека ми оставе број телефона у инбокс како би их отац детета могао контактирати када крв буде потребна.

 

Пошто сам и сам био у сличној ситуацији (такође А+) знам да су се бајкери одазвали у великом броју (од 75 пријављених од 38 је узета крв) што је на ВМА било незапамћено, па се надам да ћемо се и сада одазвати и покушати да спасемо живот овог шестогодишњег делије.

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam A+, ali sam se tastrirao, ne mogu da dam trombocite.

Ako bude potrebe da dam krv, tu sam.

KOntaktiraj me, neka me kontaktiraju.

0641243329

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Шабац

Не, не ради се о добровољном давању крви, тако да се тестирање мора извршити у Заводу и то само мушкарци А+ групе. Замене другим групама нису опција јер се ради о операцији коштане сржи тако да дете мора да прими само крв са тромбоцитима које организам неће одбацити. Тако ми је рекао отац детета како су њему доктори рекли. Хвала у сваком случају.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

moze li da se zna zbog cega samo mogu muskarci , i zasto je bitan Rh faktor kod davanja trombocita ?

 

slucajno zadnjih 15 god radim na transfuziologiji na VMA , i mozda bih mogao da pomognem ...

 

moj broj je 064/1293476 pa se javite...

 

PS : na VMA nije bilo nista nezapamceno - dezinformacija

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

i da ... ti u Zavodu malo vise sviraju Qrcu ... od 20 ljudi da odbiju 16 ?!?!?!? PA TO JE NEZAPAMCENO !!!!

 

koji je to bre razlog - slabe vene ?!?!?!? sramota...

 

terapijska doza trombocita za odrasle je 6 jedinica , tako da to 16 mi se nesto ne uklapa ...ili je to tri terapije po 5 trombocita ili nemam pojima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Darko, moguće je da mališu sad uvode u aplaziju i da su potrebne veće količine, a što se tiče samih karakteristka, potrebno je izgleda više podudarnosti nego samo krvna grupa.

 

Velika je stvar što majka može da bude davalac srži i bilo bi lepo da se što više ljudi prijavi u registar pa da možda nekome bukvalno spasi život, pošto je za srž neophodna velika podudarnost i veoma se teško nalazi odgovarajući davalac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

pa jel treba srz ili trombociti ?

 

za primanje trombocita se ne radi nikakav ali bukvalno nikakav unakrsni test , znaci samo da je krvna grupa ista , cak ne mora ni isti RH ...

 

za primanje eritocita se radi unakrsni test i u 99% slucajeva je negativan tako da ni to nije problem....moze da bude pozitivan ako je kesa eritocita DAT + , ili ako malisan ima neka antitela...

 

za ostale produkte od krvi ( plazma) se isto ne radi nikakav test...

 

covek je trazio eritocite i trombocite , nisam skapirao nista za srz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sad videh temu, ta sam krvna grupa A+....... da li ste nasli davaoce, treba li jos ljudi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Cekam poziv od oca malog Lazara. Trebaju im trombociti, ako im moji odgovaraju i ako ih imam u dovoljnoj kolicini zvace me. Radi se trombocitofereza, uzimaju samo njih i plazmu a resto se odmah vraca nazad. Masina je slicna onoj za hemodijalizu ali ima drugu svrhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Da,da..jasno mi je to...to se radi i kod mene na poslu...nego me zanimalo koju analizu su ti radili da bi znali dal odgovaras ili ne ...jer ko sto rekoh , za primanje trombocita i plazme nema ukrstanja reakcije davaoca sa primaocem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Шабац

Cekam poziv od oca malog Lazara. Trebaju im trombociti, ako im moji odgovaraju i ako ih imam u dovoljnoj kolicini zvace me. Radi se trombocitofereza, uzimaju samo njih i plazmu a resto se odmah vraca nazad. Masina je slicna onoj za hemodijalizu ali ima drugu svrhu.

 

Тако је, и зато нема никакве потребе за опортунизмом. Већ сам написао да је оцу објашњено да један давалац даје две јединице тих тромбоцита, а не 5 или 6, и то сам само пренео. Они којима су узети подаци су прошли и биће контактирани од стране оца највероватније сада преко викенда јер је један давалац потребан за понедељак. Мали је примио прву дозу матичних ћелија (коштане сржи) од мајке и чека се реакција због чега је и потребан тај давалац у понедељак. Хвала свима који су се одазвали позиву.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Cekam poziv od oca malog Lazara. Trebaju im trombociti, ako im moji odgovaraju i ako ih imam u dovoljnoj kolicini zvace me. Radi se trombocitofereza, uzimaju samo njih i plazmu a resto se odmah vraca nazad. Masina je slicna onoj za hemodijalizu ali ima drugu svrhu.

 

Тако је, и зато нема никакве потребе за опортунизмом. Већ сам написао да је оцу објашњено да један давалац даје две јединице тих тромбоцита, а не 5 или 6, и то сам само пренео. Они којима су узети подаци су прошли и биће контактирани од стране оца највероватније сада преко викенда јер је један давалац потребан за понедељак. Мали је примио прву дозу матичних ћелија (коштане сржи) од мајке и чека се реакција због чега је и потребан тај давалац у понедељак. Хвала свима који су се одазвали позиву.

 

 

Nista druze 1zdravo.gif

Jedino se nadam da ce sa malisom sve biti ok. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Evo da se upisem ako bude trebalo jos davaoca.

Takodje sam A+, krv sam davao vec nekoliko puta ali trombocite nisam. Pretpostavljam da to testiranje moze da sa uradi i u Beogradu a ako odgovara, nije problem ni da se ode do Sapca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Evo da se upisem ako bude trebalo jos davaoca.

Takodje sam A+, krv sam davao vec nekoliko puta ali trombocite nisam. Pretpostavljam da to testiranje moze da sa uradi i u Beogradu a ako odgovara, nije problem ni da se ode do Sapca.

 

Druze sve se radi u Bg. Bio sam jutros i dao dozu za Lazara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Шабац

Када сам се прошле недеље задњи пут чуо са Лазиним ћалом рекао ми је да ЗЉ САДА више давалаца не треба, јер су они који су прошли преглед на списку и спремни за давање у случају да треба. Малиша се још увек бори да прихвати мајчину коштану срж, али су прогнозе биле оптимистичне.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja