Jump to content

Moto Zajednica

Sad ili NIKADA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Pre par dana sam čuo za poskupljenje osiguranja od 45% što je u slučaju dvotočkaša postalo neodrživo ako se uzme u obzir Da se Veliki motorcikli(veći od 250ccm pa nadalje) NE VOZE VIŠE OD 5 MESECI U GODINI, i da bi se morao uvesti sistem paušalne uplate produžetka registracije na onoliko dana koliko mislite da ćete voziti motorcikli , u redu ne manje od nedelju dana i da se donekle kao i kod svih ostalih proizvoda, ako plaćate za 6 meseci od jednom, to više isplati nego plaćati po mesec dana registraciju, Tvrdim da ukoliko bi se bikeri odazvali u značajnom broju , to bi zahvatilo i automobiliste, a onda zbogom "Lezi lebu da te jedem" od strane Osiguravajućih društava koji su sigurno među najvećim mešetarima i profiterima kada je u pitanju praktično nešto što su pretvorili u građansku obavezu plaćanja osnovnog osiguranja(što nikako ne bi smelo biti) sa druge strane bikerima ne nude nikakve pakete, osiguranaj koji bi pravdalo tolike pare, tretiraju nas kao ovce za šišanje jer bože moj onaj koji vozi motorod 7000€ se više luksuzira od onog što vozi Automobil od 40000-50000 pa ne retko i 100000 evra, i naravno nudim im se čitav spektar različitih paketa i nivoa osiguranja, uz to što je preskupo OSNOVNO OSIGURANJE u suštini ni tu osnovnu zaštitu ne ispunjava, jer ukoliko izazovete sudar i krivi ste, to će vam do poslednjeg dinara biti naplaćeno od strane Osiguravajuće kuče, samo u ratama, u nekim slučajevima i po pet godina ljudi plaćaju uvećanu cenu svog osiguranaj jer su napravili štetu na drugom vozilu ČEMU ONDA OSNOVNO OSIGURANJE SLUŽI UOPŠTE??!

Prema tome , ljudi ovo više nema smisla, apatija i zombi ponašanje mora se pod hitno prekinuti, dovoljno bi bilo da u jednom gradu jedna trećina vozača ne plati, pa bi to već izazavalo čitavu pometnju, a o polovini vozača, tu bi bio kraj njihovoj samovolji.

Pa eto ljudi razmislite , naravno predhodno bi se trebala organizovati jedna vožnja upozorenja ali ozbiljna, , sa blokirnjem saobraćaja , a ne da de kao slepci skupimo, na petlji u Novosadskom slučaju i kažemo, ala smo im pokazali0plac.gif0ljut2.gif

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Nema nista od toga, ovde polovina "bajkera" nema O O da uradi bilo sta, a ova druga polovina nece, jer im je dobro. Nemoj dzabe da trosis vreme i zivce. Lagano propadamo i ti tu nista ne mozes, nazalost.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Nema nista od toga, ovde polovina "bajkera" nema O O da uradi bilo sta, a ova druga polovina nece, jer im je dobro. Nemoj dzabe da trosis vreme i zivce. Lagano propadamo i ti tu nista ne mozes, nazalost.

 

Ne mozes zato sto neces...

 

Imate link gore u mikulancevom postu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Nema nista od toga, ovde polovina "bajkera" nema O O da uradi bilo sta, a ova druga polovina nece, jer im je dobro. Nemoj dzabe da trosis vreme i zivce. Lagano propadamo i ti tu nista ne mozes, nazalost.

 

Ne mozes zato sto neces...

 

Imate link gore u mikulancevom postu

Dakle, jos jednom

 

 

 

 

ovde polovina "bajkera" nema O O da uradi bilo sta, a ova druga polovina nece, jer im je dobro. Nemoj dzabe da trosis vreme i zivce. Lagano propadamo i ti tu nista ne mozes, nazalost.

 

 

Navedi mi ozbiljan dokaz da moze?!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Dosta ljudi nije u mogucnosti da dodje zbog odmora,ja prvi,moj predlog je da na skupu odmah zakazete drugi protest za pocetak septembra a o tome obavestimo i auto forume,npr ja sam clan 3 auto foruma pa da prosirimo to i na 4 tocka jer su tamo osiguranja sada abnormalna...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

ČEMU ONDA OSNOVNO OSIGURANJE SLUŽI UOPŠTE

 

služi da bi se isplatila steta onome koga si udario. a onda osiguranje od tebe naplati nahnadno ili ne naplati..zavisno od sposobnosti advokata recimo i drugih faktora....ali onaj koji je ostecen biva isplacen bez obzira. ovim se izbegavaju malverzacije gde steta ne moze da se naplati od pocinioca (pobegao iz zemlje, nema nsita na svom imenu, nece da plati ec bira zatvorsku kaznu itd). premija (cena polise) je cena rizika da li ce osiguravajuca kuca uspeti da naplati stetu od pocinioca ili ne...

 

ukratko: osnovno osiguranje ne osigurava tebe vec trece lice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja