Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha tenera - problem sa karburatorima

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor, Knjazevac, Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XT600Z Tenere 3AJ

Pozdrav priajtelji! Trazio sam po forumu ali nisam naiso na temu.. Nov sam pa i ne kapiram.. IZvinjavam se unapred :( Imam problem sa tenerom, ne vuce lepo.. do 3000 obrtaja vuce.. o 3 do 5,6 samo bruji i ne vuce.. kad predje 5,6 poleti, i smanji obrtaje na 4.. sta se desava? Drug mi spomenuo da nisu nastelovani karburatori? Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Upiši u profilu odakle si da možemo da ti preporučimo majstora... Da ti ne preporučujem čoveka iz Beograda ( da ne kažem Nove Pazove )1zvizduk.gif ako si ti iz Prokuplja, Niša...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ako umes sam onda skini karburatore, sve lepo rastavi i operi u benzinu pa pregledaj membranu u sekundarnom karbu da li je pocepana negde mozda i vidi u kakvom stanju su ti iglice. Pazljivo sa prirubnicama karburatora (gume izmedju cilindara i karbova) hoce da se pokidaju ako su starije malo. Ako nisi vican u mehanici bolje odnesi kod nekog majstora da ti to pogleda. Karburatori su dosta nezgodna stvar jer imaju milion delica i samo ako jedan ne vratis kako treba motor ti nece raditi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor, Knjazevac, Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XT600Z Tenere 3AJ

Hvala ljudi! Ne znam koji mu je djavo.. kad ga upalim tipa posle 5,6 dana.. radi minut dva i nece da povuce.. ni u prvu ni u drugu.. onda se spustim niz dvoriste (posto je nizbrdo) malo mu dam koji gas i posle krene lepo da vuce.. jel zna neko zasto nece odmah kad ga upali da krene, cak nece ni u prvu?? :O

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sarajevo BiH
  • Motocikl: XTZ 750 SP 92 & KTM SXS 540 06 & KL 250 & VS 1400 & NRG 50

Razlog zasto nece u prvu je zato sto mu treba malo vremena da odradi u mjestu kako bi se ulje koje podmazuje lamele ugrijalo.Razlog vuce mogu biti i lamele ako su potrosene ,a to sto se gasi kad ga upalis poslije par dana je zato sto imaju oduske na karburatorima kroz koje ispari benzin i ostanu prazni pa ih valja opet napuniti.

 

Ne znam kako to rijesiti i kod mene je ista situacija.Znam da se to nesto prespajalo eh kako i sta ne znam ali postoji neki fol.

 

Mislim da ti je motor ok samo trebas skontati kako se koristi i onda juris :)

 

Sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Sto se tice toga da nece odma da upali ako stoji par dana, to je istina i svaka tenera ima tu boljku. Kao sto Mema kaze, ispari benzin iz karba i onda treba vremena da pumpa nagura benzin u karb ponovo. Zato se desava da upali, uradi brm brm i ugasi. Pa onda opet palis. Zato mu je i stavljen aku od 12Ah da moze duze i jace da vergla. Za to sto slabije vuce dok se ne ugreje moze ti biti problem u stelovanju smese. Moze biti da ti je smesa siromasna pa nece da vuce dok se ne ugrije. Imas saraf za smesu na karbu, proveri samo na koliko krugova je odvrnut. Trebalo bi da je na 2 kruga fabricki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor, Knjazevac, Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XT600Z Tenere 3AJ

Razlog zasto nece u prvu je zato sto mu treba malo vremena da odradi u mjestu kako bi se ulje koje podmazuje lamele ugrijalo.Razlog vuce mogu biti i lamele ako su potrosene ,a to sto se gasi kad ga upalis poslije par dana je zato sto imaju oduske na karburatorima kroz koje ispari benzin i ostanu prazni pa ih valja opet napuniti.

 

Ne znam kako to rijesiti i kod mene je ista situacija.Znam da se to nesto prespajalo eh kako i sta ne znam ali postoji neki fol.

 

Mislim da ti je motor ok samo trebas skontati kako se koristi i onda juris :)

 

Sretno

 

Hvala puno! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor, Knjazevac, Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XT600Z Tenere 3AJ

Sto se tice toga da nece odma da upali ako stoji par dana, to je istina i svaka tenera ima tu boljku. Kao sto Mema kaze, ispari benzin iz karba i onda treba vremena da pumpa nagura benzin u karb ponovo. Zato se desava da upali, uradi brm brm i ugasi. Pa onda opet palis. Zato mu je i stavljen aku od 12Ah da moze duze i jace da vergla. Za to sto slabije vuce dok se ne ugreje moze ti biti problem u stelovanju smese. Moze biti da ti je smesa siromasna pa nece da vuce dok se ne ugrije. Imas saraf za smesu na karbu, proveri samo na koliko krugova je odvrnut. Trebalo bi da je na 2 kruga fabricki.

 

Pogledacu bas. Hvala druze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sarajevo BiH
  • Motocikl: XTZ 750 SP 92 & KTM SXS 540 06 & KL 250 & VS 1400 & NRG 50

Samo nista puno ne diraj to ti je sve ok :)

 

Dvije Afrike su bile kod mene i isti problem su imale a i Tenere tak da je sve to normala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja