Jump to content

Moto Zajednica

Moje iskustvo iz Sapca

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

E pa da podelim sa vama iskustvo iz Sapca:

 

nabijeni energijom stizemo prepunim autobusima na parking ispred "Inerex-a" u Sapcu, i gle cuda, nista se ne desava, niko nista ne zna. Nakon 2 izgubljena sata na tom parkingu konacno se upucujemo negde, opet ni sam vozac ne zna kuda, u nepoznato. Konacno stizemo negde, nikako nisam mogao da upamtim ime togsela, ali nije ni vazno. Pesacimo nekih 3km do prve akcije sa dzakovima kojaje trajalanekih15-tak minuta i tek tu uvidjamo o kakvoj se JEBENOJ NEORGANIZACIJI RADI. SRAMOTA!!!!! Niko ne zna kuda da se ide, da li na bedem ili da punimo dzakove, setaju nas levo desno i svi sire neke dezinformacije. Onakobesni sto smo dosli i sedimo dokoni (bar se na mah to ucinilo) krecemo samoinicijaticno na bedem koji jeudaljen jos 2km od prve lokacije. Navodno, dole nema nicega, par ljudi, nema peska, dzakova, kao uzalud idemo. Reseni smo da odemo, ne obaziruci se na reci PIZDA (def: karakterna osobina) do bedema. Stizemo, kad gle cuda, borba, pogibija, zene, devojke momci do kolena (bukvalno) u blatu rade kao crvi. Bez pogovora uskacemo u liniju i bacamo dzakove (ja, kolega iz bivse mi firme i lik kog smo upoznali u autobusu). Sve bi bilo ok da je bilo organizacije, ali je nema, linija dostave dzakova se stalno gubi i prekida, nekako ipak uspevamo da dostavimo dovoljnu kolicinu na bedem na vreme. Nestaje nam peska, dzakova, to se haoticno dostavlja,uzas. Do kolena smo ublatu, ali bukvalno. Nakon izlaska iz oranice sa par kilograma blata na cizmama, pita me lik sa rukama udzepovima "brate jel puklo" kad mu glavu nisam otkinuo. Nama fali ljudi, a on i jos stotinak ljudi bukvalno uz molbe policije nece da udje u niz i baca dzakove, gospoda dosla da im dupe vidi puta. Krecemo na drugi bedem, kisa opet lije m*mu joj je**m. Cekamo instrukcije, policija se povlaci, tu smo i zavrsili kazu idemo u autobuse pa cemo videti kud dalje. U tom momentu uocavamo da je 4:30, hehehe vreme leti u dobrom drustvu. E sad pocinje agonija, nema buseva, nestali, pesacimo desetak km i na kraju maltene na silu upadamo u jedan prepun autobus, na negodovanje putnika, ko' da mi nismo ljudi a oni jesu. Nakon tri sata konacno stizemo u Beograd, razvaljeni. Moram da kazem dasmo vodu za pice dobili u 4 ujutru, ljudi su na bedemu bukvalno padali u nesvest.

Divim se nesposobnosti kriznog stabasapca ukoji se slilo vise od 5000 ljudi da pomognu a pola ihje bilo besposleno.

 

Svaka cast ljudima koji su bez pauze rintali i dali maksimalno sebe u ovoj borbi.

  • Podržavam 47

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

E moj Milose, vi ste bar nesto uradili a za one pi.de, nemam reci... mi smo se isto neslavno proslavili, celu noc se organizujemo sa ljudstvom, materijalom da bi jutros krenuli, busevi na okupu tek nam objasne nadlezni da netreba ljudstvo za pomoc. Pa kako netreba WQK#^%#@, lebac vam vas.I odose autobusi svojim putem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

СРБИЈА 1hmm.gif0ljut2.gif

 

Po običaju, kriva država Srbija, jel ? Pa znate li išta drugo napisati... 1jok.gif

Svaki put kada spomenete Srbiju, ustani se i prekrsti !

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

voja tanasković, šabac:

 

Hvala svima koji su dosli iz cele Srbije da brane Sabac od poplava! Zao mi je sto ste samo bespotrebno dolazili zbog politickih manipulacija i mahinacija... Ovde prenosim utiske jednog od dobrovoljaca... ISTINA ZA SINOĆNA DEŠAVANJA U ŠAPCU!!!! Ljudi su pozvani da bi napravili haos! "Bruka i sramoota!!!!Upravo sam se vratio iz Sapca,otisao sam zajedno sa sigurno vise od 1000 ljudi iz Beograda. Mogu samo da kazem i ako ne znam da li ce iko ovo objaviti: ovo je najveca sramota i razocaranje koje smo doziveli..Kod Sava centra svi su bili zivotno ugrozeni u pokusajima da udju neki autobus. Bez ikakve organizacije medju prvima su otisla deca klinci sa punim rukama piva u autobusima koje su jurili po autoputu...Sa njima i ljudi vidno pijani. U Sapcu nas niko nije sacekao, mucni vozaci autobusa su vozili po gradu ne znajuci kuda da idu. Na kraju je nas vise od hiljadu odvezeno u selo Dragojevac odakle smo bez ikakve informacije isli peske 10km do sela Sevarice. Tamo je par ljudi kao nesto organizovali,ali to je bio jedan uzas,u mrklom mraku,na seoskom putu,autobusima koji su se zaglavljivali pokusavajuci da okrenu autobuse pijanim ljudima koji su se samo derali-najteze bilo sacuvati svoju glavu.Neki ljudi su cak ne znajuci poupadali u delove poplavljenih nasipa.Posle dva sata haosa i bezanja po njivama od jednog traktora sa prikolicom koji je kao poslat da sa vise od 1000 ljudi "brani Sabac" ljudi su besni poceli da napustaju taj haos i da peske se vracaju za Sabac, jer drugacuje nisu imali kako.Prikupljali smo jedni druge i pokusavali da se nekako izvucemo iz tog haosa.Tokom puta atobusi koji su nailazili zaustavljali svojim telima da bi nas povezli bar do prvog naselja.2,3 km u jednom sumarku stajalo je vise od 150 policajaca,koji su nam rekli da ne smeju.." "...da rade nista dok se ne smeni krizni stab u Sapcu.Kako smo saznali od ljudi tamo sve je sabotirano da bi se smenila lokalna vlast..A mi smo iskorisceni da bi se napravio haoss!Vecina ljudi je ili uspela da ode iz Sapca oni koji nisu verovatno jos hodaju po selima okolnim i gradu pokusavajuci da se vrate. Nikome nije jasno zasto se pozvalo i odvelo vise hiljada ljudi iz Beograda i ostavilo po njivama prepusteno samo sebi ugrozavajuci i te ljude,pa zar je malo ugrozenih tamo?Tuga je medju svima bila i tamo i u povratku. Ljudi su u soku.sSamo moja grupa je pronasla i povela vise od 7..8.maloletnika uplasenih koji ne znaju ni gde su ni kako ce kuci.Po smeni tog kriznog staba odjednom se pojavila i policija i kiperi sa peskom ali ogorceni ljudi su ostavili dzakove na ulicama i spasavajuci sami sebe krenuli nazad kuci.Sve ovo mogu da vam potvrde svi vozaci lastinih autobusa koji i sami nisu znali kuda da se vrate i bili u cudu sta se desava.Poslusali smo premijera i poziv da pomognemo i ovim putem mu se zahvaljuljem i neka nas nikada vise ne zove,sram ih bilo!!ZAHVALJUJEM se Bogu sto sam se vratio svojoj kuci i molim ga da sacuva one ljude u Sapcu jer ovi koji ih kao spasavaju bore se za vlast u gradu i u ovakvoj situaciji ugrozavajuci dodatne zivote.Ovo ce te cuti i procitati od jos mnogo mnogo ljudi koji su se sa gorcinom u ustima napustili sabac,blatnjavi i posramljeni!HVALA Vladi Srbije i sram vas bilo!!HVALA vam ako ovo objavite,a raspitajte se malo i sve cete i sami cuti." (DUSAN, 17. maj 2014 06:54)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Losa organizacija nadleznih. Na vestima su pozivale ceo narod u Sabac a o S. Mitrovici ni reci iako ce tu izgleda da udje voda mozda i veceras. Bosut i Lacarak nisu daleko od Sapca, mogao je i tu narod da dodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Ljudi...jeste istina da je losa organizacija bila...ali...

Moji junaci (dva brata i decko ) su otisli autobusom sinoc od SC...i do ranog jutra u Sapcu su kisnuli , ali su se debelo naradili, smrznuti, umorni, gladni i zedni jedva su docekali da legnu u krevet. Ponosna sam na moju bracu i mog decka. Kao i na sve ostale koji su otisli istinski da pomognu, a ne da se napiju i slikaju...

Na zalost ima nas raznih...

Istina je da nije bilo organizacije, ali oni koji su zaista hteli nesto da urade...oni su se sa lokalcima organizovali i poceli sa punjenjem dzakova... do ranog jutra...

...sad smrkljaju i nazebli su ali puno srce...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Vučić je juče tj sinoć tražio 500 ljudi, a ostali su trebali ići jutros, njih oko 1500, tako su kazali na konferenciji. Vjerovatno se nisu nadali ovakvom odzivu. Sigurno je bilo neorganizacije, zato su smjenili štab u Šapcu. Nije lako organizovati 2-3 ili više hiljada ljudi, to je priznao na licu mjesta ministar odbrane. Treba sve sagledati i objektivno prezentovati.

Ja sam uvjeren da ova vlast daje sve od sebe, gledajući sa strane i poznavajuću dosadašnje političare. Da su ovakvi političari kod nas bilo bi super.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

... ima nasih bajkera iz Obrenovca, apelujem na sve koji imaju mogucnost da prime makar majku sa detetom, ja veceras mozda imam porodicu koja je evakuisana ....

ljudi smo...hajde da pomognemo...javite se ako imate mogucnost da primite nekoga... oni nemaju vise nista...ali imaju nas...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Bio sam u s. mitrovici danas, tamo je jos uvek kriticno, malo ljudi iz stabova i organa ali puno dobrih ljudi. Nazalost nedostaju dzakovi i pesak a situacija je sve gora. Kazu da nece napustati domove ni pod pretnjom puske jer vise nikome ne veruju. Ali se drze. Doslo je samoorganizovano dva autobusa volontera ali su se do veceri vratili jer nema vise sredstava. Vesti iz sabca su da je jos gore nego sinoc ali da nedostaje mehanizacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nadam se da ce odmah posle ovoga da donesu zakon ko odbije evakuaciju, da ga prisilno evakuisu i posle kazna. Pa ti gledaj. Znaci ljudi dodju iz Rusije, Bugarske... da te spasavaju a ti glumis nesto. Onda kada zagusti, vijas iste te spasioce da te spasu, salju poruke na radio stanice itd. pri tome ostave i malu decu sa sobom. Totalna neodgovornost.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ima dosta neproverenih informacija na internetu i jako je teško organizovati da sve bude kako treba. Sava plavi Kupinovo i ja sam se danas spremio da krenem tamo. Ali policija zaustavlja i nedozvoljava ulaz u selo. A na Fejsu apeluju da nedostaje ljudi u Kupinovu da puni i postavlja džakove na putu prema Progaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Nenad Mirkovic

7 hours ago near AsanjaJa ne znam kako bih opisao svu ovu SRAMOTU sto sam video za sve ove sate poplava...naravno,svaka cast i ovima koji su se stvarno trudili,ali onu drugu veliku vecinu treba streljati...sinoc je u Sabac doslo vise pijanih nego treznih,a od onih treznih vecina je dosla da se slika da bi ispali "muskarcine" u ocima ovih jos debilnijih danasnjih devojaka(nadje se i tu po neki izuzetak)....da ne zaboravim,bilo je i onih koji su dosli da kradu,tim posebo treba jebati majku....raspaaad...o organizaciji i da ne pricam....od 6 jutros sam u Kupinovu,inace,tu su mi rodjeni baba,deda i stric,sa druge strane Save i Obrenovca... ovde tek sad pocinje haos jer su svu vodu preusmerili na Srem...Mitrovica je vec u vodi...izlecem,pocinjem da punim dzakove,pa nosim dzakove,pa utovaram,istovaram,i na kraju slazem na nasip,dok velika vecina mestana sedi kuci i boli ih tuki...a i oni sto rade,rade za trecinu coveka,mozda ni toliko...i ajde,gutas,rintas,poplavice ti kucu...na tri mesta smo postavljali odbranu...E VRHUNAC je bio kad su nam rekli da u pomoc stizu tri busa DELIJA SA SEVERA...kad sam video zastave i obelezja,sve mi je bilo jasno..a zatim jos veci sok...tri busa puna ljudi staje pored vode i pocinje da se slika...ne hvata se niko lopata ni dzakova..svi obuceni kao da su krenuli na pice do obliznjeg kafica....e tu sam prso i evo sad sam dosao kuci...Ne mogu vise...vise ne idem nigde,nek potapa i kucu i sve...pa nas treba ponovo bombardovati....

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Hvala svima koji su dosli sa namerom da pomognu bili visak ili ne. Na prozivanja i pljuvanja nemojte se cimati, puno je vise onih koji su zahvalni za sve sto ste pomogli 0takoje.gif

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Apropo delija sa severa. Nisu svi od njh dosli da se slikaju. Moj mladji burazer je bio tamo i kuci dosao sav kaljav pun peska sa detaljnim izvestajem sta je sve odradjeno u Progaru i Kupinovu. Dan pre toga smo rintali u Borci oko nase kuce i pomagali komsiluku. Deo noci je tovario dzakove u kamione da se salju gde je potrebno, i onda je ujutru sa Delijama otisao da rmbaci. Kakav se vratio, znam da nije zevzecio. Naravno u svakom zitu ima kukolja, ali nemoj sve da etiketiras. Isto kao sto mi pizdimo sto sve motorase stvljaju u isti kos sa budalama koje divljaju.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Rece pametan covek (davno) znam ja nas, jebo ti nas, ali nije vreme sada za to gledajuci sva ta nesrecna lica. Ko moze i zeli neka pomogne, koliko moze i hoce, ko nece neka bar sada u ovoj tragediji se uzdrzi od komentara koji ne doprinose ama bas nicemu.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Moj saradnik je visokoj lestvici po rangu radio amatera Srbije.

 

On mi je potvrdio da je u pitanju POLITIČKA igranka oko gašenja live stream-a !

 

Biće tu svega kad se završi ovo sranje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Rece pametan covek (davno) znam ja nas, jebo ti nas, ali nije vreme sada za to gledajuci sva ta nesrecna lica. Ko moze i zeli neka pomogne, koliko moze i hoce, ko nece neka bar sada u ovoj tragediji se uzdrzi od komentara koji ne doprinose ama bas nicemu.

 

Tako je kolega Deda! :takoje:

Ljudi pomazite kako i koliko mozete! Zapamtite kako je bilo i ne zaboravljajte!!! Sve ostalo je sad manje bitno. O tome cemo kad muka prodje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja