Jump to content

Moto Zajednica

pomoc oko odabira copera do 250 kubika

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: suzuki burgman 650

nov sam na ovom forumu pa se nadam dace te mi pomoci

volim motore ali do sada nije bilo uslova za kupovinu. sada kada sam dosao do neke kinte resio sam da kupim neki kineski coper sa 250 kubika jer imam 135 kg. sada se javlja problem sta uzeti? koji coper? koja marka? koji se najbolje pokazao? dali se isplati bolje uzeti nov ili polovan?

molim vas pomozite jer u ovom nemam am a bas nikakva iskustva. do sada u zivotu najace sto sam posedovao je tomos bt 50, apn 6 , i tomos automatik. probao sam svasta u zivotu ali coper kruzer mi nekako najbolje godi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Jes da nije kinez ali moj brat prodaje kawasaki el 250 eliminator, mozda nije veliki po gabaritima ali ima snage i ide kao zmaj, presao pravih 27000, ima ga na pol. autom. u Nisu je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: suzuki burgman 650

danas sam gledao sprint daytonu. 350 kubika. motor je proizveden 2008 ali je do sada stajao uu salonu. sta mislite o tom motoru. dobio sam neverovatan popust sa 385.000 dinara na neverovatnih 230.000. dali je pametno to pazariti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: budva
  • Motocikl: v-strom 650

Prvo moras da kazes koliko zelis da izdvois para za motor,drugo moje licno misljenje ako mozes zaobidji kinu mislim da ce glava da te boli oko popravki.

 

poslato iz konzulata italije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: suzuki burgman 650

zvucace glupo al hteo sam da ulozim u neki polovni 800e max 1000 i ostatak da sacuvam za gorivo i nepredvidjene troskove i kvarove. iskreno imam 2000 e. e sad ovaj motor dajtona mi se nenormalno svidja ali pitanje kakav je i zasto daju toliki popust

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: suzuki burgman 650

poslao sam mu poruku cekam odgovor.

 

trazio sam danas po oglasima polovnu daytonu ali nikako da nadjem ni jednog. sad me buni sto ih nema. jer ih ljudi nisu kupovali zato sto su bili skupi ili je nesto drugo u pitanju.

bio sam ponovo danas u salonu i opet gledao daytonu. otkad sam njega video nijedan drugi motor me ne zanima. sad sa druge strane kada gledam razmislajam da je mnogo dati 2000 za kineza ali svidja mi se. jos se neckam i sreca sto pada ova kisa inace bi luda glava vec kupila.

 

dali neko zna mozda koliko se krecu polovne daytone i dali zna nekog da je prodaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Svojevremeno dadoh i ja 2000 za kineza, tj za Keewaya, novog, i evo već 5ta, 6ta god bez kvarava ikakvih, tako da može i kinez da prodje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

trazio sam danas po oglasima polovnu daytonu ali nikako da nadjem ni jednog. sad me buni sto ih nema. jer ih ljudi nisu kupovali zato sto su bili skupi ili je nesto drugo u pitanju.

 

Mislim da nije puno Daytona prodato kod nas jer motor nije bio jeftin a ljudi su dosta nepoverljivi prema kineskim sokoćelima. Oni što su kupili uglavnom se vozaju i baš ih boli đoka da prodaju realno sasvim pristojan motor za kikiriki.

 

Moje lično mišljenje je da sa Daytonom ne bi pogrešio. Malo više obrati pažnju na održavanje metalnih delova, kad budeš mogao, promeni fabričke gume i to je to. Nema puno filozofije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

poslao sam mu poruku cekam odgovor.

 

trazio sam danas po oglasima polovnu daytonu ali nikako da nadjem ni jednog. sad me buni sto ih nema. jer ih ljudi nisu kupovali zato sto su bili skupi ili je nesto drugo u pitanju.

bio sam ponovo danas u salonu i opet gledao daytonu. otkad sam njega video nijedan drugi motor me ne zanima. sad sa druge strane kada gledam razmislajam da je mnogo dati 2000 za kineza ali svidja mi se. jos se neckam i sreca sto pada ova kisa inace bi luda glava vec kupila.

 

dali neko zna mozda koliko se krecu polovne daytone i dali zna nekog da je prodaje

 

odgovorio sam ti na pp...ali i ovde..ako dobijas nov (ne vozen..svaki je ionako 2009 ili 2008 godiste) za 2k eura onda kupi. ja nisam puno manji od tebe u kilazi..i vozi i mene i curu bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: suzuki burgman 650

moze katanac

drugari me odvratili od kineskog copera a za neki japanski a da mene izdrzava bez problema i da ni je star para nemam tako da coper za sada otpada

 

kupujem verovatno u utorak maxi skuter tako da se javljam cim preuzmem.

otvoricu novu temu jer se kolebam izmedju dva modela koja sam dobio u ponudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Tvoja je odluka, ali ja da volim copere kupio bih makar i kineski (vozio dva komada, i opet bih bez problema). Ako kupujes skuter samo da bi imao motor, svaki put kada kada prodjes sa njim pored nekog copera ima da se smoris.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Maxi skuter je dobra stvar. Preudoban, nema vetra, manje trosi, jeftinije gume,veliki gepek.... i dobar je ulaz na dva tocka. Kasnije ces videti koliko uopste imas vremena za voznju i ostalo. Tada mozes malo doplatiti i trampiti za motocikl. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Slazem se sa srbcem! Maxi skuter je, kako bi se reklo u novije vreme, odlican start-up. Oseti brzinu, ponasanje motora u krivinama, testiraj svoje i njegove mogucnosti (umereno) i ako u nekom trenutku osetis da ti je to slabo, onda predji na jaci i ozbiljniji moped ;)

Srbac ti je vec nagovestio kako je odrzavanje skuplje u odnosu na skutere. To je potpuno tacno! Ali nemoj to da te plasi jer se gume ne menjaju svaki dan, ne trosi 20l... Dakle, budi spreman na malo veci trosak oko odrzavanja i vozenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Kako si krenuo kupićeš na kraju nešto što se nekom drugom sviđa a ne tebi a ti ćeš ga voziti al' kako rekoše već tvoja stvar šta ćeš .

Ako se održava redovno i kineski motor služi kao bilo koji drugi samo što možda treba malo više pažnje . Ne znam kako je u Negotinu u Beogradu imaš dosta primeraka lepo održavanih kineza . Činjenica je da je finalna obrada nije na nivou kao ostali poznatiji , manje servisa , manje delova na tržištu ali za te pare nešto mora da se istrpi . Možda ćeš sad lako da kupiš ali mi se čini da je u današnje vreme vrlo teško prodati motor tako da pazi šta ćeš prvo . Aj živeli 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja