Jump to content

Moto Zajednica

Adapter za ventil pneumatika

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Bubanj potok subotom uzimao sam ja nastavke za kamion ima covek razne tezga je na drugom placu pri pocetku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da, tu, mislim da imaju maloprodaju ako ne, sredićemo.

 

Ja sam uzimo sebi kao adapter za punjenje amortizera par krivo različitih, al bi morao da pogledam u garaži tačno.

 

Oprostite što se mešam, kažite ako hoćete za koju namenu vam treba, ima tu raznoraznih stvarčica na temu ventila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Na pumpama najcesce oni aparati za vazduh zavrsavaju metalnim cevcicama ili nekim drugacijim , nedovoljno savitljivim , krajem tako da kad treba da se upotrebe dolazi do borbe izmedju njih i mojih diskova ili lancanika . Tako mi palo na pamet da malo olaksam sebi ovim dodatkom 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Na pumpama najcesce oni aparati za vazduh zavrsavaju metalnim cevcicama ili nekim drugacijim , nedovoljno savitljivim , krajem tako da kad treba da se upotrebe dolazi do borbe izmedju njih i mojih diskova ili lancanika . Tako mi palo na pamet da malo olaksam sebi ovim dodatkom 1oda.gif

 

Znam šta pričaš ali ovakav adapter mislim da nije najbolje rešenje jer usled centrifugalne sile napinje sam gumeni ventil i može doći do defekta. Oaj krivi da svaki put montiraš-demontiraš za kontrolu pritiska nije rešenje. Postoji već krivi tjubeles ventil, gvozdeni, a najbolje rešenje je jedan kratak gumeni kakav inače i ja koristim, ne nalazi se baš lako. Isti problem sam imao i na svojim točkovima al sa tim kratkim pumpam bez problema iako je moj točak sa 40 žica koje još idu na spoljnu ivicu obruča i vrlo mi nepristupačno na zadnjem zbog kardana sa jedne i auspuha sa druge strane. Vidi da li bi ti taj kraći i elastični ventil odgovarao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam za te od 90* koji se montiraju ali u nasoj lepoj Srbiji rade vulkanizeri s rukama od suvog zlata i naplacuju usluge za motoriste shodno tome tako da mi ne pada na pamet da menjam ventile . Taj gumeni koji pominjes jel to dodatak ovom postojecem ili se i taj ugradjuje ali je kraci od "obicnih" ? Ako imas neku slicicu ili vec znas gde ih ima bilo bi o velike pomoci 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Koliko to cesto dopumpavas gume? Skines gume, osmirglas falceve gde naleze guma, skines ventil ocistis falc i stavis novi ventil i onda kada ti vulkanizer namaze i napakuje gume to je to, proveris samo kasnije kada budu napolju drugacije temperature pritisak i teras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

To je ventil TR 412, najkraći i naj lakši. Sad sam gledao, na Fejzeru je dosta kratak ali bi ovaj trebao da je još kraći, plići, baš je nezgodno na prednjem točku prići. Imam tih nekoliko komada pa ako ti odgovara dobiješ. Uskoro će drugar na fazeru da menja gume, ( čeka da ja doradim prihvat za njegove točkove a za moj alat za centriranje i balansiranje), pa sačekaj da izmotiramo pošto ću mu dati par tih kraćanih.

 

Vulkanizeri se vrlo aljkavo odnose prema moto točku, kod menu kraju ima dvoje sa plastičnim hvatačima al ako im nisam za vratom neće da ih stavljaju na monterku već pogrebu felnu. Demontaža/ montaža ne košta ništa više nego za auto točak ako im se on donese, neće niko da skida sa motora osim baš specijalizovanih, a tačna montaža u smislu pozicije gume na obruču je priča za sebe.

 

Moto gume su podložnije ispuštanju od automobilskih i treba ih redovno kontrolisati, na hladno naravno, nađeš pumpu il vulkanizera koji ima adekvatan priključak, a i valja uvek na istom manometru kontrolisati i u koji se ima poverenje u smislu ispravnosti i tačnosti. Ja sam imao davno izletanje zbog manjeg pritiska očitanog na pumpi a nisam imao predhodno mogućnosti da osetim da su gume premeke. Najbolje svoj aku kompresorčić i neki kontrolni manometar koji se uporedi sa nekim verodostojnim, ja se referišem prema trkaćem.

 

 

VENTILIPASTA_zpsef8c5a01.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupio danas adapter u gore pomenutoj firmi Pneutech , cena prava sitnica 100 dindzi . Inace isti kao onaj gore na slici iz Louisa koji kosta , mislim , oko 5€ . Kome jos treba eto ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Koje im je radno vreme ?

 

Do 16, traži se Vlada magacioner i pozdrav njemu od motordžije.

 

Reče mi Vlada da je bio neki motordzija za neke delove za montažu guma , Vidikovac čini mi se , mora da si to bio ti Djunta a 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Koliko to cesto treba proveravati gume na motoru? Uredu desi se da se smanji pritisak ali ako je sve ok sa gumom, felnom, ventilom trebalo bi da drzi i eventualno povremeno da se proveri, ali smatram ne tako cesto da bi morao neku posebnu opremu da imas. Ispravite me ako gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Koje im je radno vreme ?

 

Do 16, traži se Vlada magacioner i pozdrav njemu od motordžije.

 

Reče mi Vlada da je bio neki motordzija za neke delove za montažu guma , Vidikovac čini mi se , mora da si to bio ti Djunta a 1lol.gif

 

Ajd, ajd, poslovno se oslovljavamo po imenu pa mislim da mi ne zna konspirativni. A verovatno je mislio na Her Beću, on je postavio moto mašinu na Miljakovcu, ne trgujem ja sa njima više po vulkanizerskom pitanju, sad ih snabdevam streč folijom i ambalažnim trakama, al znam šta ima u magacinu i što je interesantno za našu priču. Imaju odličan izbor tegića za balansiranje, raznorazne ventile, ručni alat za montiranje i asortiman za krpljenje. Da, imaju sistem za krpljenje spoljnih guma na hladno, specijalni lepak i flekice raznih oblika kojima se može i duga posekotina zalepiti, praktično svako bušenje može da se popravi na licu mesta na tjubeles gumi. Pakovanje lepka je malo veliko i konzerva bi mogla da se komotno razdeli na četvoro, ja planiro al niko iz mog moto okruženja skoro da se ne vozi na dužim turama. Sistem je sličan ko lepljenje unutrašnje gume. Ako ima zainteresovanih pa da se udružimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja