Jump to content

Moto Zajednica

suyuki sv 1000

Recommended Posts

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

dali neno yna u cemu je raylika u snayi sv a od 120 ks i sv a od 98 ks

Veruj da se sa tolikom kubikazom vrlo malo oseti ta razlika.Nece ti ubrzavati do stotke za 3,3 s nego 3,6 lupam...i nece ti ici 240 na sat nego 220 na sat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ja vozim SV1000S od maja ove godine.

 

Posle redna 4 cilindra, trebalo mi je malo vremena da se naviknem na 2 cilindra u V.

Najizrazenija razlika je velki obrtni moment u nizim obrtajima ali i dosta vece vibracije.

 

Generalno drugaciji je motor, drugacije se salta, ima jace motorno kocenje, snazan odziv na gas...

Vozio sam ga nekoliko puta na Navaku i bas mi je legao.

 

Motor se bas lako vozi, jako poteze i mnogo je zabavniji od rednih motora, ali bi vibracije verovatno smetale na dugim putovanjima.

Moj motor je u odlicnom stanju pa ne mogu mnogo da pricam o nekim nedostacima. Na nekim primercima hoce da se odlepi magnet sa rotora pa da pokida namotaje.

 

Potrosnju nisam merio ali bih rekao da je u normalnim okvirima, tj. potrosi sve sto mu sipam. :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1561 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Nikad mi nece biti jasan ovaj suzukijev eksperiment, u super-sport karoseriju ubacili turing motor. Motor uzivo jako lepo izgleda, ali cim se upali, kao da tu nesto ne stima, uvek ocekujem neki enduro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Tu niti je karoserija super-sport niti je agregat turing. Agregat je modifikovana varijanta iz modela TL1000 koji veze nema sa turingom. Ovo verovatno pises jer SV1000 i Vstrom1000 imaju isti agregat.

Medjutim ko je vozio oba motora zna da su to dva potpuno razlicita motora, jer pored agregata jos mnogo toga utice na ponasanje motora.

 

Ideja je bila da se napravi veliki (1000ccm) Vtwin motor koji ce biti sportski orjentisan ali opet ne cisti R (kao Aprilia RSV), a koji ce privuci one koji vole agresivniju voznju ali nisu za R-a. Da li su u tome uspeli, stvar je ukusa.

 

Kada sam prvi put seo na motor, delovao mi je dosta veliki (iako mi je prethodni motor bio jos veci) ali sam se iznenadio kako se lako vozi kako lako pada u krivinu.

 

Zvuk je takodje stvar ukusa. Ja imam yoshimura topove i zvuk je extra.

I Ducati na leru radi kao da se raspada ali bih rado vozio neke modele.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Kawa ER-5, ZX6R

Da probudim temu malo,zanima me dali je neko vozio duze vreme sv 1000 kako se ponasa,koliko trosi prednosti mane?

Vozio sam ga cca 5000 km za 3 mesecsa 2010 god. . Baš dobra mašina, bio je S sa kormanom od N-a. Lako i lepo se vozi, povlači sa malih obrtaja, nije divljak, može da se oseti, lepo koči. Vozio sam ga i do prodavnice iza ćoška. Imao sam KN filter i neke otvorene i fabričke auspuhe. Sa otvorenim je bljuvao vatru i pucao ko lud i tražio đavola u meni da ga vozim u većim obrtajima pa je trošio i 10 lit. Sa fabričkim auspusimsa na putovanju do Umaga u grupnoj vožnji trošio je 5,5 lit. Prednosti i mane su vrlo subjektivne stvari pa ne bih o njima. Kao i svaki Suzuki zlatna sredina. Mišljenja sam da je šteta za Suzuki što je napustio taj koncept.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Ja trenutno vozim sv 650 ,ali imam zelju da pazarim sv 1000 takodje s varijantu i u krajnjem slucaju sa n kormanom ,vozio sam inace vtr 1000 poteze kao sumanut isto je potrosnja oko 10 l tesko da bude manje od 7 l u normalnoj voznji :staa2: pa sam gledao suzuki tl ali za njega kazu da se kvari ,i od tad samo gledam sv nekako mi se svidja taj izgled i taj  v twin zvuk vise volim da grmi nego da vristi, ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja