Jump to content

Moto Zajednica

xenon hellla ballast gen3 problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav

pozdrav,

imam problem sa xexnonimaza auto ako moze neko da pomogne

kupio sam hella balaste gen3 i imam problem. na balastima su bili d2s konekotri ja sam to prepravio da bih mogao da koristim h7 sijalice.

problem je taj sto balasti jako tesko pale xenon sijalice h7 i h1 ... kad je sijalica hladna moram vise puta da palim i ugasim svetla da bi se upalila.

kad je sijalica vruca pale se iz prvog puta...

menjao sam sijalice misleci da si mi dali neki krs medjutim i sa drugima je isto...

ne uzimaju mi se kineski balasti jer sa njima sijalice dosta slabije svetle i javlja se zujanje na radiju kad su upanjena svetla

citao sam po raznim forumima da hella balasti imaju problem sa paljenjem aftermaket sijalica

imali neko ideju kako to da resim (kako da nabidzim te balaste da pale ove sijalice) ili bar gde da kupim sijalice koje mogu da rade sa ovim balastimaa da su h1 i h7

a da, i da napomenem da su balasi povezani akumulator preko releja tako da mogucnost da nemaju dovoljno strije u trnutku paljenja pada u vodu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Očigledno tvoji balasti ne daju dovoljan napon kineskim sijalicama da bi "propalili" xenon :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ovo sto si rekao za krcanje radio nisi u pravu.. ja sam ugradio par seta kineskih, ali ne onih od 20e, vec su bili malo kvalitetniji, sa slim balastima.. dva seta koja sam ugradio poslednja su jedan h7 drugi h4, oba drugarima sa kojima sam se vozio u autu i nikakvih smetnji nije bilo na radiju.. samo treba paziti sta se kupuje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

neznam sta je u pitanju ali originalnu philipsovu d2s sijalicu pale iz svakog puta al ove kineske h1 jako tesko.

 

@noxy91

Probao sam tri razicita kineska balasta i krcali su . do duse ime veze i od auta do auta. kod mene na fabiji i na pasatu krce. kod dugara na alfi ne krci ni jedan.

 

ovi helini ne krce ni na fabiji ni na pasatu i zato sam ih kupio...

necu kineske balaste jer i kad sam uporedjivao jacinu svetla na hellinim balastima iste sijalice jace svetle i na helinim balastima je stabilan napon posle paljenja a na kinezima nije, tako da ce i sijalice da traju duze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja