Jump to content

Moto Zajednica

Nolan N104 - Iskustva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Postovani, planiram kupovinu ove kacige, pa me interesuju iskustva korisnika ove kacige u pogledu kvaliteta, udobnosti itd.

Inace nosim naocare a cuo sam da neke kacige nisu preporučljive u tom pogledu. Drugar ima Nolan N103 i kaže da ga užasno steže iznad ušiju,sat vremena vozi i mora pauza, ja nosim Kaberg duke smart i nemam nikakvih problema, ali bi hteo da predjem na nolana nekako mi lepsa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Zavisi i kakav je okvir naocara. Imam i ja nekoliko koje, kada se zajebem pa stavim ispod kacige u odredjenom momentu mi dodje da vristim od bola. A imam i par sa tankim okvirom sa kojima nemam problema.

Inace, ja sam probao N103 sa cvidzama i cudi me da je tvoj drugar imao problem. Posle desatak minuta nisam ni osecao da imam cvidze. I to sa debljim okvirom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

N104 posedujem. Iskustvo je za sada pozitivno. Imam je oko godinu dana. Pinlock odlicno odradjuje svoj posao. Provetravanje solidno. Ne zulja nigde ni posle celodnevne voznje. Ima ono mikrootvaranje vizira koje je neprocenjivo.

 

Jedina neprijatnost koja mi se desila, odnosno mom bratu je kad sam mu je prvi put dao da proba. Zaglavila se desna brava i umalo sam mu otkinuo glavu da bih je skinuo.

Sta se desilo? Fabricki je lose postavljena sajla na desnoj strani brave, odnosno spala je. Rasklopio sam kacigu postavio sajlu kako treba i od tada fercera ko doksa.

 

Preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

ja imam ovu kacigu godinu i po dana i mogu da kazem samo sve pohvale, odlicna je na putu, super je i za komunikaciju (imam N-com), nista ne zulja, suncani vizir je super, ne magli, ma bukvalno nemam primedbi. Isla sam sa njom na duga putovanja, a nosim i po gradu svaki dan. Postava se lako vadi i pere i posle godinu i po dana ona je i dalje kao nova. Sve preporuke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Imam n104 EVO, kupio pre mesec dana, i imam smao reci hvale.

Drugao je imao n104, ali posle god dana mu popucaju kopce i koza sa donjih rubova. Reklamirao je i naravno delovi su zamenjeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

Da li je bucna? Npr. kao njen stariji brat 102?

I koliko kosta, da usput pitam?

 

druze,

 

nemam iskustva sa 102 pa da mogu da uporedim ali mislim da bi 104-ka mogla da bude malo tisa i da joj je to jedina mana.

nosim je od prosle sezone, buka mi je jaca na levoj strani i mislim da je uzrok toga rucica za spustanje naocara koja strci iz kacige. sve ostalo je odlicno. pin lock nije zamaglio u bilo kojim vremenskim uslovima, flip up se dize sam kada ga otkocis i odlicno naleze na vrh kacige, nigde me ne zulja ni posle celodnevne voznje. toliko sam zadovoljan da sam ove godine i zeni uzeo isti model.

 

mislim da neces pogresiti ako je kupis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ja sam prezadovoljan sa N102, jedino sto je malo bucnija. Ta buka koja dolazi sa leve strane moze biti od N-com-a, stavi ruku u toku voznje na taj poklopac i osetices razliku siguran sam. Ja sam otvorio poklopac i preko te rupe zalepio nekoliko slojeva trake, i sada je bolje, ali je i dalje bucnija malo, i to mi jedino smeta. I suncani vizir bi mogao biti sa unutrasnje strane, i to je to.

 

Kaciga ima oko 5,6 godina vec, i odlicno se ponasa. Osim prasine koje se nahvatala ispod pinlocka, i koja me nervira nista se nije nikada pokvarilo niti sam bilo kakvih problema sa njom imao. Sluzi me verno kao i predhodnog gazdu. Sundjeri su u odlicnom stanju, nisu se oklembesili kao i postava, sve je cakum pakum, ja sam zaista odusevljen kvalitetom.

 

Jedino zbog tih godina koje ima, razmisljam da je menjam, i iako nisam imao mnogo kaciga, tacnije ovo mi je prva ozbiljnija, siguran sam da zelim Nolan, samo da finansije dozvole, jer sam prezadovoljan kvalitetom, i mehanizam mi uliva poverenje, i vizir je odlican, nema ogrebotinu ni posle toliko koriscenja... zaista ih prave....

 

Hvala na odgovoru! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Konacno stigla 104-ka evo slike, uskoro cu napisati i moje prve utiske posle probne :moto3:, za sada izgleda dobro, lepo mi lezi nigde me ne zateze

 

img0876.jpg

 

img0877.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Evo i iz prve ruke, posto sam imao i N104 a sada imam N104 EVO (to je novi model iste kacige, blago redizajniran).

 

N104 je odlicna kaciga, nije bucna, pin lock odlicno odradjuje posao. Flip-up mehanizam je jedan od najboljih koje sam sreo. Jedina zamerka, ako tako moze da se nazove, je malo losije provetravanje. Malo je slabije nego na nekim Arai kacigama ali je prihvatljivo i ne smeta puno. Takodje mogu da potvrdim da radi posao savrseno jer sam je koristion za originalnu namenu - fasovao sam drvo direkt glavom i nisam imao ni ogrebotinu ni cvorugu (ne preporucujem da je tako isprobavate :)).

 

 

 

Pre nekih mesec dana sam kupio Nolan N104 EVO i jedini nedostatak koji je starija verzija imala - provetravanje - je na EVO-u sredjena tako da sad nemam apsolutno nikakve zamerke (bar za sad). Cak mi se cini da su i sundjeri kao i sama unutrasnjost kacige malo kvalitetniji i deo koji naleze na vrat vozaca je sad malo siri pa sprecava neprijatno strujanje vazduha.

 

Cena kod uvoznika za Srbiju je bila 49500din (mnogo, i vredi svakog dinara). Takodje, ostalo je par komada N104 kod uvoznika na nekom akcijskom snizenju (mislim da je bilo 10% pa ako naletite na vasu velicinu ... eto dobre prilike za kupovinu dobre kacige po malo nizoj ceni :)).

post-8798-0-65409800-1403698812_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Sa kacigom napravio oko 700 km, ma prezadovolan sam, mnogo je bolja od one caberg, vrh, provetravanje bolje, suncane naocare su mnogo dobre, flip, ma sve :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

Stendovac me podsetio da sam obecao slike rasklopljene N104 odnosno detalji mehanizma za zakljucavanje.

Pa izvolte.

 

DSCN3047.jpg DSCN3048.jpg DSCN3049.jpg

 

DSCN3050.jpg DSCN3051.jpg DSCN3052.jpg

 

DSCN3053.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: F800r

Kacigu koristim oko dve godine,jako sam zadovoljan udobnoscu,naocarima,skromnom bukom. Jedina mana je sto je u poslednje vreme poceo da mi magli vizir. Vise puta sam dotezao taj deo u viziru koji sprecava magljenje,ali posle nekog vremena opet pocinje da magli,t.j silikonski deo koji treba da drzi vakum popusti. Mislim da je uzrok tome sto cesto koristim flip up deo kacige,t.j pri svakom stavljanju i skidanju kacige,kad je vruce,kad vozim po gradu,pa se mozda tada to najvise i poremeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Afrika twin RD-04

Imas mogucnost povezivanja sa mobilnim preko bluetooth,javljas se pritiskom na bilo koje dugme komande koja se montira na kacigu,takodje postoji veza sa suvozacem i drugim motorom ako poseduje isti uredjaj. Ugradjen je i radio prijemnik,muziku automatski prekida telefonski poziv. Pismena stvar ,al' skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja