Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje u vezi rezonantnog auspuha?

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Pozdrav svima, želeo bih nešto da pitam, možda je glupo, ali ipak bih da čujem neko stručnije mišljenje. Pre neki dan mi je pukao Tecnigas na mestu cevi kod izduvne grane. Skinuo sam ga i odmah sam primetio da je ranije varen bas na pocetku i da sa unutrasnje strane u cevi vire dve zice i debeli unutrasnji var. Moje pitanje je sledeće : Da li taj var smeta, i da li ovaj novi kružni var mogu da smanje performanse ili to nema nikakve veze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Na tom mestu se ranije nalazila bokada u vidu cevi koja je zapusena na kraju, nemoj da se brines sve je uredu teraj tako ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Koji konkretno Tecnigas? Trek? Koliko znam ni jedan nema nikakvu blokadu. Definitivno uslikaj da bacimo pogled ili označi na donjoj slici. Ovako iz opisa ne može da se shvati gde je tačno pukao i gde je taj var.

 

Tecnigas_Trek_Exhaust_System_34314.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Problem je sto sam ja prosle sezone rekao tada dobrom drugaru da mi nabavi auspuh jer se kao bavi time, a onda kada ga je nabavio nije mi rekao da je prepravljan, nisam ni sumnjao u njega pa nisam zagledao. Slikacu preko vikenda, koliko ja vidim, tu na pocetku je on bio isecen pa krivljen da bi se upasovao, i onda je varen indijanski. Nije blokada u pitanju. Slikacu samo da ugrabim vremena preko vikenda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

To je najverovatniji scenario. Pretpostavljam da je u originalu bio predviđen za Minarelli agregat pa je prepravljen na Piaggio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Taj auspuh sam skinuo sad i da verovatno je za minareli jer i sa laksim rolnicama i tvrdjom centralnom nije pravio rezonancu uopste, ponasao se kao da je fabricki. Izvinte sto se ukljucujem ovako posle deset dana, motor mi je ionako bio kod majstora a bili i praznici pa se oduzilo. Sad je stavljen od Djilere Runner onaj zakrivljeni, vracene teske fabricke rolnice, i sad sam sporac, ali ajde sta da se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja