Jump to content

Moto Zajednica

moto otpad u Crnoj Gori ?????

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

ima li dje kakav moto otpad u Crnoj Gori,bilo kakva informacija je dobro dosla :-) pomagajte dobri ljudi1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

treba mi kompletan agregat 125-200cc 4t da ga ubacim u nsr-a ovaj mi ima blokadu pa mi se nesvidja0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

to je ludost da radis

prodaj taj motor i to sto bi dao za masinu dodaj i to sto bi dao za majstore dodaj i kupi sto ti se svidja :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

How hard can it be

http://www.nsr125.com/derestrict.htm

http://www.bikechatforums.com/viewtopic.php?t=214822

http://www.125ccsportsbikes.com/forums/index.php?showtopic=77128

Batali te mehaničare što popravljaju kosilice i traktore, za skinut blokadu na tom motoru treba imat tri grama mozga, a oni očigledno ni toliko nemaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

How hard can it be

http://www.nsr125.com/derestrict.htm

http://www.bikechatf...ic.php?t=214822

http://www.125ccspor...showtopic=77128

Batali te mehaničare što popravljaju kosilice i traktore, za skinut blokadu na tom motoru treba imat tri grama mozga, a oni očigledno ni toliko nemaju...

 

brate hvala ti,odma se bacam na posao,jos jedno pitanje :ispod garba dje je ona guma kao na slici umesto plocice meni se nalazi neko sito smem li da ga maknem ili ....??? http://www.nsr125.com/derestrict.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

Ne znam kakvo sito tu može biti, daj neku fotku

Poceo sam da ga cerupam :) cim dodjem do njega slikacu umjesto ploce je neko dvodjelno sito kao za nenzin sa kao neki pipak od lima kroz njega koliko se secam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

To sto drzis u ruci je reed iliti lamelni ventil. On treba da ostane tamo. Eventualno ga mozes zameniti sa nekim karbonskim ako budes stavljao drugi auspuh i otvoreni filter vazduha da bi dobio vise snage u visokim obrtajima ali za sada ostavi ovaj i radice posao perfektno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

Problem i jeste u visokim obrtajima,ako bi ga uklonio skroz sta bi se desilo,moror ima problem 6 do 8.500 obrtaja nece da ih prece nego trza i gubi se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

Problem i jeste u visokim obrtajima,ako bi ga uklonio skroz sta bi se desilo,moror ima problem 6 do 8.500 obrtaja nece da ih prece nego trza i gubi se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Lamelni ventil se stavlja na dvotaktne masine visokih perfomansi - kao sto su moderni 2t agregati na motorima/mopedima a mozda i trimerima itd nisam siguran. To je jednosmerni ventil koji pusta smesu vazduha i goriva (i ulja) da udje u radilicu ali ne da da izadje nazad. Tako kad klip ide dole (radni takt), smesa mora uci u cilindar preko usisnih kanala. Ako sklonis lamelni ventil, smesa ce ti se vracati nazad u karburator sto nikako ne moze biti dobro.

 

Trebalo bi malo da pogledas materijal na YouTube o dvotaktnim (two stroke) motorima, kako rade, koji su delovi. Probaj da nadjes nekog majstora da ti objasni. Puno se nauci ako radis sa nekim ko zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Lamelni ventil je i dalje unutra. Sklonjena je ploca koja ide ispod usisa a iznad lamelnog ventila. Svrha te ploce je da suzi usis tj ogranici koliko smese moze da udje u radilicu iz karburatora.

 

Sto se tice visokih obrtaja moze biti vise razloga. Jedan je da imas blokadu u CDI koja kontrolise paljenje i kad predjes odredjene obrtaje ona se aktivira i prekida paljenje i cim nema varnice motor koci jer se smesa ne pali. Drugi je da ti je ogranicen filter vazduha. Zapremina smese ce samim tim biti manja sto znaci da u visim obrtajima, kada klip u istoj jedinici vremena jace pumpa zahteva i vise smese a nje nema, krene da se gusi. Zapremina vazduha se kontrolise filterom za vazduh. Ako promenis filter vazduha, stavis tzv otvoreni iliti cone iliti pecurka filter, moras staviti vecu diznu jer ce smesa biti previse slaba ako samo das vise vazduha a ne i vise goriva. Ovo ce pregrevati termalnu grupu i kad tad zaribati masinu. Trece je da sajla gasa ima blokadu tj ne moze se iglica u karbu podici do kraja i samim tim kolicina smese je manja. Isto vazi kao i za slucaj dva. Kazes da auspuh nema blokadu tako da eto to mozes otpisati. Trenutno mi ne pada nista drugo na pamet.

 

Lamelni ventil ne diraj tj. ne vadi nikako!

 

Mala napomena: dvotaktni motori nemaju ventile kao cetvorotaktni i samim tim zavise jako puno od drugih faktora kao sto je lamelni ventil a pogotovo auspuh. Auspuh je na 2t motoru svetinja. Auspuh je jedina stvar koja sprecava da smesa izadje iz cilindra pre kompresije. To se postize kreiranjem povratnog pritiska u samom auspuhu koji gurne smesu nazad u cilindar. To je takozvani rezonator auspuha. E sad, rezonator je pravljen za odredjenu zapreminu smese i obrtaje. U odredjenim obrtajima ima maximalni ucinak a u drugima nema skoro nikakav. Kada se tuniraju motori za vece kubikaze i vece obrtaje obavezno se menja i auspuh da bi se to postiglo. Kod tebe bi on svakako trebao fabricki da moze da ide u visoke obrtaje, mozda ne u 6toj brzini, nisam vozio nsr 125 pa ne znam, ali u prvih 5 svakako. Lamelni ventil se isto menja za kruci kojem su lamelice tvrdje pa se drugacije otvara pri razlicitim obrtajima tj manje u niskim a skroz u visokim. Kazem, fabricki bi taj motor bez blokada morao da kida u crveno. Ovo sto ti pricam je sve kad jos zelis dodatno da pojacas snagu ali cisto da znas ovako uopsteno neke stvari da bi mozda mogao da dijagnostikujes zasto tvoj nema punu snagu trenutno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

E da zaboravio sam jos jednu bitnu stvar za tvoj motor. On takodje treba da ima i power valve. To je ventil koji bi trebalo da se nalazi negde na izduvu. Proguglaj malo. Moj moped nema to, ali 125tice imaju. Kada okrenes kljuc na ON, ventil bi trebalo da se otvori i zatvori. Kada dajes gas, trebalo bi da se pomera i taj servo motor. Ukoliko se ne pomera to moze da bude problem jer kada ides u visoke obrtaje on otvori auspuh skroz i promeni karakteristike rezonatora a na niskim obrtajima ga drzi zatvorenog. Obavezno proguglaj power valve i potrazi tacno kako da ga dijagnostikujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Mislim da mu onda fali vazduha ako dimi..verovatno ima previse benzina. Pogoditi smesu bas i nije jednostavno, moras pokusati i onda malo vozis, skines svecicu i pogledas. Ako je cokoladne boje onda je u redu. Ako je crna, previse goriva a ako je bleda onda je previse vazduha. Ako ima vise goriva to samo povecava potrosnju ali ako ima previse vazduha to je problem jer moze da zariba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

Vec sam ugrabio da skinem lamelni ventil i sve spakovao kako treba,al nisam palio jos masinu ,dal da vracam lamelni ventil pa da upalim ili da ga probam ovako da nije do njega(stvarno sam u bedaku 3 godine je motor kod mene a nije presao ni 1500 km od kako sam ga uzeo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja