Jump to content

Moto Zajednica

gubi gas na trenutke

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova

Na Pedi desire 50 2t mi se desava da na pravini nekad nece da razvije brzinu koliku moze (na isto toj pravini je isao 70 a sada oko 50 ) ne znam u cemu bi mogao da bude problem ...a gas je i u jednom i u drugom slucaju zategnut do kraja :/

Ili uz brdo kad ide desava se da ide polako i da odjednom dobije snagu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ovo zna biti dok je hladan da se tako ponasa, kad se zagreje trebao bi da prima gas bez problema. Proveri da li mozda imas vakum u tanku, kad otvoris tank da li cujes da uvuce vazduh? Takodje, mozda imas prljavstine u tanku pa ti napunio filter i/ili karburator govnima pa sad zacepljuje diznu. Uzmes lepo srafciger i kljuceve i lagano poskidas plastike, skines tank, dobro sve izmuckas i isperes, rastavis karburator, otvoris lonce, operes sve lepo benzinom. Pre toga odvojis filter za vazduh pa i njega malo isperes i naspricas sprejom za filter ako je sunjer, ako je papir onda menjas. Proveri da ti ne glavi sajla gasa negde.

 

Ne znam da li imas rucni sauh (saug). Ako je automatski mozda je crko bimetal pa ti otvara sauh kada je motor zagrejan i onda ti preliva gorivom i gusi ga.

 

Uzmi sve lepo rastavi i polako. Takodje, proveri boju svecice. Ako je crna, dobija previse goriva. Ako je bleda, dobija previse vazduha (ovo je opasno zbog pregrevanja, moze da zariba!). Treba da bude cokoladne boje kao milka cokolada ili malo tamnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja