Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp Otvaranje sezone 2014/2015

Datum polaska  

23 članova je glasalo

  1. 1. Datum polaska koji vam odgovara?

    • 13. April nedelja
    • 19. April subota
    • 20. April nedelja (Uskrs)
    • 27. April nedelja


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Poziv za okupljanje :takoje: S obzirom da smo proslu sezonu valjano zatvorili bilo bi dobro ovu otvoriti jos bolje :moto3:

Ja sam krajem prosle sezone malo istrazivao i nasao odlicno mesto za ovu nasu potrebu.Rec je o planini Tornickoj Bobiji u zapadnoj Srbiji.Planina se nalazi u vencu planina Povlen,Jablanik,Medvednik.Udaljena je 150km/2h:53min voznje od Beograda kracim/dosadnijim ili 215km/4h:11min duzim/zanimljivijim putem.Moze ovaj zanimljiviji put jos da se produzi preko Divcibara ako bude bilo interesovanja :moto3: .U oba slucaja krajnjih 16km su lagani off(dosta laksi od onog proslogodisnjeg :takoje: ).

Sto se tice same destinacije ona se nalazi na prelepom vrhu planine Bobije (kada je vedro pogled doseze oko 100km vazdusne linije i vidi se Avala).Mesto je ususkano od vetra i nalazi se odmah ispred sumarskog doma(moze i da se spava ako imate zelju i vrecu za spavanje :lol: ).Tu je i par klupa koje mogu da prime bar dvadesetak ljudi a mislim da ima i rostilj ali nemojte me drzati za rec.

Evo i par slika da zagolica mastu :aha:

 

Kraca Varijanta.

post-7492-0-30262400-1396428877_thumb.jpeg

 

Duza Varijata.

post-7492-0-95942700-1396428929_thumb.jpeg

 

post-7492-0-71520300-1396428973_thumb.jpg

 

post-7492-0-82817900-1396429010_thumb.jpg

 

Klupice za rostiljanje ;)

 

post-7492-0-18033800-1396429046_thumb.jpg

post-7492-0-49268200-1396429088_thumb.jpg

post-7492-0-47568900-1396429138_thumb.jpg

post-7492-0-66186600-1396429173_thumb.jpg

post-7492-0-98463700-1396429234_thumb.jpg

 

Okupljanje na NIS pumpi u Beogradu na Autokomandi (po obicaju) u 9AM.

Jedino sto je ostalo da ustanovimo je datum polaska za koji mozete glasati.

Mole se da glasaju samo oni koji znaju da ce sigurno ici ;)

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Odlican predlog, glasao sam za 13. mada mi odgovara i 27. ako tad bude vise zainteresovanih.

 

Jedino ne mogu za Uskrs..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Ja sam za to da se mogu i drugi avanturisti (endurasi i ostali) pridruziti kao i prosle godine :)

 

Vise mi se svidja ova duza ruta, i vreme odlaska posle Vaskrsa :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nisam iz TA sekte pa ne zamerite na off-u.

Bio sam na Bobiji na prezivljavanju pre jedno 10 godina. Bobija je jako lepa i pitoma planina sa dosta vidikovca. Sumar Pera, ukoliko je jos uvek gore, je ljudina na kvadrat, pa ako i nema tog rostilja sigurno ce nesto improvizovati.

Sumarski dom nije na samom vrhu planine. Sam vrh je malo dalje i na njemu se nalazi jako lepa i uredjena osmatracnica, a o vidiku sa nje ne bih trosio reci. Koga ne mrzi moze da se provoza do nje, vredece, a dok sam ja bio gore put je bio dobar pa i ljudi sa losijim gumama mogu bez problema da izadju ukoliko se nesto nije promenilo u medjuvremenu.

 

Takodje bih vam preporucio da idete preko Divcibara. Krivine su odlicne a asvalt jos bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Ja sam zato i stavio subotu 19. April.Meni je licno ok i 27. ali mi je malo mnogo da cekam :zvizduk: Ukoliko uskrs bude jedini razlog za ne dolazenje veceg broja ljudi pomericemo.Ali o tom potom,prvo da vidimo sta ce glasanje da kaze.

 

Razmisljao sam i da vreme polaska bude ranije ali ovako mislim da je bolje zbog ljudi kolji nisu iz BG-a,da ne krecu bas u svitanje.

 

Naravno poziv i jeste za sve ljubitelje Transalpa.Ne moraju biti i vlasnici ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Pošto je "moj" rodni kraj u pitanju ja ću da vam se pridružim kad god da padne dogovor, tako da neću da glasam (valjda ćete primiti uljeza za 'talijanskom egzotikom među japance :D). Ako to bude za Uskrs, tada ću ionako biti u Ljuboviji i sigurno špartati okolo-naokolo tako da bih vas u tom slučaju sačekao negde u okolini Bobije u zavisnosti kojim putem budete dolazili. Pera je, naravno, još gore :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Pošto je "moj" rodni kraj u pitanju ja ću da vam se pridružim kad god da padne dogovor, tako da neću da glasam (valjda ćete primiti uljeza za 'talijanskom egzotikom među japance :D). Ako to bude za Uskrs, tada ću ionako biti u Ljuboviji i sigurno špartati okolo-naokolo tako da bih vas u tom slučaju sačekao negde u okolini Bobije u zavisnosti kojim putem budete dolazili. Pera je, naravno, još gore :)

Kako sada stoje stvari dolazimo iz pravca Valjeva preko Debelog Brda. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Vidim da za sad ima najvise glasova za 19.

 

Mozda je problem zbog rostilja posto tada dosta ljudi posti.. (ja ne :ooo: )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja mislim da bi trebalo da se spava. Mogli bi malo vise da se vozimo do cilja a posle bi mogli kako dolikuje da se opustimo uz ice i pice. Vidim da se pominje neki dom, jel zna neko detalje o tome? Mislim mozemo i da satorujemo al moze da se desi da bude ladno dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Za takozvane "postaše" :care::) moze neka riba sa rostilja a za nepostaše zna se :ooo:

 

Sto se spavanja tice moze ko hoce da ostane da spava.U domu ima kreveta samo mora da se ponese vreca za spavanje jer nema posteljine.Satori...Nisam siguran :jok: A sutradan je uskrs... Kao sto rekoh ko voli nek izvoli.

 

Za sve ce biti vremena samo ako se dobro organizujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Odlicna lokacija. Glasao sam za 13, ali mogu i bilo koji datum, ovako nešto se ne propušta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Možda je bolje da su subote u pitanju? Onda bi moglo da se prespava,put prepolovi i više uživa. Duži put od BG-a je 215 + 215 km + 90 + 90km pošto sam u Novom Sadu = 610 km u jednom danu..ako sam dobro izračunao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Upravu si sto se toga tice ali vecina radi i subotom tako da ostale subote osim ove oko uskrsa otpadaju iz tog razloga.Sutra cu dati tacne koordinate mesta na kome se nalazimo pa ko hoce moze i direktno npr ti bi mogao preko iriskog,Sabca i Ljubovije da se spustis do Bobije.

Koliko ja znam ima jos ljudi koji dolaze iz tog pravca pa se dogovarajte.Ja bih licno voleo da se svi skupimo u BG-u pa da zajedno odvozamo do tamo.U povratku ce se svakako ekipa rasuti i svako ce krenuti kracim putem.Tako da svakako povratak nece ici istom trasom kojom smo i dosli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Vidim da je dosta njih glasalo za 19., pa ce se ocigledno tada i ici :neznam: .

 

Ja ne bih da ti kvarim plan Danijele, druga ruta je super i ja volim da se vozikam, ali je puno 250km u jednom pravcu i da se sve ovo isplanira u jednom danu.

 

Evo kako sam razmisljao dok sam isao u prodavnicu, kako bi taj dan trebao da izgleda:

Okupicemo se u 9:00 na pumpi, sacekacemo jos 20 min da se slucajno jos neko ne pojavi, znaci krecemo u pola 10. Ne znam samo kako cemo stici i preci 250km do gore, a da stignemo u neko normalno vreme rucka (13h, 14h popodne). Ako stignemo gore oko 14h, dok se organizujemo da kupimo sta nam treba i dok upalimo vatricu, bice vec 15-16h.

Kao prvo, trebalo bi peci ribu za one koji ce postiti da se ne bi pomesala sa mesom, tako da ce se meso peci tek kasnije, sto znaci da cemo jesti oko 18h. Poprilicno vec umorni svi, a i dan je vec pri kraju, treba da se vozimo 150km za BG, tj ko je u BGu, a ko nije, mozda predje i vise, sto znaci da ce kuci biti oko 23h, a mozda i posle ponoci.

 

Prosle godine kada smo isli na Divcibare, ruta do tamo je iznosila 115km, a povratna oko 150km koliko se ne varam + 2x90km (dolazak/povratak) jer sam dosao iz ZR-a.

Za one koji su bili iz BG-a, to je ukupna ruta koja odgovara ovoj jednoj u jednom pravcu.

Krenuli smo isto tako nesto oko 9, pola 10, i bili na vrhu oko 13h a vozili smo samo 115km.

Ja sam dosao te noci kuci posle 23h.

 

Ne znam samo kako ce se ovo sve izvesti u jednom danu, a da svi budemo srecni i nasmejani u povratku...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Nista ti meni ne kvaris.Ja sam dao predlog.Tema je otvorena za sve predloge.

Problem je u tome sto kako god da okrenes nekome ce biti daleko a nekome ce biti ispred kuce.Ja bih voleo da idemo tamo jer sam vec bio i mislim da je mnogo kvalitetnije od onoga od prosle godine.Licno bih voleo da vidim i tebe i burazera i ove godine jer mislim da ste sjajni momci.

Hajde da svi budemo malo konstruktivniji pa ce biti svima lepo.Ja imam ekipu(tazbinu) u Valjevu koja moze sve da nam kupi i popakuje sve sto se dogovorimo unapred(Pice i Hrana) i da mi samo stanemo na trenutak i to pokupimo u zamenu za novce.Ukoliko iz bg-a do tamo budemo pravili jednu pauzu (a znam i gde) sto je realno,uz ovu kratku u Valjevu,verujem da mozemo da stignemo do pola dva ili dva.Opet napominjem ne moramo svi ici iz bg-a mada bih ja voleo da se okupimo u startu svi.Naravno oni koji dolaze iz juzne srbije nece sigurno doci u bg nego u Valjevo.Sto se tice kilometraze to zavisi od apetita.Ja sam prosle godine vozio cetiri dana za redom po 600 i kusur km i to magistralnim putevima i uzivao u svakom km.Jeste malo cim ali sutra odspavate odmorite i svima lepo.Meni kada je motor u pitanju nista nije tesko a verujem ni vama tako da mislim da cemo se iskombinovati.

Ako hocete mozemo sve da pomerimo za deset do osam(da bi krenuli u osam) ili osam i dvadeset(da bi krenuli u pola devet).

Nemojte me pogresno razumeti ali ja mogu navesti hiljadu i jedan razlog zasto ce svaki sledeci predlog biti los ili ovakav ili onakav.Hajde malo predlazite,organizujte se kako da sto lakse i kvalitetnije provedete vreme.Oni koji ce da poste neka se prijave,prebroje i organizuju oko pripreme klope.Mi koji ne postimo da se organizujemo oko pripreme nase klope(rostilja,cumura itd):Sve moze samo kada se hoce.Od kuknjave nema nista.

Dajte neki predlog da vam ja ne kombinujem vi znate sta vama najvise odgovara.

 

EDIT:Molim samo da citate sta je na slici GMaps-a.Pise 215km od Bg-a do Bobije a ne 250km ili 4:11min.Prema tome ako se krene u pola devet mi smo gore u pola dva najkasnije.Malo i googlemaps krade na vremenu jer racuna 16km off-a 20km/h.

Ko hoce moze i da spava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ako se ide u subotu dosao bih i ja. Naravno gledao bih i da prespavam u subotu, ipak je mnogo za jedan dan i da se vracam za Pk. Valjda ce da se javi bar jos jedan s juga da ne idem sam.

Ps: nemam transalp al sam ljubitelj :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Realno bolje bi bilo da se spava, ali obzirom da je sutradan uskrs to nije izvodljivo. Ostaje nam samo optimizacija.

 

Ja bih dao ovakav predlog. Skup malo ranije, recimo oko 8, polazak tacno u 8:30h. Ruta neka srednja, između ove 2, tj Beograd-UB-Valjevo-Tornicka bobija. Odprilike 3h voznje, ali hajde da kazemo 4 zbog pauza, što znači da smo tamo oko 12-12:30.

 

Povratak , ako ne bude kasno, mozemo preko Osečine do Šapca. Od Šapca kud koji mili moji, pravo je BG oko 1h, levo NS oko 1h.

 

Što se tiče hrane i pića, super je kombinacija ako dkorsa moze da organizuje tazbinu da samo pokupimo hranu i piće negde u Valjevu.

 

Napeto jeste, ali izvodnjivo.

 

Postavicu kasnije slike sa Gogle maps , da vidite predlog rute

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

O.k znaci subota 19.

 

Sto se tice rute meni najvise odgovara prvobitna 'duza' ruta od 215km.

 

Ove Lemijeve su mnogo zapadno, posto necu krenuti iz Bg.-a nego sa juga.

 

Za hranu i pice i pare, moze sve.

 

 

 

Mozemo i jedan spisak da vidimo koliko nas je sigurnih

 

 

 

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Evo ovako cemo.PaPaja je upravu.Pocecemo sa spiskom ali vas molim da pored imena upisete, od gore navedenih datuma +26.April Subota,koji vam sve odgovaraju.Na ovaj nacin ustanovicemo kada ce nas biti najvise.

Napominjem da 19.April ima prednost zbog vecine glasova i da ukoliko bar jedan ucesnik koji je glasao za ovaj datum(dkorsa85 , Arvak , VladaBgd , Marre , icatenej , thelord , Vuleta , bopk) ne moze ili je sprecen da podje tog novog datuma moracemo da vratimo polazak na 19.

Ovakav spisak neka se formira do 10.4. pa cemo onda ustanoviti sta i kako.U medjuvremenu mozemo dogovarati ostale detalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja