Jump to content

Moto Zajednica

Fotoreportaža "Paths of PLW"

Recommended Posts

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Pozdrav svim kolegama bajkerima!

 

Oni koji me ne poznaju lično zovem se Predrag Jelenić, u medijima sam od 2001. godine, studirao sam FDU u Beogradu, autor sam dokumentarnog filma Adrese Mrtvih i trenutno sam angažovan u italijanskoj filmskoj produkciji Verdict Film. Pored toga počeo sam i sa proizvodnjom bočnih kofera za motore A.M.

 

Na samom početku moram da napomenem da ovaj put neće biti inspirisan nikakvom ideologijom niti političkim ubeđenjem. Moji prijatelji znaju da me politika ne zanima i da ne gledam ljude po verskoj pripadnosti, političkom ubeđenju ni mestu gde su rođeni na ovoj planeti. U fokusu biće priprema za polazak, priprema motora za isti i sam put, kao i subjektivni doživljaj mesta kroz koja sam prošao i u kojima sam se zadržao. Malo je nestandardno da se sa putopisom kreće od samog početka tj. razvijanja ideje, ali možda moje iskustvo tokom priprema bude korisno nekome. Napravio sam i facebook stranu preko koje ću najbrže update-ovati napredak, naravno budući da je sam facebook koristan alat za komunikaciju sva pitanja, predloge, komentare možete postovati tamo ili ovde na forumu.

 

Želju da posetim spomen parkove NOB-a imam duže vreme zato što, priznali mi ili ne, je deo naše istorije. Baš kao i u Prvi svetski rat, Balkanski ratovi, kao što su pratili cara Dušana, cara Lazara i sve vladare. Neće biti jedina reportaža, za sledeću godinu planiram srednjevekovne tvrđave ali o tom potom.

 

532284_1437968633109852_808376253_n.jpg

 

Ovo je planirana ruta. Dužina po google maps-u je skoro 1700km a prva država koja se posećuje je Hrvatska. Odabrani spomenici nalaze se u Podgariču "Spomenik revoluciji" i "Kamenom cvetu" u Jasenovcu. Nakon toga kretanje nastavljam ka jugu i ulazim u Federaciju BiH da bih posetio Kozaru i Mostar. Između ta dva spomenika čeka me vožnja dužine oko 400km što neće biti baš laganica. Posle Partizanskog groblja u Mostaru nastavljam ka jugoistoku i ulazim u Crnu Goru. Planirano zadržavanje je u Nikšiću da bih posetio spomen park, a potom i u Kolašinu iz istog razloga. Dalje put me vodi nazad u Srbiju i gradove Užice, Kragujevac ("Kragujevački oktobar"), Kruševac, Niš (spomenik "Bubanj"), u "Spomen park borbe" u Čačku i na kraju se put preko Kosmaja završava u Beogradu na Groblju oslobodilaca Beograda. Spomen parkova ima i u Sloveniji, Makedoniji i Kosmetu, ali mislim da će mi i ovo biti lep izazov. Ponavljam, za sada je ovo planirana ruta. Ko zna kakvih će izmena biti pre polaska, ali i do kakvih će doći kada se krene na put. I sami znate da ono što je na papiru retko kad u praksi sprovede kako je planirano :D

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

Kad si tu u okolini mostara svrati do mesta(sela) kravice gde je prelep vodopad (evo slika tog mesta).

 

i budi drugi lik iz beograda koji je posle rata doshao tamo :) posto su meni rekli da sam prvi kog su videli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pozdrav svim kolegama bajkerima!

 

Oni koji me ne poznaju lično zovem se Predrag Jelenić, u medijima sam od 2001. godine, studirao sam FDU u Beogradu, autor sam dokumentarnog filma Adrese Mrtvih i trenutno sam angažovan u italijanskoj filmskoj produkciji Verdict Film. Pored toga počeo sam i sa proizvodnjom bočnih kofera za motore A.M.

 

 

Kad si vec na Mrakovici (Kozara), nedaleko od nje, a putanja te vodi blizu, imas i veliki, sad zapusteni spomenik Korcanica na Grmecu ( 44°41'14.13"N, 16°26'15.37"E). Steta je da i njega ne posjetis, spomenik i priroda su fantasticni.

 

20110523054833grmec.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Odlicna ideja! Skoro je bio clanak u nekim novinama o spomenicima bivse drzave, pa mi proslo kroz glavu da bi to mogla biti lepa avantura. Ne sumnjam da ce autor ove teme uspeti da nas zalepi za ekrane na neko vreme. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Kad si tu u okolini mostara svrati do mesta(sela) kravice gde je prelep vodopad (evo slika tog mesta).

i budi drugi lik iz beograda koji je posle rata doshao tamo :) posto su meni rekli da sam prvi kog su videli :)

Nije loša ideja, još ako bude mogućnosti da se zakampuje u blizini još bolje. Ljudi su počeli da mi pišu šta sve može usput na ovoj ruti zanimljivo da se vidi tako da sam počeo da pravim i dopunski spisak.

 

Svaka cast! Lepa ruta i dobra kilometraza! :takoje:

Neka se isplanirano sprovede u delo!

Hvala, radim na tome :)

 

Kad si vec na Mrakovici (Kozara), nedaleko od nje, a putanja te vodi blizu, imas i veliki, sad zapusteni spomenik Korcanica na Grmecu ( 44°41'14.13"N, 16°26'15.37"E). Steta je da i njega ne posjetis, spomenik i priroda su fantasticni.

 

20110523054833grmec.jpg

Znam za taj spomenik, video sam ga na netu kada sam pravio ovu verziju rute. Mislio sam da je više udaljen od plana puta ali sada definitivno moram da korigujem trasu. Hvala.

 

Odlicna ideja za put.

Cekamo :Mina:

 

Hvala PaPajo 0takoje.gif

 

Odlicna ideja! Skoro je bio clanak u nekim novinama o spomenicima bivse drzave, pa mi proslo kroz glavu da bi to mogla biti lepa avantura. Ne sumnjam da ce autor ove teme uspeti da nas zalepi za ekrane na neko vreme. :)

Ja sam našao članak u novinama 24h koji je pravljen u maju 2011. ako na taj misliš. Potrudiću se ne davim previše pisanjem, ali i da ne prenosim suve informacije. Ne volim "informativu" kako se u novinarstu to kaže, ali pošto u ovom freelance-ujem imam taj luksuz da prenosim lične utiske :)

 

Razmotri i Kadinjaču !

Kadinjača jeste u planu puta, ona je u blizini Užica. Po slikama deluje veoma zanimljivo :)

 

 

Za sada mi je plan da idem sam. Ne zato što se tripujem da sam faca ili extra vozač, asocijalan ili štaveć nego zato što rad na fotoreportaži sam diktira tempo rada. Ne mogu i neću od bilo kog kolege bajkera da tražim da svoj odmor i uživanje u vožnji podredi mom poslu. Ja ću svakako postovati plan puta sa predviđenim mestima za stajanje, spavanje, itd i ako nekome to bude zanimljivo i odgovaralo neka se pridruži, utoliko bolje. Od jutros imam temu za razmišljanje. Nazovimo to "Prevencija prvog mogućeg problema". Nešto što definitivno može svakome da upropasti uživanje je loša hrana. Prekjuče na poslu smo ručali neki pirinač sa mesom i pečurkama iz keteringa, i preko polovine zaposlenih imalo je problem sa bolovima u stomaku. Ni mene nije zaobišlo. Plan je da spavam u privatnom smeštaju ako ga nađem, a ako ne zakampovaću negde i ako me "stigne" loša hrana mogao bi to biti prilično veliki problem. Tako da mislim da će suva hrana biti moj najbolji drug tih nekoliko dana. Napravio sam i facebook stranu. Ako neko želi i tamo da me podrži može to uraditi na ovom linku ka strani, ali i ako ne i to je ok :) Svi update-ovi biće postovani i ovde na BJB forumu :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Odlična ti je ideja, ali mislim da si zaboravio jedno jako važno mesto, poprište jedne od največih bitaka: Tjentište i bitka na Sutjesci. Nikako ti nije baš usput ali možeš ga udenuti izmedju Mostara i Nikšića ili da preskočiš Kolašin (bez ljutnje Kolašinci)i posle Nikšića odeš na Šćepan Polje i Foču. Odatle se vratiš dvadesetak km do Tjentišta i posle nazad preko Foče i Višegrada za Užice.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Kada si već pomenuo, na Kosmaju ima lep spomenik.

U II SR na području Kosmaja delovao je Kosmajsko-Posavski partizanski odred, a palim borcima je 70-tih godina na vrhu planine podignut spomenik.

Kada budeš dolazio, javi se na 069/3372177 Komša

post-4676-0-43126500-1396440440_thumb.jpg

post-4676-0-87388500-1396440450_thumb.jpg

post-4676-0-47523300-1396440462_thumb.jpg

post-4676-0-33081000-1396440473_thumb.jpg

post-4676-0-94222500-1396440483_thumb.jpg

post-4676-0-56348200-1396440496_thumb.jpg

post-4676-0-39918500-1396440514_thumb.jpg

post-4676-0-84072200-1396440517_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Sutjesku svakako treba posetiti, iako je spomenik u dosta lošem stanju (kao većina njih). Ako stigneš, pogledaj link, deo puta se poklapa.

Inače, super ti je ideja i čekam putopis koji će, sudeći po uvodu, biti mnogo zanimljiv.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/93132-malo-jadrana-malo-puteva-nob-a/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Sutjesku svakako treba posetiti, iako je spomenik u dosta lošem stanju (kao većina njih). Ako stigneš, pogledaj link, deo puta se poklapa.

Inače, super ti je ideja i čekam putopis koji će, sudeći po uvodu, biti mnogo zanimljiv.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/93132-malo-jadrana-malo-puteva-nob-a/

 

Sutjeska je jos u odlicnom stanju kakva je recimo Rama ili Knin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Kada si već pomenuo, na Kosmaju ima lep spomenik.

U II SR na području Kosmaja delovao je Kosmajsko-Posavski partizanski odred, a palim borcima je 70-tih godina na vrhu planine podignut spomenik.

Kada budeš dolazio, javi se na 069/3372177 Komša

Kosmaj posećujem sigurno. Opet. Već sam bio tamo letos. Ono što mi je bilo fascinantno je da su svi krakovi tog spomenika zasebni, tj. da ih ne drži ništa između.

 

_1130105_zps941e9c78.jpg

IMAG0397_zps9cb9a7cb.jpg

_1130118_zpsf21e77f2.jpg

 

Za ovu fotoreportažu ću napraviti nove slike, neću se šlepati na stare :) I hvala na pozivu sigurno se javljam kada budem dolazio pa da se nađemo kod spomenika ako je to tebi ok :) btw, imam kuću u Koraćici. I mala trivia: Koraćica je rodno mesto "najvećeg i najpoznatijeg partizana sveta" Velimira bate "Valtera" Živojinovića :D

 

Sutjesku svakako treba posetiti, iako je spomenik u dosta lošem stanju (kao većina njih). Ako stigneš, pogledaj link, deo puta se poklapa.

Inače, super ti je ideja i čekam putopis koji će, sudeći po uvodu, biti mnogo zanimljiv.

 

http://forum.bjbiker...o-puteva-nob-a/

Zar spomenik u Sutjesci nije srušen? Stigao sam da pročitam samo deo tvoje reportaže zbog manjka vremena, ali ću svakako nastaviti. Verovatno kasnije u tvojim postovima ima slika. Ne volim na preskok da gledam, kada krenem idem lepo i temeljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Pozdravljam projekat, samo jedna mala ispravka. Napisao si:

 

Nakon toga kretanje nastavljam ka jugu i ulazim u Federaciju BiH da bih posetio Kozaru i Mostar.

 

Kretanjem ka jugu iz Jasenovca ne ulaziš u Federaciju BiH nego u Republiku Srpsku. Kozara je u Republici Srpskoj a Mostar u Federaciji u koju prema tvojoj ruti ulaziš neposredno prije Jajca.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Kretanjem ka jugu iz Jasenovca ne ulaziš u Federaciju BiH nego u Republiku Srpsku. Kozara je u Republici Srpskoj a Mostar u Federaciji u koju prema tvojoj ruti ulaziš neposredno prije Jajca.

Potpuno si u pravu. Moja je greška što sam zajednicu dva entiteta nazvao federacijom jer mi je to bilo logično. Zapravo BiH je zajednica Republike Srpske i Federacije BiH. Hvala na ispravci.

 

...Ako stigneš, pogledaj link, deo puta se poklapa. ...

http://forum.bjbiker...o-puteva-nob-a/

Iz nekog raloga neće da mi otvori celu putopis, vrlo verovatno zbog veličine fotografija. Gledao sam u preskocima (na žalost) i video sam da si uživao.

 

 

 

Novi problemi se javljaju... Afriku sam kupio prošle godine u aprilu i naravno kakav bi to enduro motor bio da se ne isprlja malo. Dogovorim se sa Busmanom da me odvede naGlindžu. Iako je bilo leto bilo je dosta bara jer je veče pre padalo doste kiše. Tamo smo sreli Roleta, Miketu, Šarbu i druge.

 

1000798_10151572788723145_1186737133_n.jpg

 

 

Vidi se na njoj da je bilo i par padova po blatu taj dan ali ništa strašno. Međutim posle vožnje primetio sam da mi se pojavila knedla na oko 4000 obrtaja. Pošto je majstor koji je održavao Kle-a bio na odmoru i vraćao se na dve-tri nedelje odvezem ja Afriku kod drugog majstora koji bi trebao da bude dobar. Dogovor je bio da opere karbove, našteluje ih, sinhronizuje njihov rad, našteluje ventile i proveri zašto mi motor troši za oko litar više goriva na otvorenom putu nego što je to prosek. Posle njegove seanse motor jeste išao bolje ali se odmah u startu ogradio da ne zna koliko dugo će se tako ponašati i da ne daje nikakvu garanciju. To mi je bilo malo čudno ali sam to prepisao da je motor ipak '91. godište. Za potrošnju mi je rekao da kupim nove igle sa šiberime i igle za plovke i da bi tek tada doveo potrošnju u normalu tvrdeći da su ove stare i dotrajale i da ove na šiberima imaju brazde i propuštaju gorivo i kada ne rade. Posle nekoliko dana vožnje isključivo po gradskom asfaltu knedla se vratila. Naručim preko kolege sa foruma igle plovaka za RD04, ali su mi stigle za RD07. Druga loša stvar je što kada sam zvao majstora on mi je rekao da je u gužvi (možda i jeste bio, ne znam) i odlagao me da doteram motor kod njega da vidimo šta je problem. Naravno da sam poludeo. Pozovem dva drugara da mi skinemo rezervoar i da zamenimo bar te igle na plovcima. Igle plovaka izgledaju kao nove, a kada smo videli one na šiberime nikakve brazde nismo uočili. Membrane i telo igle su bili kao da su juče stavljene iako su originalne Hondine.

Odlučim da sačekam svog majstora da se vrati sa odmora. Zovem ga i odmah sutradan oteram motor kod njega. Skinemo rezervoar i prvo što smo videli da poklopac izduvnog ventila na prednjem cilindru nije otvaran. Prethodni majstor je pokušao da ga otvori, ali nije uspeo i samo je iskulirao štelovanje. Ovi koji su mu bili dostupni bez pomeranja agregata verovatno jeste naštelovao. Opet, nedelju dana kod majstora a sezona teče. Kada sam napokon uzeo motor opet je išao bolje ali se sada agregat brže zagrevao. Obogatio sam mu smešu tako da je bogatije gorivo bolje hladilo motor, ali vraća se blaga knedla. Uparkiram ga u garažu i od tada sam ga slabo vozio, jedino duže putovanje bilo je do Ostrovice prošle godine. Surfovao sam po netu tražeći moguće probleme i rešenja, pričao sam i sa ljudima, i raznih varijanti je bilo. Zamolim drugara da mi proveri struju pošto mi je nekoliko vlasnika "Četvorki" reklo da slabija struja (oko 12,30V) takođe može da predstavlja problem. Struja u celom motoru je dobra kada se isključe ksenoni i drži na ~14V, sa ksenonima oko 12,40V. Međutim, i sa ugašenim ksenonima motor se isto ponaša u vožnji. Na kraju probamo sa sinhronizacijom rada karburatora uz pomoć vakumetra na tečnost i skapiramo da je nemoguće naštelovati. Otvorimo agregat, skinemo poklopac prednjeg cilindra, izvadimo glavu i vidimo da ventili ne dihtuju kako treba. Usitsujemo ih, vratimo na mesto i pošto je bilo oko 4 ujutru paljenje i štalovanje odložimo za neki drugi put. Dva dana kasnije skupimo se opet, namestimo vakumetar, upalimo Afriku, zavrnem malo gas i sve ode u tri lepe... Otvaraj opet, gledaj šta se dešava i imamo šta da vidimo. Šraf od bobine nam je upao u glavu. Kako smo se osećali daleko je od mogućeg za opisivanje. Kod ortaka bes, a meni pomešana osećanja, od besa prema sebi samom do agonije.

 

1614107_1439225709650811_1429507204_o.jpg

 

971539_1439225629650819_1833577507_n.jpg

 

1379341_1439225636317485_1504069544_n.jpg

 

 

Ono što smo nas dvojca mogli da vidimo je da su se ventili skroz pokrivili, ali da srećom bregasta, lanac bregaste, klackalice, klip, zid i sve ostalo bilo netaknuto. Neverovatna sreća u nesreći. Kada sam odneo glavu kod majstora rekao mi je da kupim i dve vođice jer su pukle, i nove gumice ako nađem da ne bi vraćao stare iako su u odličnom stanju. Kupljeni novi ventili, vođice i gumice, na delove se čekalo dve nedelje. Kada je sve stiglo majstor Boban je usitscovao posle par dana i zvao me da dođem po glavu.

 

10150594_1439225726317476_672276749_n.jpg

 

1560536_1439225672984148_1567574427_n.jpg

 

 

Markerom obeležena mesta označavaju koje su vođice bile polomljenje. Trenutno je Afrika u fazi sklapanja. Sa jedne strane dobro je da se ovo desilo, baš u fazi priprema za put i da trošak nije bilo toliko veliki koliko je mogao biti posle ovog peha. Taman smo proverili i stanje agregata, bregaste itd što je opet dobra strana u celoj priči. Izgleda da je ova Afrika zaista prešla "samo" 71.000km. Pripreme se nastavljaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Vidi se na njoj da je bilo i par padova po blatu taj dan ali ništa strašno. Međutim posle vožnje primetio sam da mi se pojavila knedla na oko 4000 obrtaja.

 

Simptomaticno mi je da se to pojavilo poslije par padova, jer se nesto slicno desilo i mom prijatelju, kad je ispustio Afriku sa bocne nozice. Nakon dosta mozganja i ceskanja, pranja i ciscenja karbova, sinhronizacije, problem sa knedlom i dalje prisutan.

 

Tad smo pristupili pokusaju korekcije visine plovka u karburatorima, sto je u njegovom slucaju konacno pocelo da daje pozitivne rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Kad te put nanese kroz Banjaluku, a ti se javi da "smirimo" par hladnih Nektar piva. I da potencijalno napravimo priču o tebi i projektu , ja radim u jednoj od dnevnih novina. Pozdrav ! 065/ 850-541.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Simptomaticno mi je da se to pojavilo poslije par padova, jer se nesto slicno desilo i mom prijatelju, kad je ispustio Afriku sa bocne nozice. Nakon dosta mozganja i ceskanja, pranja i ciscenja karbova, sinhronizacije, problem sa knedlom i dalje prisutan.

 

Tad smo pristupili pokusaju korekcije visine plovka u karburatorima, sto je u njegovom slucaju konacno pocelo da daje pozitivne rezultate.

Na koji način ste ih dizali? Ako se desi da ima knedlu i posle vraćanja glave cilindra da probamo i to.

 

A bobine...svecice...kablovi? Bocna nogara..? Jeste proveravali to?

Komplet struja proverena i dobra je. Napon pada samo kada se upale ksenoni ali i tada drži nešto iznad 12V.

 

Kad te put nanese kroz Banjaluku, a ti se javi da "smirimo" par hladnih Nektar piva. I da potencijalno napravimo priču o tebi i projektu , ja radim u jednoj od dnevnih novina. Pozdrav ! 065/ 850-541.

Dogovoreno! Taman mi je plan da prvo noćenje bude u Banja Luci tako da se javljam sigurno. Možda ostanem i dva noćenja zavisi koliko vremena provedem u Hrvatskoj i da li ću stići Kozaru da obiđem taj dan. Što se priče tiče naravno da može 0takoje.gif Ako budete hteli daću vam i svoje fotke pošto kada se upp-uju na face onda budu kompresovane i kvalitet im je žestoko degradiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Naravno, o tom ćemo kad naletiš. Kad si ovdje ? Možda ću ti praviti i društvo do spoemenika, zavisno od obaveza na poslu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

fruitcake, evo rešio sam problem aplodanjem. Naime istekla mi licencija ImageShack. sada kada je produžena, sajt se aploduje odmah.

Da si planirao "putevima NOB-a" oko prvog maja, pridružio bih se.

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

@ nemo: Prvi maj mi je preblizu iako bi možda zbog teme bio najbolji trenutak za reportažu. Ja i dalje imam problema sa učitavanjem tvog putopisa, a mislim da znam i zašto. Napravio si lepe fotke i okačio ih u punoj rezoluciji tako da mi zakuca btowser posle nekog vremena, ali sam uspeo na preskoke iz etapa da ispratim priču do kraja :)

 

@ oskar bl: naravno da može. U Banja Luci se gledamo možda i dva dana pošto ću, kako stvari stoje, prespavati kod tvog drugara Danijela iliti mali_zmaj :) Njemu puno hvala na ponudi i pomoći. I on mi je rekao da je pivce nezaobilazno tako da nazdravljamo kada se vidimo 2cirka1.gif

 

 

Afrika još nije gotova, ali verovatno će na puteve izaći do kraja sledeće nedelje. Tokom prethodnih nekoliko dana primio sam nekoliko poruka na facebook strani ove reportaže da bih mogao postovati kvalitetniju sliku rute. Mislim da bi možda još bolje bilo da stavim link sa google mapa :)

link 2 maps.google -----> Paths of NOB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Motor se već nekoliko dana vozi. Većina "zlih duhova" je isterana, a sledeće što će biti zamenjeno je regler. Neću stavljati Hondin već jedan domaći proizvod. Dokazano nebrojano puta da radi kao zmaj. Stavio sam ga na KLE500 i dobro je radio. Naravno, svima poznat Joškin regler je u opciji. Međutim, pre neki dan me je kontaktirao kolega bajker da mi kaže da reglere pravi i Bane iz Pančeva i kaže da su dobri. Ja nisam do sada čuo za njega, ako neko zna svaka informacija je dobrodošla.

 

Slika "Afrika na kiši" :)

 

1601376_10152182540073145_5066156665888163944_n.jpg

 

 

Uskoro ću imati još neke lepe vesti vezane za samu fotoreportažu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja