Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa akomulatorom, tj. punjenjem istog. Piaggio Typhoon 50

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Ljudi ako neko moze da mi da svoje misljenje o ovom problemu, bio bih jako zahvalan. Evo o cemu je rec, posedujem skuter Piaggio Typhoon od 50 kubika, 2010 god. Prosle sezone akomulator fabricki se naduo i curila mi je kiselina, onda je skroz zveknuo. Pritiskom na gumb nije davao nikakve znake zivota. Otisao sam lepo kupio nov, zamenio i radio je super 15 dana, onda je i on crko. Poludeo sam misleci da sam kupio felerican, mada bez problema su mi ga zamenili novim u Guevari na Novom Beogradu. Stavio sam i taj novi, vozio se 8 dana da bi mi i on crko. Pre neki dan sam hteo da kupim regler, ali bih ipak da se konsultujem sa nekim starijim i iskusnijim clanom foruma. Da napomenem da sam skuter prosle sezone vozio skuter jedno mesec dana bez baterije jer nisam mogao da skupim 3 soma za odgovarajuci akomulator. Hvala u napred i pozdrav! Nikola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

sad lepo kupis nov akumulator, ugradis i unimerom proveris punjenje

 

ustanovices najver. da ti prepunjava...zbog cega je izbacio kiselinu iz predhodna 2 akumulatora i "naduo" iste.

 

tako da ce ti sad trebati nov akumulator i nov regler

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Da, akomulator sigurno, ali CDI mi nije ni pao na pamet. Da li mozda moze da bude i neka bezazlena stvar, da napomenem, samo mi je prvi (fabricki) akomulator bio prepunjen, ostala dva nova su dozivela duboko praynjenje. Hvala na brzim odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sto se tice regulatora (reglera), mislim da bi mogao da stavis od Free-ja. Trebalo bi da su identicni...odgovara i od mnogih drugih. Nego je eto sticajem okolnosti kod nas Free prisutan i trebalo bi to lako da se nadje. Toga sigurno majstori imaju da im se vuce po podu, tako da bi pre kupovine moglo da se ustanovi jel' to ili nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Odgurao sam tajfuna u servis kod Fiće Točka na NBGu, nek on to izbaždari, ja ako krenem da prčkam ima samo da zeznem jos vise. U glavnom uspeo sam da napunim akomulator pa koliko izdrzi izdrzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Ako može neko savet da mi da, zadnja guma mi je celava za bacanje, a prednja je ok, moze jos da gura. E sad pitanje je, da li ja smem da montiram samo zadnju gumu novu, jer para za par nemam? Jel ima neke veze ako je šara drugacija, na primer sada je balonka kranponka, a nova koju bih pazario nije? U napred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Hvala za gume, nabavio sam dve Michelin kramponke, namotaji su mi crkli, nije regler. A inace fabricki delovi su kineski sto me je razocaralo. Piaggio znak made in china uzas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja