Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki RG125F RS ventili

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Zamolio bih iskusne ljude sa ovim motorom da mi kazu o rs ventilima, skoro sam kuio rg-a, guglajuci po netu malo vise o njemu primetio sam da svi kritikuju te rs ventile kako lako pucaju, i mene je sad strah ako to meni nekad crkne da li je to tesko naci u Srbiji i da li moze metalostrugar da to napravi, najveci strah imam ako mi crknu da li ima da se kupe i gde ima? hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Vozio sam Suzuki TS 125 R isti agregat i sistem ventila kao u RG-u, jednom sam ga cistio od garezi i sumnjam da ventil moze tako lako da pukne. Takodje sam se naslusao prica da je bolje da se izvadi ventil bolje ide i tome slicnih prica ali to su po meni sve budalastine vozio sam ga 2god sa ventilom i nisam imao nikakvih problema, pritom je isao pristojno za svoju kubikazu.

 

Sto se tice nabavke delova RG je dosta rasprostranjen po Srbiji tako da neces imati problema da najdes bilo sta.

 

P.S. Ako izvadis ventil motor ce se gusiti na nizim obrtijaima - moraces da ga vozis na 3/4gasa i trosice vise, kod ovih iz mog kraja i po 10l umesto 5l - 6l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Hvala ti druze puno, ako jos mozes da mi kazes samo kako se oni ciste, video sam na manualu da ih ima 2, e sad zanima me sta se cisti posto imaju kao dve plocice i imaju kao dva ventila koja su pojedena glodalicom na kraju, ubacicu sliku da pogledas, ja sam se bas uprpio zbog toga ako riknu da ih ne mogu naci...

post-32617-0-86609500-1395399700_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Kada skines cilindar, imas poklopac ventila sa prednje strane koji skines, odsrafis osigurac sa osovine vodjice ventila izvadis osovinu i onda mozes izvuci polumesece pod uslovom da nisu zapekli od garezi. Ocistis ih (osmirglas finom smirglom kao svecicu) i sve spakujes nazad.

 

Sistem funkcionise po principu dva para po dva polumeseca. Jedan polumesec je statican a drugi se pomera gore dole pod dejstvom vodjice. Izmedju nih moze da se nahvata garez ako je jaca mesavina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

E to, hvala ti...Skinucu pa cu to ocistiti lepo ako je se nahvatala gares, prvo cu karburator da ocistim posto je kod tog lik od kog sam ga uzeo stajo 5 meseci nije ypaljen...hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Suzuki je to, samo vozi i uzivaj. Naravno svi fluidi da budu kvalitetni i prvi simptom neke bolest,odmah kod lekara, salim se malo, ali to je to. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bogatic
  • Motocikl: Suzuki rg 125

Ja kad sam kupio moj motor imao sam problema sa Rc ventilima nisu radili jer je elektro motor koji pokrece i otvara ventile bio pokvaren i na jednom ventilu je bila pojedena srednja ploca,Gledao sam kod nas malo je tesko naci dobar polovan rc ventil a nov jos teze,hteo sam da narucim iz Poljske nov ali posto sam tek bio kupio motor nisam imao toliko para za jos te investicije.Pitao sam razne strugare da mi urade nov ali su svi ili trazili puno para ili nisu hteli da se oko toga zamaraju,na kraju sam nasao materijal od kojeg moze da se napravi srednja ploca i sam napravio kod kuce uz pomoc brusilice i smirgle. :) Kad sam njega sredio rasklopio sam i el motor sto pokrece ventile i uspeo i njega da sredim bez dinara ulaganja,evo presao sam sa njim vec nekoliko hiljada i savrseno radi... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Ražanj
  • Motocikl: Suzuki rg125f

Ja kad sam kupio moj motor imao sam problema sa Rc ventilima nisu radili jer je elektro motor koji pokrece i otvara ventile bio pokvaren i na jednom ventilu je bila pojedena srednja ploca,Gledao sam kod nas malo je tesko naci dobar polovan rc ventil a nov jos teze,hteo sam da narucim iz Poljske nov ali posto sam tek bio kupio motor nisam imao toliko para za jos te investicije.Pitao sam razne strugare da mi urade nov ali su svi ili trazili puno para ili nisu hteli da se oko toga zamaraju,na kraju sam nasao materijal od kojeg moze da se napravi srednja ploca i sam napravio kod kuce uz pomoc brusilice i smirgle. http://forum.bjbikers.com/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/0a-smiley.gif Kad sam njega sredio rasklopio sam i el motor sto pokrece ventile i uspeo i njega da sredim bez dinara ulaganja,evo presao sam sa njim vec nekoliko hiljada i savrseno radi... http://forum.bjbikers.com/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja