Jump to content

Moto Zajednica

Turiranje

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Mackica

Postojala je i pre tema ali malo da je osvezimo,znamo svi da je stetno turirati hladan motor,a sta se desava kada je zagrejan posle neki 15-20 km fine voznje 70-80km/h i sad naprimer u mestu zavrnuti gas do blokade 13000 rpm i pustiti, i npr turiranje u blokadu,sta moze da se desi da li je neko imao iskustva da li je neko nesto cuo od iskusnih sta i kako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Italijani i Turci se pale na to pa nocu turiraju u blokadu do besvesti dok ne krene i top da svetli koliko se uzari..imas na youtube. Mada, zaista ne vidim razlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Probaj kolega pa ces posle nekog vremena da vidis cemu steti (kad si vec uporan sa glupim pitanjima).. :moto3::zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa najmanje šteti potrošnim djelovima i onim koji su dostupni, kao kvačilo, pumpa od vode i ulja, svjećice. A kida džigerice motora, radilicu, klipnjače, bolcne, klipove, karike, ventile. Ili zato što se motor vrti više nego što mu odgovara ili zato što ga blokada kida na obrtajima i izaziva vibracije koje mu uopšte ne prijaju. U svakom slučaju ne šteti mu ni blizu ko turiranje na hladno, ali nije bezazleno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Mislim da je tu mozak najvise ostecen1moto3.gif

 

 

šta li najviše strada, slika govori više od hiljadu reči

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

mada ga razumem, i ja se nekad zapijem kao onomad kod turbopeđe na slavi pre jedno 4-5 godina

 

pa malo i guma se zapali

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Mackica

Probaj kolega pa ces posle nekog vremena da vidis cemu steti (kad si vec uporan sa glupim pitanjima).. :moto3::zdravo:

 

Ma ne radim ja to ali hocu da dokazem onima koji to rade ukljucujuci i par mojih drugara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Probaj kolega pa ces posle nekog vremena da vidis cemu steti (kad si vec uporan sa glupim pitanjima).. :moto3::zdravo:

 

Ma ne radim ja to ali hocu da dokazem onima koji to rade ukljucujuci i par mojih drugara

Pusti ih, dokazaće sebi sami :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

cemu najvise steti

Mnogo steti novcanik i znatno smanjuje eventualni IQ kod doticnog vozaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

mada ga razumem, i ja se nekad zapijem kao onomad kod turbopeđe na slavi pre jedno 4-5 godina

 

pa malo i guma se zapali

 

a ja mislio da su moji drugari najgori,padaju sa stolica,spavaju za stolom...jednom je drugar kod jednog drugara naseg iz ekipe,bio toliko pijan na slavi da je ustao,krenuo u wc,usao u ostavu(spaiz),pisao u cosku po buretu sa kiselim kupusom,a nasli su ga dok se drzao za flase sa paradaizom i povracao po teglama....

 

nego ovo sa snimka je jedna od tih ekstremnih varijanti,burnout u kuhinji... :lol: :lol: :lol::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Znam mnogo ljudi koji su motor upropastli mnogo pre nego neki sto znaju motor ostro da poteraju i da turiraju...znam nekoliko motora koji su upropasteni vlasnikovom gluposcu a nikad nisu zavrnuli kako treba,jednostavno toliko su ograniceni da su pregrejali motor ili vozili sa opasnim manjkom ulja ili jednostavno polupali motor zbog gluposti i sl.

 

Evo kako ljudi u svetu voze motore...........nisu kupili R da voze 40 na sat,vec im nije zao da odvrnu gas.Kod nas ljudi jedva iskrpe neki dinar ili podignu kredit i kupe sto bolji motor pa posle im zao da voze kako treba,cesto nemaju ni za odrzavanje....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mada ga razumem, i ja se nekad zapijem kao onomad kod turbopeđe na slavi pre jedno 4-5 godina

 

pa malo i guma se zapali

 

 

a ski staza :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ovaj je ipak najbolji, sto rece jedan kolega ranije, klipnjaca otvara salter :D

 

 

A jel znas koliko ovog zabole patka i za klipnjacu i za salter....za 300 evra kupi ceo agregat i opet vozi isti motor :)....dok neko kupi motor od 5-6 hiljada evra i svake godine gubi po 500 evra vozio ga on ili ne,jer prolazi mu vreme pa je sve stariji i manje vredi,i plus redovno odrzavanje,pa mu zao da potera kako treba,a i kad potera moze vrlo lako da se iznenadi kad ga uljara(motor sa snimka) pojede na putu :)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovaj je ipak najbolji, sto rece jedan kolega ranije, klipnjaca otvara salter :D

 

Čudna zanimacija, volim i ja malo da se glupiram, čisto tako, da se malo uklopim u masu :D

ali ovi baš pretjeruju, mada većina tih motora su grobovi koji su tu da se oni malo izdivljaju i poslje se kupusaju u djelove ili se krpe za drugu priliku.

 

I vožnja na stazi predstavlja neki blaži oblik forsiranja motora, a greške koje nastaju prilikom učenja ili iživljavanja ostavljaju iste posljedice. Ali je krajnji rezultat drugačiji i to je bitno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "Triumph" Zaječar, 331 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CB 1300F

Ovaj je ipak najbolji, sto rece jedan kolega ranije, klipnjaca otvara salter :D

 

 

A jel znas koliko ovog zabole patka i za klipnjacu i za salter....za 300 evra kupi ceo agregat i opet vozi isti motor :)....dok neko kupi motor od 5-6 hiljada evra i svake godine gubi po 500 evra vozio ga on ili ne,jer prolazi mu vreme pa je sve stariji i manje vredi,i plus redovno odrzavanje,pa mu zao da potera kako treba,a i kad potera moze vrlo lako da se iznenadi kad ga uljara(motor sa snimka) pojede na putu :)...

 

Da me ne shvatis pogresno, ja za uljaru imam samo reci hvale , najizdrzljiviji motor 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja