Jump to content

Moto Zajednica

Realna iskustva korisnika Scottoilera

Recommended Posts

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Vec sam citao dosta o ovome i ovih tema slicnih ima dosta.

 

Ali video sam da je dosta ljudi pisalo o podmazivacima,ali posle toga nikakve cinjenice nisu iznesene konkretno.

Znamo da produzava vek lanca i da je korisna stvar ali.

 

1.V sistem ~100e

2.E sistem ~250e

 

Dakle manje vise svi imaju jeftiniji sistem,jebiga zemlja Srbija.

 

Al ajmo realno koliko se isplati e sistem spram v sistema. U prevodu koliko je zapravo preko potreban za nekoga ko ne prelazi hiljade i hiljade km godisnje.

 

I najbitnija stvar kakva su vam iskustva sa menjanjem ulja u toku godine toplo/hladno i koliko vam iskreno motor bude prljav .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imam V System i platio sam ga i preko 100 eur.

 

Svaki roller na lancu se okrece i zategnust lanca je uvek kako treba. Cini mi se cak i da se lepse salta ali mozda je to moj trip.

 

Ja sam ga kupio zato jer se vozim u svim mogucim i nemogucim uslovima. Iz iskustva drugih na ER5ici, uspevali smo i da prebacimo 50k sa jednim setom.

 

Prlja li? Prlja, nekada zaboravim i ne nastelujem protok kako treba pa to bude katastrofa, ako vodim racuna, onda je okej.

 

Jel vredi? Pa sta ga znam, meni je okej, montirao sam Scotta uporedno sa novim Regina setom i to je kraj price oko toga i trajace verovatno dokle god taj motocikl bio u mom vlasnistvu. Dobra stvar je sto cu ga prebaciti kasnije na nesto drugo tako da je to univerzalan komad opreme i da na neki duzi vremenski period ima smisla i pravi ustedu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

E to je pravi odgovor,ocekujem slicnog kalibra odgovore.

 

Ja stvarno ne znam koliko se onaj E sistem isplati , pogotovo sto ne volim nista sto je na cip pogotovo u toj cifri...

 

Kapiram da bi ovaj V sistem solidno radio,samo me buni to podesavanje kad je kisa i kada nije . I upravo to sto si rekao oko protoka i stelovanja.

Treba ubosti svaki put da znas kako da stavis kada je kisa i kada je suvo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prakticno nece ti biti problem:

 

Kada je kisa, prljav asfalt i sl. uvek napravim veci protok jer tada je to lancu potrebno u otezanim uslovima eksploatacije a posle te voznje motocikl ce svakako biti prljav i sleduje mu detaljno pranje tako da razbacano ulje od skota ne pravi razliku.

 

Leti na suvom, otvoris tek nesto malo od minimuma i na sledecem stajanju baci pogled, ako je bas suvo onda odvrni jos malo i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Ja sam zadovoljan podmazivačem.

Prednosti : - uvek podmazan lanac

- nisam dotezao lanac 17.000. km

- duže vožnje po par hiljada kilometara pređem sa pola rezervoara ulja

 

Mane : - prlja. Sprej za felne prilikom pranja obavezan.

- velika promena viskoziteta ulja sa promenom temperature vazduha. Bolje je crveno ulje od zelenog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Imam V sistem ali iskustvo samo 5k kilometara. Ne koristim original ulje i sa promenom temperature ima promene viskoziteta a to kod ovog sistema znaci promenu kolicine ulja koje pusta na lanac sto mu je mana. Dobra stvar je sto je jako prost pa maltene ni nema sta da crkne.

 

Nisam ljubitelj previse elektronike na motoru ali bih na tvom mestu uzeo McCoi podmazivac (najbolja varijanta ako imas nekoga u Nemackoj) koji je vrlo moguce i najbolji koji postoji. Uvek pusta istu kolicinu ulja, imas senzor za kisu kao i kros mod za ispiranje lanca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam isto hteo da ugradim taj podmazivac i na kraju odustao. Moja racunica je bila ovakva.

Meni je trebao onaj skuplji, znaci oko 250e. Koristim verovatno jedan od najskupljih sprejeva za lanac 1800din.

Znaci da mogu da kupim 16 sprejeva za cenu onog cuda. Jedan sprej mi traje oko 4000km sto znaci da mogu za cenu onog cuda da podmazujem lanac bez brige narednih 64000km. E sada neko ko ne zeli da misli o tome i da zna da je uvek lanac podmazan ovo je super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Naravno da je po kisi potrebno vise ulja nego po suhom, ALI to ne znaci da treba odvrnuti do besvijesti. Ulje ne ide samo na felgu i dupe, vec i na gumu.

Ovo je posledica pojacanog* ulja zbog voznje po kisi (nekih recimo 300 km).

 

 

DSCF1799.JPG

 

 

* Radi se o aparatu 2 mileniuma ispred scottoilera (svih boja i slova), koji precizno dozira neophodni minimum ulja u svim uslovima i temperaturama, po obrtaju tocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Pah svaki sistem koji ima bilo kakvu dodatnu kontrolu se više plaća.

Primera radi esystem je 28 000 din ...

 

Ghost da li misliš na pro oiler ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pah svaki sistem koji ima bilo kakvu dodatnu kontrolu se više plaća.

Primera radi esystem je 28 000 din ...

 

Ghost da li misliš na pro oiler ?

 

Ovdje ukazujem iskljucivo na rizik od ulja, koji je prisutan kod svih sistema, ma koliko dobri bili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Imao na proslom motoru scotoiler, presao 15000 km za godinu i

potrosio jedva pola flasice onog crvenog scotoiler ulja.

Utisci, hmm... mislim da ga nikad vise necu staviti ni na jedan motor

zato sto pretetano prlja motor, imao sam uvek mrlje od ulja cak i na

top case-u kako god ga nastelovao, obuca moje suvozacice je sva

upropastena a nove, prvi put obuvene starke mi nikad nece oprostiti! :zvizduk:

 

Mnogo veca muka mi je bila dolivanje ulja u rezervoar nego prskanje

spreja na svakih 500 km!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Hajde da i ja kažem koju....

Ja sam skotojlere ugradjivao i posedovao na svom motoru...

Za ličnu upotrebu bih V-skot na skali od 1-10 ocenio sa 8, prednosti nad sprejom su bezbrižnost i navodna bolja podmazanost u koju verujem, vek trajanja lanca mi je isklučivo zavisio od načina upotrebe motora (agresivnija vožnja = kraće trajanja lanca). A mane, pa ima ih dosta, konstantno gubljenje kraja kapaljke posle odredjene predjene kilometraže, stalno prljanje motora, kofera obuće putnika, dug period podešavanja (ja volim da je sve "plug and play" bez nauke o jednom kupljenoj stvari), konstantno doštelavanje da ne prlja felnu a da podmazuje lanac.....,

Za e Skota nemam ni jednu reč hvale to je obična mamipara za one što vole elektroniku, jer se sve podešavanje vrši na fensi uređaju sa displejom a radi kao i običan skot sam što umesto da se u rad pušta preko vakuma (signal da motor radi t.j. se vozi dobija pobudu sa struje motora.... nikakve G-sile, babe-žabe merače brzine ja tamo nisam uočio.... sve su svemu moja lična ocena za e -skot što bi u mojoj školi rekli: Sedi 1.

Još jedna stvar koja mi nikada za pomenuti sistem nije jasna, Šta se zbiva kada motor npr padne i nežni displej trsne sa 200kg motora na zemlju a sva čuda-muda su u tom displeju?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pah svaki sistem koji ima bilo kakvu dodatnu kontrolu se više plaća.

Primera radi esystem je 28 000 din ...

 

Ghost da li misliš na pro oiler ?

 

E Sistem samo radi na drugaciji nacin, inace nema bas nikakvu dodatnu kontrolu. Cista pljacka.

 

Zato je ovaj V Sistem prava stvar i uvek bih ga pre stavio na motor nego ove budzevine sa elektro ventilom.

 

Ko ima love moze da se otvori za Pro Oiler, a najbolje je zna se... kardan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Lale ja bih pre sada stavio neki budž od 20e nego skot za 100 isto zezanje a 5 puta manje para.... ili sprej i gass .... naravno kardan je rešenje za lanac ... ali samo za one koji ga vole .... ja npr. ne mogu da se setim ni jednog motora sa kardanom koji bih rado posedovao.... svi imaju lance :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Imam Lubman-a nema stelovanje ,duplo hranjenje na zadnjem lancaniku.Rucno pustanje ulja preko pumpice napunis crevo kolko hoces i to traje nekih stotinak -sto pedeset km.I onako moram na pumpu svakih 150 - 200 km pa ponovo.Prlja zadnji tocak ali je lanac stalno "vlazan", malolije.

E da i kosta 18 funti.(A ako kupite tri jos jedan djaba)

http://loobman.co.uk/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ja imam Scotojlera ovaj V model. Ovaj što se gore hvali, ovaj što se samonaziva Grof ga montirao. Ako izuzmemo mučenje kada ga je četir sata montirao a ja morao da se smaram čekajući i da još platim za to čekanje onda mogu reći da sam zadovoljan korisnik i kupac. A da...kupio sam kod Markonea sa foruma za neke skroz prihvatljive pare.

Elem, od kada sam stavio Skota jedinu muku imam za to prljanje felne ali to i nije neka muka. Kada se pere motor opere se felna i to je to. Iskustva sa prljanjem cenjenih delova suvozača i suvozačica nemam jer iste ne preferiram i skoro nikad ih ne koristim. Onaj kraj kapaljke što taj Grof spominje nisam nikada izgubio. Ko zna, možda je moju kapaljku bolje namestio od svoje.

Za taj V model bih dao ocenu 9 na skali od 10...dakle vrlo sam zadovoljan. Sipam ulje u onu posudicu, malko naštelujem kapaljku i gotovo. Povremeno bacim pogled jel sve OK i teram dalje.

 

Kada smo prošle godine išli na dužu vožnju od nekih 2500km samo sam sa smeškom gledao drugare koji su svako malo treskali sprejeve i dizali motore da prskaju lance. Onaj jedan diže motor na ćopavu, onaj drugi mota točak i prska lanac a onaj treći stoji pored i deli mudre savete tipa prskaj jače ili prskaj slabije. Hvala lepo, nebih ja više ništa da dižem, da treskam i da prskam ako ne moram ili ako mi barem malo ne prija.

 

Uzdravlje...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Nego da dodam...

 

Od kada sam kupio Skota, prešao sam oko 30 000km. Da li se finansijski isplati? Nemam pojma, nisam računao. Ali sa sigurnošću mogu da kažem da u poređenju sa koriščenjem sprejeva nema nijednu pravu zamerku. Na sledeći motor ću sasvim sigurno staviti neku spravu poput Skota...ili baš njega.

 

Verujem da se i finansijski isplati, ali i bez toga je "smart buy".

 

Godinama unazad smo se Grof i ja vozali i prelazili kilometre i bili smo pošteđeni svih gnjavaža rućnog podmazivanja lanaca zahvaljujući toj investiciji. Ne kažem da je neka nepodnošljiva muka to podmazivanje, ali samo kada se setim pre Skota kako sam se preznojavao na pauzi vožnje kada u full opremi dižem motor i podmazujem lanac...po kiši ili žestokom suncu...neka hvala više.

 

A vozim motorče od "samo" 190kg...kako li je tek onima koji voze teškaše...naprimer Grof sa njegovih tadašnjih skoro 300 :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

@ Djeneral

 

Ae molim te reci mi malo o podesavanju njega.

 

Tj podesavanje za grad i van grada ? Posto ne pricamo o istim brzinama.

Zatim koriscenje ulja tj zamena crveno/zeleno

 

Ako nije problem u nekim crtama objasni kako si postelovao i doterao do nekog savrsenstva tako da ne prlja vise toliko i kao i da znas koliko da ga pustis da kaplje kada ides na otvoreni put itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Ja sam ugradio automatski sistem,nema štelovanja....upali motor i vozi.Ima senzor brzine,senzor vlage...ostalo elektronika odrađuje svoje.

Relativno skoro sam ga montirao,pošto dosta prelazim km,dosadilo mi da podmazujem a i perem lanac.Za sada sam super zadovoljan.

Hteo sam da nabavim McCoi sistem ali mi je to bilo malo komplikovano.

Ovaj sistem je super. Ima o tome u onoj temi o lancima.Još i ovo da kažem, taj sistem je napravio član foruma,pa ako je raspoložen on može dosta toga da vam kaže o samom sistemu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

V sistem je odlican. Koristim ga vec 5-6 godina.

Uvek mi je na pola, a u prasini malo pojacam i to su sva moja stelovanja. Dospem tri puta u toku sezone. Nikad nikakav kvar.

Lanac nikad u zivotu oprao nisam, a kamoli sa scotom.

Sad iz ovog ugla ne mogu da zamislim obavezu da mislim na lanac dok putujem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Aleksandre, niko na planeti ti ne može preko tastature dati tačan podatak na kolko da otvoriš ventil na skotu, to zavisi od položaja i nagiba boce, njene udaljenosti od agregata, tj spoljašnjih uticaja (temperature), dužine creva itd.... prosto montiraš sistem, pa podesiš da pušta po kap na po 30 sekundi i onda ako ti masti jako okolinu zavrneš malo, ako ti je lanac suv otpustš pa tako u krug....

Kada bolje razmislim , nije skot tako loš za duža putovanja ... nego ja malo putujem u zadnjih 3 godine i zaboravio sam njegove prednosti u tim situacijama i dao prednost spreju jer sam postao kafe bajker :(.

U svakom slučaju pobornik sam u izboru dva skota za V-sistem jer je jeftiniji i pouzdaniji i mnogo manje fensi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Da,kao sto rekoh ili dobro ustelovan V sistem ili Pro oiler sa GPS'om .

 

E sad da li skupiti jos malo para ili uzeti odmah V sistem zavisi od osobe do osobe. U razgovoru sa svojom lepsom polovinom razlika izmedju V sistema i Pro oilera je 100e odnosno :

 

130 > 230 e u korist V sistema.

 

Zakljucili smo da je mozda ipak sacekati koji mesec i skupiti jos tih 100e jer ispada da je za toliko i bolji sto zbog podesavanja sto zbog koriscenja obicnog 10w40 ulja.

No dobro ovo su sad samo razmisljanja i spekulacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

...u principu i u skot-a možeš 10w40.... nećeš biti ni prvi ni poslednji koji je to uradio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Kakva je situacija sa montiranjem kapaljke na prednji lancanik? Da li bi se tako izbeglo preveliko prljanje suvozaca i tocka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja