Jump to content

Moto Zajednica

D.I.D. Lanac, lancanici...

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Doslo je vreme da se zameni lanac i lancanici. Negde sam procitao da postoji vise klasa kvaliteta DID lanaca. Ako je to tacno, gde je bolje kupiti ih: Louis ili Guevara,  KDM? U Guevari je Lanac za moj motor 6800 din sto mi je OK cena, ali nemaju lancanike. Gde se mogu kupiti posebno samo lancanici? Postoje li proizvodjaci na koje treba obratiti paznju? I na kraju, da li lanac stize otvoren?

 

Podpitanje, primetio sam da mi guma na viljusci preko koje klizi lanac (chain slider) nije u najboljem stanju, tj. naprsla je na strani do manjeg lancanika, ali i dalje dobro stoji. Da menjam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Do sada se nisam ubacivao sa cenama koje su kod mene u radnji,racunam da imate telefon, pa ce te pozvati jer ovde imate i lep popust.

Evo da sada ubacim za XRV 650, a ubacicu mozda vec sutra za jedno 10-20 udarnih modela cene za plocice NISSIN i za komplete lanac sa lancanicima, cisto da imate informaciju, a za ostalo na tel.011-319-37-87.

XRV 650 :

Prednji lancanik......1538,00

Zadnji lan.............2249,00

Lanac.................7255,00

Naravno, DID i SunStar i naravno POPUST !!!

Ja ne volim da tu nesto sebe promovisem, ali steknite naviku, okrenite tel. broj, isplati vam se, pa ako ja nesto nemam, teraj dalje, a ja ako mogu i znam uputicu vas na pravu adresu.

Izvinjavam se na mesanju u temu.

POZDRAV !!!

I da jos jednom ponovim tel.  011-319-37-87.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

najnovija cijena KDM sistem n bg extra popust set lanac 525 xring i oba lancanika za moj xf650 10.400din sa popustom koji traje 8.320din i gratis sprej    za lanac isto DID MISLIM DA JE TO POVOLJNO sa obzirom da je ljetos samo lanac kostao 8000 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dakle, tema je ponovo aktuelna: traze se DID lanac i (Sunstar, JT) lancanici u Beogradu.

 

Gevara ima lanac, nema lancanije, KDM nema nista. Postoji li jos neka lokacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: virago 535

druze ja bih ti preporucio da uzmes u LUISu lanac did i lancanike sunstar , mislim da su jos uvek na popustu i odlicnog su kvaliteta , ja sam uzeo za moj motor i prezadovoljan sam , dok je moj drug uzeo ovde kod nas i pokajao se jer se dosta rastego , a ja kako sam stavio nije se nimalo rastego .

Cak imam proverenu informaciju da lanac koji ide na moj motor 600cm stavlja se i na hiljadarku , sve dobijes u kompletu , jos jednom kazem preporuka , evo jedna fotka

post-6438-12879043509645_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ajde onda samo napiši koji si to tačno lanac uzeo, jer ima ih raznih modela za razne modele motora... Nije pitanje cijene, već je pitanje onoga što se dobije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Dakle, tema je ponovo aktuelna: traze se DID lanac i (Sunstar, JT) lancanici u Beogradu.

 

Gevara ima lanac, nema lancanije, KDM nema nista. Postoji li jos neka lokacija?

 

Moto Land?

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=34204.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kupio lanac u Gevari i namestio oma'. Neverovatno kakva razlika... Za desetak dana bi trebalo da stignu i lancanici pa ih kupujem tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupio lanac u Gevari i namestio oma'. Neverovatno kakva razlika... Za desetak dana bi trebalo da stignu i lancanici pa ih kupujem tamo.

 

E to ti nije ni malo pametno sto si uradio. Ja sam isto pre dve godine stavio prvo nov lanac na stare lancanike dok mi stignu novi. Kad su lancanici stigli za 2 nedelje morao sam ponovo da menjam lanac jer su ga stari lancanici unistili. Ja ti preporucujem da ne pomeras motor dog ne dobijes lancanike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Znam sta hoces da kazes. Ali meni je lanac krkljao i pucao kao da ce da se raspadne, a lancanici su u ok stanju. U petak idem na neki put i nesto je moralo da se uradi, a u glavnom gradu Republike Srbije lancanika NEMA! Znaci ili ovako ili nikako, ja sam odabrao ovako. Znam da nije dobro ali se tesim time da su lancanici jos OK (IgorXT potvrdio) a za desetak dana sticu novi lancanici pa ce sve biti OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Malmö,Svedska
  • Motocikl: Kawasaki LTD 750, Suzuki Freewind

Momci,

 

Prvi put menjam lanac i lancanike.

 

Elem, turio ja na V-stroma nov lanac, lancanike (D.I.D kit) i Scottoiler koji kaplje po uputsvu (1 do 2 kapi u minuti), zategao ga sa mnom na motoru (pod opterecenjem) po uputstvu (da donji deo lanca oscilira 1 do 2 cm). Presao 1000km i sada je lanac rastegnut, oscilira 3cm pod opterecenjem.

 

Gde sam pogresio?

Da zatezem lanac?

Dal' tako treba?

 

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

druze ja bih ti preporucio da uzmes u LUISu lanac did i lancanike sunstar , mislim da su jos uvek na popustu i odlicnog su kvaliteta , ja sam uzeo za moj motor i prezadovoljan sam , dok je moj drug uzeo ovde kod nas i pokajao se jer se dosta rastego , a ja kako sam stavio nije se nimalo rastego .

Cak imam proverenu informaciju da lanac koji ide na moj motor 600cm stavlja se i na hiljadarku , sve dobijes u kompletu , jos jednom kazem preporuka , evo jedna fotka

 

Zar je moguce da kupis lanac istog proizvodjaca i da je razlicitog kvaliteta kod nas i u Luisu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: virago 535

moguce je , jer je ovaj sto je kupljen kod nas uvezen iz grcke i ko zna kakvog je kvaliteta cim se ovako istegao , a ja sam odmah posle njega uzeo u luisu samo sto je na popustu a i imao sam coveka koji je direktno otisao u njihovu prodavnicu , ja sam stvarno prezadovoljan do sad sam presao sa njim 1000 km i nimalo se nije istegao a da ne pricam sto ga dizem na zadnjaka  , stvarno preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja