Jump to content

Moto Zajednica

Sachs X-road 125????

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Maslina:evo ulazim jos Malo u trecu godinu od Kad ga imam presao Sam Malo vise od 11500 Motor radi pali savrseno problema s njim nikad nisam ni imao,mozes ga naci za 1000 à i manje naravno polovan,Motor je dobrog kvaliteta delovi se nadju u beogradu i ako ovi nmg da obezbede deo onda sigurna pase od neceg drugog ;)

 

E, 'aj molim te samo reci gde ima delova u Beogradu. U jednom postu na ovom istom thread-u, neko pominje servis na NBg u 45.-om bloku. Da li to jos uvek postoji i gde bi mogli da se nabave delovi, ukoliko bi se odlucio za ovaj motor.

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Uz ivicnjak :))
  • Motocikl: PGO G-Max 50, Keeway Speed 125

Drugari shvatio sam da je ovo bestbuy polovnjak do 1000e,

 

ALI

sta je sa delovima, jel postoji ovlasceni serviser za x-road?

Mnogo me to brine, ako nema delova za njega dzaba sve i od kupovine naravno nista..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Izgleda svi otisli na odmor .

 

Mene isto zanima ima li delova da se nadju.

Ako bi mogo neko od vlasnika da stavi sliku motora i menjaca ispod izduvne grane

gledao sam jedan ali mi je nesto sumnjiv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Aleksinac,Srbija
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Imas sve moguce delove na ebay-u,ja sam porucivao,iz Evrope stize za 5 dana,iz Azije za mesec 1aha.gif tako da mora malo da se saceka uglavnom svega ima i sve moze da se naruci iz Srbije konacno...naravno prvo registracija na PayPal pa posle na Ebay i onda sljaka.A ugradnju delova moze da odradi svaki majstor koji se bavi servisiranjem motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Cao , ja sam Miroslav iz Uzica , planiram da uzmem sacha , pa sam mislio da kupim novog. Cuo sam da 2014 proizvodnja sachova nije bas kvalitetna , kao da su ovu poslednju generaciju pravili Kinezi a ne Nemci.

Ako neko zna sta o tome molim za odgovor.

 

Hvala unapred. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

ja kako sam cuo da postoji dosta motora ciji se delovi proizvode u kini ali svakako imaju Austrijsku licencu. Za proizvodnju 2014 ti ne mogu nista reci jer ne znam. Inace i ja planiram sachs-a da uzimam kao prvi motor pa ti govorim iz iskustva koja sam ja cuo i procitao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav, imam navedeni motor i u vožnji se samo ugasil nama više iskro. Ispitivanjem bobine vidim da je dobra, rastavil sam stator i žica je bila odlemljena zelena koja ide na cdi i daje visoki napon. Zalemil sam tu žicu i probal na nju dobivam 30 V AC (odpojen konektor s cdi-a). I dalje nema iskre, sad ne znam dal je problem u cdi ili je premala voltaža na namotaju, u blizini nemam servisa za taj motor ni nikog da probam cdi, pa ak ima neko od vas taj motor da li može izmjeriti kolki mu je napon na zelenoj žici koja ide na cdi? Cdi je crveni mitsuba 2099.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni se(odnosno mom bratu) desilo da je kabal od svećice negde dodirivao ram ili cilindar nemam pojma i tako se skinula izolacija.

Zato, proveri instalaciju skroz, na tom motoru je to bar lako, nema mnogo skidanja plastika i gluposti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni se(odnosno mom bratu) desilo da je kabal od svećice negde dodirivao ram ili cilindar nemam pojma i tako se skinula izolacija.

Zato, proveri instalaciju skroz, na tom motoru je to bar lako, nema mnogo skidanja plastika i gluposti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Pozdrav, imam navedeni motor i u vožnji se samo ugasil nama više iskro. Ispitivanjem bobine vidim da je dobra, rastavil sam stator i žica je bila odlemljena zelena koja ide na cdi i daje visoki napon. Zalemil sam tu žicu i probal na nju dobivam 30 V AC (odpojen konektor s cdi-a). I dalje nema iskre, sad ne znam dal je problem u cdi ili je premala voltaža na namotaju, u blizini nemam servisa za taj motor ni nikog da probam cdi, pa ak ima neko od vas taj motor da li može izmjeriti kolki mu je napon na zelenoj žici koja ide na cdi? Cdi je crveni mitsuba 2099.

 

30V AC je malo. Visokonaponski kalem bi morao dati barem 200V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ma kad nigdi nema elektrosheme za taj motor ni specifikacije kolki bi moral bit napon za taj cdi... Skuteri s tak sličnim namotajima imaju oko 90 volti kod kurblanja, a u radu dosta veći napon. Ak je samo do toga onda bi ili premotal taj namotaj ili stavil neki trafo kraj cdi-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Drugari shvatio sam da je ovo bestbuy polovnjak do 1000e,

 

Polovnjak?! On se kupuje nov za te pare

 

Cuo sam da 2014 proizvodnja sachova nije bas kvalitetna , kao da su ovu poslednju generaciju pravili Kinezi a ne Nemci.

 

 

Odavno ga prave Kinezi... Nije los motor, ali ja vam preporucujem Qingqi 200ccm. To je Suzukijev agregat i gomila ljudi sa foruma je to vozila u zdravlju i veselju, i prodali su ga dalje da bi kupili veci motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao što si rekao, u njemu je Mitsuboshi elektronika, a tip je isti kao kod nekog Jamahinog skutera, nemam pojma sad tačno kog, ali može da se isčačka po netu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Nitro motors Warrior

Ma da lep je, odlicno se cuje, jeftin... al mi je marka nekako indijanska, ne znam koliko su kvalitetni. Jesu to Nemci, ali nisam video ni jedan motor ove marke do sad, pa sam malo skeptican

Što se tiče same mašine ona je poprilično kvalitetna. Mašina mu je Suzukijeva, jer je tu nemačku firmu  kupio Suzuki ili tako nešto. Ima 4 ventila dok većina 125cc ima 2 ventila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja