Jump to content

Moto Zajednica

Putopis: A sta cemo sad? (ili nije Nordkapp nego Alpi)

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

 

PS - Putopis je optimizovan da se cita u wide verziji, pa evo linka... kliknite ga http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=21505.0

 

***************

 

April 2007 - Sa Josephom krecemo kod AnteK-a sa kojim idemo u Zagreb na DDK & rostilj u organizaciji motori.hr. U razgovoru posle vecere slucajno se doticemo teme Norveske i Nordkapp-a. Naime AnteK je pre nekoliko godina odradio tu turu i sa velikim entuzijazmom nam je pricao o svemu. Naravno bubice su nam proradile, i od tog momenta vec podsvesno je pocelo planiranje. Ipak 2007 godina nam je bila u znaku Rumunije, mnogi planovi, kraca i duza putovanja, pa se ovom temom nismo bavili previse do jeseni. E, kada smo ispucali sav godisnji, kada su voznje postale malo redje, poceli smo malo po malo da pricamo o krajnjoj severnoj tacki Evrope. Planiranje je pocelo!

 

Pomocu Autoroute programa poceli smo da razvijamo prve verzije puta koje su ukljucivale sve sto bismo hteli da vidimo u tom delu nase planete. Naravno, znali smo da sve to necemo moci obici u par nedelja, ali ideja je bila da u plan ubacimo sve sto bismo hteli pa da kasnije po nekim prioritetima redukujemo na razumnu rutu. Beta plan je imao 8 verzija za prvih 2-3 meseca. Za takvo putovanja, pa sve da samo protutnjimo po svim tim mestima ne bi nam bilo dovoljno ni dva meseca pa je krenula redukcija na Alfa plan puta. Poceli smo da brisemo neke lokacije iz plana. Prvo je stradao Prag, posto po svim pricama, za taj grad treba nekoliko dana a ne jedno popodne, Zatim Varsava, pa Salzburg,...

 

Do verzije 9 smo dosli negde krajem aprila 2008-me. Sveli smo plan na oko 10.000 - 12.000 kilometara koje bi trebalopreci za 20-22 dana. Od vecih gradova smo za posetu ostavili Bratislavu, Oslo, Malmo i Kopenhagen (poslednja dva samo u prolazu sa kratkim zaustavljanjem), i Krakov. Ostatak puta je trebalo da sadrzi ruralne predele, gde bismo se najvise fokusirali na prirodne lepote i upoznavanje kulture i ljudi u malim mestima. Sto se tice smestaja, dogovor nas dvojice je bio da kampujemo "na divlje" sto je moguce vise, a ponekad da dogovorimo smestaj preko hospitalityclub-a (HC) i couchsurfinga CS).

 

E tada je u plan uskocio novi element. Nasi prijatelji iz Rumunije su odlucili da i oni krenu na put sa nama. Ovidiu (BJB Chioarla) ce sa nama motorom, a njegova zena Anca i sin Ion bi nas pratili kolima. Iskreno, plasili smo se takvog puta, najvise zbog Ovijevog neiskustva u putovanju motorom, pogotovo uzimajuci u obzir to sto je trenutno bio u gipsu, posto je polomio nogu u padu sa motora. Ipak, prijatelji su prijatelji i uz manje promene (najvise adaptacije sa njihove strane) dogovorili smo se o svemu. Ono sto je nama bio najveci problem je nemogucnos pronalazenja smestaja za toliko nas putem HC i CS. Sve u svemu, dogovor je pao i samo je trebalo odraditi neke tehnicke pripreme.

 

Vize smo odradili uz pomoc Ovijevih ponanika iz Finske. Oni su nam poslali pozivna pisma i vec pocetkom maja meseca imali smo spremne vize. Usled nekih problma koje smo imali i Joseph i ja, nastao je jedan drugi problem, a to su finansije. Naime, nasa podosta minimalisticka (ali za nas dvojicu i izvodljiva) konstrukcija putovanja, podrazumevala je oko 1500 eura troskova po osobi i motoru. Kada se datum priblizio, poceo je haos. Neki od sponzora su nas odbili pa smo bili prinudjni da zatrazimo zajam od firme u kojoj radimo. I pored svega toga imali smo manjak. Tada sam ja postavio na forumu temu u kojoj sam zamolio clanove da ako su u mogucnosti, i ako zele, da mogu da nam uplate skromne donacije da nam pomognu da ostvarimo ovo putovanje, a zauzvrat ce dobiti jedan lep putopis.

 

Moram da priznam da smo se prijatno iznenadili odzivom, i pogotovo velikodusnoscu forumasa. Ovom prilikom bih zeleo i da navedem sve koji su nam bili donatori/sponzori:

 

markone - Pegaz MM Novi Sad - Zummo GPS na koriscenje

markone - Pegaz MM Novi Sad - 2 Scottoilera i jedna dopuna po promotivnim cenama na odlozeno placanje

PiN computers Novi Sad - Blueberry GPS i 1300 eura pozajmice beskamatno na otplatu

Djeneral - 27 Telenor kartica za mobilni telefon da mozemo da se javljamo kuci i forumasima

Pablo - Majice i Snony kamera da zbelezimo najlepse deonice video zapisom

AnteK - unutrasnje gume

Temerinske novine - stamparija - odradili su nam mape koje smo zalepili na vizire motora

 

novcana sredstva:

Bata - MASS body beauty center

BusMan

Dr.Bane

rogec

ivicat13

Motoholic

masinska obrada motora ROBI - Temerin

ComputerShop Temerin

Six

Grof

AnteK

Farkas i verenica

Kawa

aca_pn

PeterPan i verenica

Joska

 

Znaci skoro sam siguran da sam nekoga zaboravio. Nazalost spisak donatora i sponzora kao i jos neki spiskovi saveta, napomena,... su mi bili u novcaniku koji sam izgubio. Nemojte mi zameriti vec mi se javite da vas dodam na listu.

 

Vec danima pred polazak, prijatelji, forumasi, poznati i oni koje tek upoznajemo dolaze iz okoline, ali i iz dosta udaljenih krajeva zemlje a i susednih drzava, da se oprostimo, da nas isprate, pozele srecan put.

 

Nekoliko dana pred polazak se javilo nekoliko forumasa da nas isprati do granice sa Madjarskom. Dogovor je bio da se svi sastanemo 21.06.2008. u Temerinu ispred scooter shopa odakle cemo krenuti u osvajanje najsevernije tacke Evrope. Prijatelji iz Rumunije ce stici vece pre polaska. Nervoza (ona pozitivna) raste! Pokret je tako blizu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dan 1 - 21.06.2008.

 

Naravno, nije bilo mnogo spavanja, kao ni pred svako drugo putovanje. Vec mnogo pre polaska svi smo bili na nogama, spremni za polazak, ali smo morali sacekati tih famoznih i dalekih 8:00 posto je dosta prijatelja najavilo da ce doci da nas isprate, jedan od sponzora (scooter shop) je pozvao i lokalne novine.

 

Ipak, polako ali sigurno sat se priblizio cifri 8 i mi smo polako krenuli na mesto sastanka. Neki su nas vec cekali, a neki pristizali. Par fotografija za lokalne novine, oprastanje od onih koji nas ne mogu pratiti dalje,... I napokon... pokret!!!

 

Ruta: XZSD6_img1368abz4.jpg

 

quasaar (Davor) : oiMeJ_img1421fs7.jpg

 

Joseph B. (Joska) : nWyJq_img1426cy2.jpg

 

Chioarla (Ovidiu) : DElgf_img1419boi5.jpg

 

Moram da priznam da sam bio toliko uzbudjen i nervozan da ne znam tacno ni ko nas je sve ispratio do granice. Ne bih da pocnem da nabrajam jer ne bih zeleo da nekoga izostavim, ali me je veoma dotaklo kada sam pogledao iza sve dok smo izlazili iz Temerina, a tamo vise od 15 motora. U toj pratnji je bilo i nekih ljudi kojima se nismo uopste nadali, forumasa koji su mnogo veci putnici od nas, a ipak su smatrali da zasluzujemo da nas isprate.

 

Evo par slika :

 

HzEYn_img0925rj8rc5.jpg

 

q94H7_img0948gd8mv0.jpg

 

Laganom voznjom smo dosli do granice madjarske. Ja sam se odmah parkirao ispred rampe, a svi ostali su zastali 20-ak metara pre, sa strane. Joseph je pricao sa svima, a ja sam se samo na brzinu rukovao sa svima i na frku prosao prvu rampu. Znam da su mnogi komentarisali kako sam pobegao a da se nismo posteno oprostili, ali da sam ostao duze ne bih izdrzao da zadrzim suze. Prisustvo svih onih koji su nas pratili, kao i podrska svih ostalih sa foruma... taj osecaj je bio toliko intenzivan da mi je zaista malo falilo da pustim suzu. Nadam se da mi necete zameriti sto sam onako smugnuo, ali zaista nije bilo iz nepostovanja prema bilo kome.

 

Ja sam granicu prosao brzo, samo su ovlas zavirili u kofere, udarili pecat,... Posle par krivina sam se zaustavio na autobuskoj stanici da docekam ostatak ekipe. I cekao sam, i cekao sam, i cekao sam... pa oko pola sata. Napokon se pojavio Joseph i rekao da su ga posteno pregledali a da su Anki preturili kola do poslednje krpice. Posle par minuta stigli su i Ovi, Anca i Ion. Anca je rekla da postoji mali problem. Vec tada je taj dan poceo da bude los. Naime primetila je da joj je istekao zeleni karton za auto. Odlucili smo da odemo do grada Baja, oko 30 kilometara severno. Vise od sa vremena smo pokusavali da pronadjemo osiguravajuce drustvo da odrade zeleni karton ali nije nam uspelo. A onda kombinovanje kako dalje, par telefonskih poziva i napokon smo se dogovorili. Ja, Joseph i Ovi, nastavljamo dalje po planu, a ona ce sa klincem, kolima skoknuti 130km nazad do Rumunije da odradi sta treba i uvece ce nas stici u Ceskoj. Tako je i bilo.

 

Ona desno, mi levo. Kroz madjarsku smo prosli relativno brzo. Nismo skoro nista slikali, posto nema bas sta da se slika. Baja - Szekszard - uz jezero Balaton - Gyor - granica Slovacke.

 

Negde u Madjarskoj : lNubL_img1404nf3.jpg

 

Kod grada Gyor se desila glupost broj 2. Posto smo natocili goriva, odmakli smo se malo iza pumpe da zapalimo cigaretu i malo predahnemo. Ja i Joseph smo vec parkirali, a Ovi je nailazio iza Josepha. Nenaviknut na bocne kofere, nije dobro odmerio prostor i svojim levim koferom je zakacio Josephov desni. Transalp se malo zaljuljao, delovalo je kao da je to sve a onda se odjednom prevalio na levi bok. Brzo smo podigli motor. Josephov kofer je bio malo ulubljen, nista strasno. A onda smo videli da se polomila i rucica kvacila. Par strepera i lepljive trake... valjda ce izdrzati do kraja dana, pa cemo uvece u kampu montirati rezervnu rucicu.

 

NrWfP_img1412vz4.jpg ... a2MQe_img1411cu9.jpg

 

Ubrzo smo stigli do Slovacke grance. MotoBarbi i darkside su najavili da ce nas cekati na nekadasnjem, napustenom prelazu. Malo smo sacekali i ubrzo su stigli. U medjuvremenu smo zamisljali da ce jednog dana i kod nas granicni prelazi biti ovakvi: 404.jpg

 

Nigde nikog, samo tiha skripa metalnih rampi koje pomalo pomera vetar. Posle par minuta MotoBarbi i darkside su stigli.

 

s7BBq_img1429uj0.jpg

 

Ehhh, sto nije ona pobedila na proslogodisnjemizboru za miss BJB... sad bih mogao da uteram one palacinke koje je pobednica trebala da casti.

 

Nismo se dugo zadrzavali. Nasi domacini su nas poveli prema Bratislavi. Za tih 30-ak kilometara smo malo zakacili cak i Austriju, oduse samo 2-3 kilometra, ali eto, dodali smo jos jednu drzavu na nasu rutu. Ubrzo smo bili u Bratislavi. Mada nismo mnogo duboko ulazili u grad, cak i periferija me je odusevila. Mnogo je modernije nego sto sam zamisljao. Skrenuli smo sa auto-puta i ubrzo se parkirali ispred restorana pored teniskih terena. Grla su nam bila suva, ceo dan je przilo jako sunce, i vec smo se uzeleli hladne krigle piva. Darkside nam nije dao mira, i nagovorio nas je da nas casti veceru. Jos pre nego sto smo stigli naruciti, zvala je Anca i rekla da je pred Bratislavom i trazila uputstva da nas nadje. Stigla nas je mnogo brze nego sto smo mislili, ali tako je to kad je neko bio 10 godina vozac/navigator na rally-ju.

 

Vecera je bila odlicna bez obzira na veoma neljubaznu i namrstenu konobaricu. Nazalost ime restorana ne znam, ali ako neko ide u tompravcu neka kontaktira nekog od nasih domacina da mu pokaze lokaciju.

 

uwvNn_img1440jg6.jpg ... zHcYA_img1443ap9.jpg ... H4sKy_img1444il5.jpg

 

aKl2o_img1445ajl3.jpg

 

A kao nagradu za gostoprimstvo dobili su simbolicne poklone: qOEK8_img1447gn9.jpg

 

darkside (koji uposte nema tamnu stranu) i MotoBarbi (koja sa pravom nosi taj nick)...hvala vam na predivnih par sati druzenja. Nadam se da cemo se jos videti negde.

 

Posto je vec palo vece, a mi smo hteli da se bar priblizimo Brnu, odlucili smo da put nastavimo auto-putem. Krenuli smo iz Bratislave i ubrzo presli u Cesku. Malo posle granice, na oko 80 kilometara pre Brna, ugledao sam znak za kamionski parking pored koga je bio znak za prodajno mesto za vignjete za auto-put. Skrenuli smo, parkirali... ispostavilo se da motori ne trebaju nalepnicu pa smo kupili za kola i odlucili da upitamo za neki kamp. Sluzbenica je objasnila da na 15-ak kilometara ima kamp, pa smo odlucili da zamenimo malo valuta za racun i za pice. Ja sam razmenio 30 eura, i nastavili smo dalje. Uskoro smo stigli da veoma lepo uredjenog kampa, iznajmili smo bungalov sa 6 kreveta, smestili se, popili po jedno "kratko" i po jedno pivo i spakovali se pod jorgane.

 

Mapa puta prvog dana Jaola_01tn9.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dan 2 - 22.06.2008.

 

Novi dan! Dok sam ja kuvao kafu, Josepj je zamenio rucicu kvacila, dopunili samo Scottoilere, natovarili stvari na motore i posle slikanja sa klincima koji su bili na maturskoj ekskurziji.... pokret.

 

pV25G_img1451hg0.jpg ... Rzsfe_img1453ix1.jpg

 

Posle par kilometara samo bili opet na auto-putu. Pravac Brno! Tik pred Brnom OMV pumpa, odmah zmigavac, izlazimo da napunimo tankove. Posto sam natocio gorivo, otvorio sam tank torbu da uzmem novcanik i.... nema ga!!! Brzo preturanje po dzepovima, jakni, ponovo tank torba,... nema!!! Da ne bih zadrzavao ostale koji bi da toce, zamolio sam Josepha da plati moj racun. Odgurali samo motore iza pumpe i poceo sam da preturam stvari. Novcanika nigde! Poceo je da me obliva hladan znoj! Ponovo preturanje svih stvari, nema!!!

 

Sta raditi? Dogovor je da se ja vratim 80-90 kilometara da proverim sva mesta gde smo stajali od trenutka menjanja eura, a oni da me sacekaju. Gas, okreci, auto-put... 100 - 120 -145 km/h... odjednom pocinje da se ljulja i trese ceo motor od tereta koji je poceo da vibrira. Oduzimam gas i idem do mesta gde smo prethodnu noc menjali novac. Pitam u kucici da li su nasli mozda novcanik u nadi da cu dobiti nazad bar kartice, licnu kartu, silne papirice i beleske. Gotovini se nisam nadao... ne znam ni ja da li bih bio toliko posten da vratim nekome 850 eura. Ipak lik u kucici odmahuje glavom. Preturam po kontejneru u blizini u nadi da cu naci bar neku naznaku da sam ga tu izgubio, pa da se bar pomirim sa sudbinom i da ne moram da lupam glavu dalje. Ni u djubretu ga nema!

 

Seddam na motor i odlazim do kampa. U kamp se inace ulazi dosta jakom nizbrdicom u duzini od 10-15 metara sa dosta debelim slojem svezeg tucanika. Da ne bih zatvorio ulaz odlucujem da se parkiram desno ispred recepcije. Zadrzavam motor pod kocnicom da se ne zaleti dole. Brzina - skoro stojim, pomeram korman u desno i istog momenta prednji tocak tone i motor pada na desni bok. Ljudi gledaju sta se desilo, a ja smireno gasim motor, skidam opremu,... Imam ja vecih briga od prevaljenog motora. Pokusavam da dignem "konja" ali ne ide, previse tereta. Posle par momenata priskace mi u pomoc recepcioner sa svojih 75 godina, i nekako ga uspevamo podici. E sad krece objasnjavanje! Cesi pricaju i razumeju iskljucivo Ceski, a ja pricam i razumem manje ili vise 6-7 jezika, ali Ceski NE! Ipak nekako me je razumeo i dao mi kljuceve bungalova.

 

Bungalov je bio netaknut od naseg odlaska, jos potpuno nespremljen, sve kako smo ostavili. Ispomerao sam krevete, proverio svaki cosak, ali novcanika nigde. Smoren, iznerviran i totalno bezvoljan, krecem nazad na OMV pred Brnom. Ostatak ekipe me cekao u nadi da cu nesto bar naci.

 

Tada se postavilo pitanje: A STA CEMO SAD? Ja sam imao samo dva predloga:

1. Da mi daju 100 eura da mogu da se vratim kuci, a oni da nastave dalje

2. Da Rumuni nastave kuda hoce, a nas dvojica da sa Joskinim parama dodjemo kuci ili odemo negde dok pare traju na par dana

 

Joseph, kao pravi prijatelj, se istog momenta odlucuje za opciju broj 2. Jos jednom smo pregledali sve stvari, i moje i svacije druge i na motorima i u kolima i posto smo se uverili da sam bio dovoljno glupav da izgubim sve, oprastamo se od nasih prijatelja. Tog momenta cujemo pitanje iza sebe na srpskom jeziku: "Prijatelji, gde ste se uputili?". Neki nasi ljudi su isli u Prag na kompanijsku ekskurziju i tu zastali da se osveze. Momak je inace bajker ali u totalnom odsustvu koncentracije nisam mu zapamtio ime. Brza fotka i svako nastavlja put na svoju stranu.

 

qZlgM_img1458awu5.jpg

 

Plan je bio da krenemo prema Alpima, a prioritet je da nadjemo interent kafe da ja pronadjem SOS telefon banke da bih mogao da blokiram kartice. E pa internet u Ceskoj ne raste na drvetu! Nebrojeno puta smo zaustavljali ljude na ulici, ali posto nismo govorili Ceski, kao da smo bili nemi. Ipak tu i tamo neko je prepoznao rec internet sa intonacijom pitanja, ali reakcija je uvek bila ista... pokazali su u pravcu sledeceg mesta a izraz lica nam je licio na odgovor "probajte u sledecem selu, mozda tamo neko gaju to povrce!".

 

Evo malo slika iz Ceske prirode:

5O4dk_img1462kc4.jpg ... dOJZf_img1467nv7.jpg

 

Posto smo stigli na par kilometara od Austrijske granice, stali smo da se osvezimo u jednom restoranu i tada sam nazvaoi Dexterr-a i Djenerala da mi pokusaju pronaci telefonski broj banke. Prvo sam od obojice dobio isti broj, call centra za informisanje, koji se inace moze nazvati samo iz zemlje. Malo kasnije Djeneral je uspeo da pronadje neke telefone pa ih je nazvao da se raspita sta i kako. Odgovor sluzbenika Procredit banke je bio da moramo sacekati ponedeljak ujutro 8 sati pa da nazovemo filijalu u kojoj je otvoren racun. Nisam mogao da verujem da to kod nas moze tako sugavo da funkcionise, ali nisam imao izbora.

 

Nastavili smo put prema Becu, sa planom da nadjemo nekakav kamp gde cemo prenociti. Kamp smo nasli na oko 50 kilometara zapadno od Beca. Odlicno uredjen, pun turista iz svih krajeva Evrope, ali i cene su takve. Posto je sunce vec pocelo da pada nisko, a nase raspolozenje je bilo na jos nizem nivou, nismo se mnogo razmisljali, vec smo podigli sator, istuzirali se, vecerali i "ubili" flasu jeftinog vina.

 

VbWhI_img1469dn9.jpg

 

0aQG9_img1471vr2.jpg

 

Posto je pocela da pada i kisica, zavukli smo se u vrece, u nadi da kad se probudimo sve ovo biti samo los san.

 

Mapa puta drugog dana OlW1n_02gl9.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dan 3 - 23.06.2008.

 

Budjenje, sredjivanje, pakovanje. Cini se da se sprema kisica, pa se oblacimo u redovnu opremu umesto u obicnu "civilku". Parkiramo se ispred recepcije i cekamo 8:00 da otvore, da platimo ali isto tako i da cim otkuca 8, da nazovem banku da blokiram kartice. Sluzbenica na drugom kraju linije je bila veoma ljubazna ali me je pitala sto nisam nazvao SOS liniju. Kada sam je upitao gde se taj broj nalazi na sajtu, dobio sam odgovor da je upisan u prospektu koji sam dobio kada sam pre xy godina uzeo VISA karticu. Medjutim, posto je bila tako ljubazna nisam "pukao" vec sam je zamolio da odrade blokadu i kartica koje sam dobio u drugim filijalama. Platili smo kamp i krenuli dalje. Plan je bio da vozimo do Nemacke do gradica Isny im Algaue, gde ja imam neke rodjake.

 

Austrija ozUdg_img1474yh6.jpg

 

Kroz Austriju smo uglavnom vozili kroz potpuno ruralne predele, kroz sela i zaseoke, kroz sume i polja,... jednostavno prelepo!!!

 

KRwtT_img1482chi4.jpg ... 404.jpg

 

Oko podneva sam tokom voznje cuo da mi zvoni telefon. Stali smo i pozvao sam broj koji me je zvao. Ispostavilo se da je to banka da me obavesti da mi kartice mogu blokirati samo ako dodjem da uplatim 3300 dinara naknade. Isfrustriran sam pitao da li su normalni, kada sam udaljen 2000 kilometara i rekao im da cemo finansijske stvari resavati kada se vratim. O tome nije moglo biti reci! Nazvao sam kolegu sa posla koji je pozajmio od firme novce u moje ime i otisao da plati kako bi mi barem novac na racunu ostao netaknut. Vec sam se poceo pitati da li moze biti jos gore od svega sto se u poslednja 2-3 dana desavalo. Istovremeno su pocelie pristizati i poruke od nekoliko clanova koji su nas bodrili da nastavimo prema severu, a da ce se finansije nekako resiti, samo da ne odustanemo.

 

A doslo je i vreme rucku:

MjYtL_img1488op1.jpg ... Q7bTm_img1489eh3.jpg

 

Posto smo se najeli i malo odmorili, nastavili smo dalje i ubrzo stigli do rodnog grada W.A. Mozart-a, Salzburga.

 

P89XB_img1477dhn0.jpg

 

Posto nam je Salzburg i Mozart vec odavno na spisku detaljne posete i uzivanja, odlucili smo da sada ne stajemo, vec da nastavimo dalje. Prosli smo grad i dosli do mosta. Na sredini je bila tabla na kojoj je posalo Bundes Republik Detschland... Nemacka. Devojcica na skuteru je lagano prelazila most bez ikakvog cudjenja sto prelazi u drugu drzavu. Ona ni ne pamti da je tu nekada bio granicni prelaz!

 

Posto smo neko vreme vozili kroz Nemacku, ozedneli smo i poceli da zagledamo da pronadjemo neku kafanicu uz magistralu. Stajali smo kod svake ali nijedna nije radila. Ipak napokon smo pronasli jednu koja je bila otvorena. konobarica koja je bila obucena u autenticnu verziju Nemacke Heidi, je govorila dobar engleski pa smo se malo ispricali sa njom dok smo pili hladno psenicno pivo. U medjuvremenu je pocela kisa, nebo je bilo sve tamnije. U daljini se sve jace cula grmljavina. Obukli smo kisna odela i nastavili dalje u nadi da necemo mnogo pokisnuti. Medjutim posle nekoliko kilometara nebo se otvorilo. Automobili su stajali pored puta, nije se moglo videti ni poziciono svetlo na 2 metra ispred. Ali posto smo bili na poljani bez ijednog drveta izi bilo kakvog zaklona, vratolomnom brzinom od 15km/h smo nastavili dalje. Put nismo razaznavali vec smo se uzdali u podatke koje nam je davao GPS... za 5 metara blaga krivina u desno...

 

Posle pola sata sve je stalo a sunce pocelo da greje, pa nam se i raspolozenje popravilo. Bez stajanja smo nastavili dalje da bismo presli sto vise puta dok se jos nije smracilo. U Isny smo stigli vec po mraku. Telefonski broj mojih rodjaka vise nije bio u funkciji pa smo ih uzaludno pokusavali pronaci. Sta kaze GPS? Gde ima kamp? 10 km istocno! Krenuli smo magistralom ali ubrzo nas je Zummo skrenuo na lokalni putic uz potok kroz sumice i livade, i nepogresivo nas doveo do malog kampa koji je ustvari farma, ali se poljana pored koristi u varijantu kampa/seoskog turizma. Bila je ponoc! Joseph je obisao glavnu zgradu i nasao zvono. Pozvonio je i mlada zena je izasla. Dogovorili smo se za nocenje, kupili par piva i otisli da podignemo sator.

 

Po totalnom mraku uz malu pomoc farova smo podigli sator, koji je licio na sve samo ne na nesto gde bismo trebali prespavati, ali je kisica ponovo pocela padati pa smo se brze bolje zavukli u vrece.

 

Ruta treceg dana T79cV_03ar6.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dan 4 - 24.06.2008.

 

Sat je bio namesten da zvoni u 8 sati, ali bili smo prinudjeni da ustanemo ranije posto je telefon besomucno zvonio. Na display-u je pisalo Unknown caller, ko bi to mogao biti? Onako bunovan sam se javio a sa druge strane cujem nepoznat glas: "Kakav je to red? Jos uvek se spava dok posteni ljudi rade!!!" otalno sam se pogubio i nisam ni stigao progovoriti kada se osoba A predstavila: "Pozdrav bre, Bane ovde... Motoholic, iz Amerike... sa foruma, znas?". Fin neki covek, probudi nas i izdere se  ;). Sala mala Bane, nismo se naljutili!

 

Evo gde smo prenocili. Da vas slika ne zavara bilo je tu dosta gostiju samo smo mi otisli malo dalje da ne probudimo ljude u sred noci dok postavljamo kamp.

 

YlA6K_img1497of4.jpg

 

Bane nas je zvao da cuje iz prve ruke sta se desilo, da vidi sta bi se moglo uraditi... kako da se rese i poprave stvari. Pricali smo dobrih 20 minuta. Bane je bio uporan u ideji da nekako prebacimo novac koji je blokiran na mom racunu na Josephov, a da ce se ostatak prikupiti i uplatiti. Mi smo jos uvek bili u totalnom rasulu, znali smo da novac koji je na mom racunu blokiran ne mozemo da pipnemo dok se ne vratimo kuci,... Ipak dogovor je bio da vidimo sta mozemo da uradimo a da ce on na forumu vec zapoceti kampanju. Mi u tom trenutku nismo imali blage predstave kakva se kampanja vec zahuktavala na forumu i da je mnogo ljudi vec bilo spremno da nam pomogne.

 

Spakovali smo sator, i uz kafu seli da se dogovorimo sta dalje. Tada smo malo i razmatrali Banetov predlog, ali osto sam se ja cuo sa bankom i uverio se da do novca ne mogu doci, odustali smo od svega i odlucili da nastavimo prema Alpima i Italiji. Dok smo se spremali sestra mi je poslala par brojeva telefona rodjaka i poznanika u gradicu Isny. Posto je vecina zaposlena, njih nismo ni pokusavali dobiti, vec smo nazvali prijatelja iz detinjstva mog pokojnog deda-ujaka.

 

Cudno kako se covek priseti jezika koji nije govorio 20 godina i to u tolikoj meri da se sasvim normalno moze sporazumeti. Cudio sam se samom sebi odakle izvlacim kojekakve izraze. Sve u svemu sporazumeli smo se sa cika Peterom, dao nam je adresu, i krenuli smo nazad u Isny. Posle 15-ak minuta smo i stigli pred njihovu kucu. cika Peter i tetka Rita su nas docekali kao najrodjenije. Ja sam ih upoznao i video ukupno jednom u zivotu i to pre oko 20 godina. Mada moja baka odrzava kontakt sa njima telefonski i putem cestitiki za rodjendane i praznike. Cim smo usli tetka Rita je pocela da nam sprema dorucak... jaja na oko, sunka, povrce, sir,... kafica. Oko sat-sat i po smo sedeli i pricali sa njima o mojim rodjacima (uglavnom onima kojih vise nema), a onda smo odlucili da krenemo dalje.

 

Prvo smo otisli do centra gradica posto smo videli tamo internet kafe, ali je bio zatvoren do kasno popodne. Znaci nista od javljanja na forum. Ali smo zato videli nesto interesantno u centru:

 

YtzCF_img1497age3.jpg

 

Ispod naziva restorana, u prevodu pise: Autobusi i bajkeri, dobrodosli!

 

Krenuli smo dalje prema Austrijskoj granici, a usput smo se nauzivali prelepih predela.

 

gZorA_img1497end9.jpg ... mRTDR_img1497boz6.jpg

 

aXW3p_img1544bub1.jpg ... lUTJt_img1544cug7.jpg

 

DHwnc_img1544ggi2.jpg

 

Posto smo iz Isny-ja vec dosta kasno krenuli, ovaj dan nije imao dugu kilometrazu.Vec unapred smo odlucili da cemo prenociti pre nego predjemo Italijansku granicu, pa se nismo previse zurili. Birali smo opet puteve koji imaju manje saobracaja i pruzaju prelepe predele i prirodu, pa smo isli malo okolo naokolo.

 

Ovi putevi mame motoriste pa je stoga postavljeno mnogo upozoravajucih znakova kao sto su ovi:

 

hXCy0_img1628acy8.jpg

 

Ispod slike pise u prevodu: Daj sansu svom andjelu cuvaru

 

jt9FL_img1628bpj7.jpg

 

A onda ponovo predeli od kojih zastaje dah:

 

404.jpg ... bMmXY_img1629ape5.jpg

 

NMlmc_img1629gmk7.jpg ... QYsWi_img1629prd0.jpg

 

Negde u Austriji, smo stali da natocimo goriva i da popijemo pice. Tada smo primili i poziv od Djenerala koji nas je nagovarao da nastavimo na sever posto je raspolozenje na forumu takvo da ce se sakupiti potreban novac da odradimo putovanje, ali smo tada vec mi smatrali da smo predaleko i da bi svaki pokusaj bio cista jurnjava da se sve uradi u rokovima godisnjeg odmora i pre isteka viza. Takodje nas je ponovo zvao i Bane, ali smo i njemu objasnili kakvo je stanje. U tom momentu smo vec bili jako daleko, na 2-3 dana od Danske, a to je vec bilo previse zaostatka i kasnjenja. Da smo mi odmah prvog ili drugog dana mogli da shvatimo sta se desavalo na forumu i da su clanovi u tolikoj meri spremni da nam pomognu, prica bi se nastavila sasvim drugacije. Ali u datom trenutku smo raspolagali sa jako malo informacija, a i stresna situacija je dovela do odluke koju smo doneli.

 

Samo sto smo seli i narucili pored kafica je uletelo ovo:

 

kXSj8_img1629yzt8.jpg

 

Vozac je izbacio copavu i prisao stolu do nas. Oprema kompletna, sve sto se moze zamisliti... verovatno oprema vredi koliko i motor!!! Ali na nase zaprepascenje, kada je oprema skinuta, to je bila jedna mlada, plava devojka. Dok smo pili pice, upitali smo je gde bismo na potezu do Italije mogli da postavimo sator. Dobili smo par saveta, i uskoro nastavili dalje. Posto smo prethodnih dana svaki dan voznju zavrsavali kasno nocu, odlucili smo da ovoga puta dignemo kamp i veceramo jos po dnevnom svetlu. Posle 50-60 kilometara smo ugledali ispod puta, uz planinsku reku sveze pokosenu poljanu. Odmah smo se spustili,podigli sator, i posle malo opustanja i par pica smo vecerali. Kako se mrak spustao bilo je sve hladnije. Ipak bili smo vec u malo visim predelima, i osecalo se da su Alpi vec tu.

 

Nas kamp:

 

VDVkH_img1629z2pd9.jpg ... xeuVj_img1507jh2.jpg

 

Dq83R_img1519my9.jpg ... fmKbM_img1530pb4.jpg

 

Mapa cetvrtog dana puta Srjk3_04ya8.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dan 5 - 25.06.2008.

 

Krecemo u Alpe! Samo sto smo zamakli iza par krivina poceli su ponovo da se nizu prelepi pejsazi.

 

404.jpg ... Pq2xO_img1547brl0.jpg

 

L5CVL_img1548che4.jpg ... Ba3OP_img1548drd4.jpg

 

NHRlf_img1548gtv5.jpg

 

QwU22_img1553sl8.jpg ... H4qsL_img1558al5.jpg

 

HOmv6_img1559et1.jpg ... iQyqA_img1561bnb6.jpg

 

Uskoro smo stigli i do naplatne rampe. Da bismo prosli morali smo platiti 11 eura po motoru. To je naknada za prelazak prevoja Timmersjoch, sa najvisom tackom od 2509 metara nadmorske visine, a sa druge strane je Italija. Tada smo se dosetili da imamo kameru koju nam je Pablo ustupio, pa smo je montirali:

 

2QXgS_img1561cfp1.jpg

 

hib0j_img1561ejf9.jpg

 

I nastavljamo dalje:

 

kNXVU_img1562he7.jpg ... 404.jpg

 

Stizemo do velikog uspona prepunih ukosnica. Na vrku par objekata, restoran,... rampa koja je vec odavno zaboravila kako je to kada je spustena, pa opet ukosnice ali sad nizbrdo i,..... Italija:

 

8goOj_img1568xx2.jpg

 

Spust je bio mozda jos fascinantniji, mada je put bio malo losijeg kvaliteta, ali pogled....

 

66iyZ_img1576bbc3.jpg

 

ua97S_img1579gu3.jpg

 

A kada smo stigli dole cesma sa hladnom vodom za osvezenje i...

 

2l5fe_img1590afk8.jpg

 

Tu smo malo zastali da se osvezimo i da se dogovorimo kuda dalje. Odlucili smo da idemo preko grada Bolzano pa do Ljubljane i da predjemo Dolomite. Joseph je bio odlucan da, kada smo vec u Italiji jedemo Italijansku pizzu. Zastali smo kod prve pizzerije, narucili pice i poceli razgledanje menija. Ipak konobarica nas je ohladila, kada nam je saopstila da se pizze prave tek od 6 sati popodne. Uprkos tome sto smo vec bili jako gladni popili smo pice i nastavili dalje. Magistrala nas je vodila kroz sve lepse i lepse predele, gradice, koji su uprkos tome sto su 100%-no turisticki, ipak toliko autenticni da nas je sveukupna slika u tolikoj meri hipnotizirala da smo samo smanjili malo gas i gledajuci levo-desno, okidajuci slike samo prolazili skoro bez stajanja.

 

dtTU5_img1603ada4.jpg

 

ODW3W_img1603bgv2.jpg

 

xIlvQ_img1605bqj9.jpg

 

Inace na ovom delu smo videli vise stotina motorista. Bili smo iznenadjeni koliko ih je bilo, ali i razumljivo je, posto su ovi putevi kao stvoreni za voznju motorom, kvalitet asfalta je savrsen , gotovo da ne postoji mogucnost za proklizavanje, krivine siroke pa se moze ulaziti i malo vecim brzinama bez da se predje u suprotnu traku,... raj!!!

 

pf41w_img1608nh3.jpg ... dmZjm_img1610tu7.jpg

 

Tu negde smo i zastali u jednoj pizzeriji i pojeli najlosiju pizzu u svom zivotu. Ne kazu dzabe da se pizza ne jede u Italiji! Koliko toliko punih stomaka nastavljamo dalje prema Sloveniji.

 

mKrWV_img1610bra6.jpg

 

v0Vxd_img1615rb5.jpg

 

404.jpg

 

Kada smo stigli do granice Slovenije poceo je i da pada mrak. Posto smo se u toku dana vec culi sa TomoB-om i Moklom, koji su nas ocekivali, pa smo odlucili da idemo auto-putem. Auto-put nije mnogo potrajao i morali smo sici na stari put. Ipak posle 20-30 kilometara, smo se vratili na auto-put i dobrim tempom, kasno uvece smo stigli na ranc Vaskih Bojsa gde nas je ekipa vec ocekivala.

 

wF5M5_img1651fp5.jpg

 

Posle par pica, i dobrog razgovora, pao je dogovor da prespavamo kod Mokla. U garazu koja je planirana za mali gradski auto smo smestili 4 motora a zatim otisli na spavanje.

 

8ml7l_img1652sc0.jpg

 

Ruta petog dana m9ssK_05wf9.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dan 6 - 26.06.2008.

 

Posle nekoliko dana nervoze zbog nestanka novcanika, izgleda sam se pomirio sa tom cinjenicom i proslu noc sam prespavao kao bebica. Ustali smo u neko doba jutra, popili kaficu sa gdjom Mokl i uskoro nam se pridruzi Bojan (BJB BMW), sa kojim smo imali dogovor da nas vodi do Postojne. Pokupili smo motore a zatim otisli da dolijemo ulje u motore u jedan veoma hvaljen servis.

 

FvNIM_img1653tp1.jpg

 

Posle toga smo navratili jos do centra Ljubljane gde je Bojan trebao da preuzme neki paket. Tu smo popili kafu i po hladnu radensku i vreme je polako proslo. Posto smo imali dogovoreno popodne da idemo na degustaciju vina, nije nam ostalo dovoljno vremena za posetu Postojni, vec smo se odlucili za Bled. Posle 45 minuta voznje smo stigli.

 

Bojan (BJB BMW) : ClscV_img1660nx5.jpg

 

Bled, prelepo mesto, prelepo jezero, prelep ambijent.

 

JKtHq_img1662sg7.jpg

 

2qsqH_img1663yi7.jpg

 

Bojan nas je odveo u poslasticarnicu u kojoj smo pojeli najbolje krempite na svetu. Osecaj je bolji od.... pa dobro nije bolji od sexa, ali je blizu. Ako prolazite blizu Slovenije, obavezno skrenite sa puta i pojedite krempitu.

 

Ipak, posto smo imali dogovor za Ljubljanu, nismo se mnogo zadrzali, i oko 4 sata smo bili kod Mokla. Spremili smo se i otisli na degustaciju vina. Vino je bilo odlicno, jos samo da mi neko javi koje je to tacno vino bilo! Kasnije su nas odveli na veceru na odlicnu hranu. Napokon smo probali i strukle!!!

 

Ja i TomoB zabrinuti hoce li biti dovoljno hrane:

 

LpNWz_img1672re1.jpg

 

Mokl je cini se vecerao pa nije zabrinut:

 

6Yg75_img1673jc9.jpg

 

gdja TomoB i gdja Mokl, dve divne i uvek nasmejane zene:

 

uu42e_img1674ut1.jpg

 

A evo ga i TomoB, kako na svom novom putnom motoru prezentuje kako treba mladi da voze (Gde ti je oprema? ccc Pa jos si i pio!!!):

 

UgTJT_img1678gq4.jpg

 

Xzlpv_img1679yo8.jpg

 

Posto smo se lepo najeli i posto smo popili par bokala spricera, otisli smo do starog grada. Bilo je fascinantno videti koliko je stari grad ziv, prepun ljudi, ali ne samo onih koji sede po kaficima, vec ljudi koji jednostavno setaju i uzivaju u prelepoj veceri. Evo ga i gospodin Presern:

 

GNQ7w_img1682zf9.jpg

 

Sve u svemu Ljubljana je na nas ostavila veoma pozitivan utisak, i definitivno cemo posecivati taj grad manje vise redovno, ako nista drugo bar 2-3 skupa godisnje ako budemo pozvani  ;). Nisam mnogo pisao o ova dva dana provedenih u Ljubljani sa dragim nam prijateljima, posto se ti osecaju ne mogu opisati. Jednostavno, prelepa 2 dana provedena sa porodicom Mokla i TomeB, kao i sa Bojanom. O njihovom gostoprimstvu nemam reci hvale i osecam da smo stekli veoma, veoma dobre prijatelje i da cemo im gostoprimstvo moci uskoro i vratiti. Ali prvenstveno se nadam da cemo se cesce vidjati.

 

Zeleo bih da se zahvalim svima njima na divno provedenom vremenu, a pogotovo Moklovim predivnim cerkama, kojih mi je bilo zao posto su morale privremeno da se isele iz stana da bismo mi imali gde da se smestimo, a i zato sto smo u zenskoj sobi verovatno ostavili dosta muskog bajkerskog mirisa koji smo sakupljali u prethodnih nekoliko dana. Devojke, nekako cemo vam se oduziti! I da ne zaboravim... veliki pozdrav gazda Momi (ako se ne varam) u cijem smo restoranu srpske kuhinje imali degustaciju vina.

 

Dan sesti L7Lm8_06aw4.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dan 7 - 27.06.2008.

 

Ujutro smo ustali na vreme da se oprostimo od Mokla koji je kretao na posao. Sa gospodjom smo popili kaficu, a zatimotisli do garaze po motore. Tu nam se pridruzio i Bojanda se pozdravimo, a zatim smo krenuli. GPS podesen na najkraci put do Hrvatske granice (ali ne i najbrzi). Posto smo iz Ljubljane krenuli prema Postojni vozili smo kroz prelepu sumu:

 

PefdJ_img1692ai1.jpg

 

ali smo malo skrenuli sa puta i put se pretvorio u ovo:

 

kLC46_img1705gh1.jpg

 

U pocetku smo mislili da je u pitanju deonica na kojoj se nesto radi, ali onda je postalo ovako:

 

WGJjK_img1719qo1.jpg

 

Posto smo vec presli 10-15 kilometara mislili smo da je glupo da se vracamo, zato sto je postojala mogucnost da smo pri kraju deonice bez asfalta, a onda smo ugledali ovo:

 

yvToe_img1722ax2.jpg

 

Nje nam bilo svejedno... seca suma... stabla poredjana na strmoj padini... samo smo cekali kada ce neko da sklizne i da nas odnese sa sobom. Put je na nekim mestima bio toliko razrovan da smo morali da zastajemo ili jako usporavamo i da biramo putanju kojom cemo proci, a to nije bilo nimalo lako posto je cela sirina puta bila jedva 2 metra. Traktori koji izvlace stabla su napravili haos od zemljanog puta. Brzina kretanja je bila izmedju 15 i 20 km/h. Kada je napokon to prestalo, onda smo dosli do dela gde je bio sveze nasut tucenik, ali ni to nije bilo bas najbolje. Tockovi su tonuli i menjali putanju,... Kada smo stigli do asfalta, pogledao sam na kilometar sat i video da smo presli 56 kilometara tog puta a za tonam je trebalo skoro 3 sata.

 

Presli smo u Hrvatsku... Posle nekoliko dana prvi put ponovo pasoska kontrola. Prosli smo bez problema, nisu nam trazili da platimo kazne prekoracenja brzine, sto znaci da kamere nisu uspele da uhvate nase nestandardne tablice. Blizimo se Rijeci. Joskin GPS pocinje da trepce na svakih nekoliko stotina metara! Upozorava ga na fixne kamere sa radarima. Oduzimamo gas i pridrzavamo se propisa. Prolazimo Rijeku i izlazimo na Jadransku magistralu. Dan prelep, malo je vruce, ali kao stvoren za voznju, a asfalt... !!!

 

53M5H_img1741tu1.jpg

 

Ud9Gx_img1747dg8.jpg

 

uZSba_img1763yv1.jpg ... Z9ctI_img1776uv8.jpg

 

Skoro nigde ne stajemo, prolazimo pored jednog uniformisanog "brata", koji nas je snimio i posle par minuta obisao, da bi nas posle par krivina zaustavio. Rutinski nam je pregledao dokumenta, ali nam je onda priznao da nas je zaustavio posto mu se jako svidelo sto vozimo pod zastavom Jugoslavije. A i bilo mu je dosadno pa je hteo malo da popricamo.

 

Evnr3_img1779yx2.jpg

 

Dok smo se polako priblizavali Splitu, polako je poco da pada i mrak, a pogled jos lepsi

 

404.jpg

 

50-ak kilometara pred Splitom smo ovoga dana jos jednom slepo poverovali GPS-u, ovoga puta Josephovom, i skrenuli sa puta. Malo smo se zagubili sto nam je put produzilo za nekih pola sata. To i ne bi bilo toliko strasno da u daljini, iznad Splita nije divljala oluja. Munje na sve strane, crni oblaci kao u horo filmovima,... ipak ostali smo suvi i posle nekog vremena ipak smo stigli do Splita. Tamo nas je vec cekao Stipe, koji nam je sredio odlican smestaj. Skinuli smo potrebne stvari sa motora, odvezli se do njegove garaze, a zatim njegovim kolima na veceru.

 

Kako mi je zao sto nismo napravili nijednu fotografiju!!! Stipe nas je odveo u prelepu malu gostionu gde nas je dobro nahranio i napojio odlicnim belim vinom. Dugo smo tu sedeli i pricali dogodovstine sa nasih i njegovih putovanja, ali umor nas je polako stizao, pa smo se vec dosta kasno nocu uvukli u krevete.

 

Ruta sedmog dana J7mpI_07ww3.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dan 8 - 28.06.2008.

 

Probudili smo s kao novi. Verovatno zbog morskog vazduha! Tusiranje, spremanje... uskoro je stigao i Stipe sa kojim smo otisli po motore a zatim sva trojica na rivo na jutarnju kafu i blejanje u prelepe Splicanke koje su se ponosno sepurile na jutarnjem suncu. Posto nas je cekao dug put prema kuci, morali smo krenuti. Stipe je odluci da nas vodi i da se malo provoza do blizu granice BiH.

 

1fFkV_img1823co9.jpg

 

DXfF5_img1833ja7.jpg

 

404.jpg

 

20-ak kilometara pred granicu smo stali da se pozdravimo i da se rastanemo. Stipe se vratio za Split a mi smo nastavili dalje. Stipe, prijatelju, vidimo se uskoro!!!

 

Posle nekog vremena smo stigli u Kupresku dolinu. Posle nedelju dana krivinarenja u planinama mislio sam da ce mi prijati malo ravnog puta, ali ubrzo sam poceo da zelim da sto pre stignemo do planine koja nikako nije htela da se priblizi. Sve kao na tacni, put skoro bez ijedne krivine, samo kamenje, malo trave i vetar.

 

P838P_img1856pd0.jpg

 

bM707_img1880pa0.jpg

 

Ipak, planina nam se smilovala i priblizila posle nekog vremena. Taman smo i ogladneli pa smo pronasli lep ambijent da probamo sta nude ovi krajevi.

 

PrBGy_img1895hg1.jpg

 

E, tako vec moze da se nastavi... Ubrzo smo stigli u Jajce. Da vidimo koliko se secate istorije! YU nostalgicari!!! Sta se desilo u Jajcu? Secate se jos Tita, AVNOJ-a, nekog sastanka...?

 

cUqYj_img1908bv1.jpg

 

A odatle prema Banja Luci uz reku Vrbas. Opet smo imali prelepe pejsaze! Reka je na nekim mestima oduzimala dah!

 

xw2eQ_img1923bbh5.jpg

 

U Banja Luci se nismo zadrzavali vec smo nastavili dalje prema granici Hrvatske. Hteli smo da posetimo naseg prijatelja Josipa (BJB svakak). Nije nam trebalo mnogo vremena. Taj deo nam je vec dobro poznat, vise puta smo ga vec prosli. Stigli smo u Staro Petrovo Selo. Ispostavilo se da je na svadbi kao fotograf. Nasa ideja je bila da provedemo vece sa njim i sa Ivanom pa da sutradan idemo kuci. Posto je bio zauzet, smatrali smo da je suvisno da ostajemo, pa smo odlucili da odemo do AnteK-a.

 

U Bizovac kod Osjeka smo stigli vec dosta kasno, a inace obojici nam taj dan nesto nije bio bas po meri. Nekako smo se previse zamarali voznjom, moguce da je to bilo i zbog toga sto smo se vec vracali kuci. Uglavnom do AnteK-a smo stigli mrtvi umorni, i posle oko sat vremena razgovora, jednostavno smo se stropostali u krevete.

 

Mapa puta osmog dana yWtCr_08xf5.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dan 9 - 29.06.2008.

 

Ujutro smo se digli relativno rano. AnteK je sa porodicom isao na izlet, pa smo se i mi brzo pribrali, popili kafu i krenuli. Ovo je vec bila ruinska voznja od oko 150 kilometara do kuce. Motori vec put znaju napamet, i uskoro prelazimo granicu. Stajemo da se cujemo sa ekipom Grof, Djeneral, Samuraj, Bata,... da se negde vidimo. Oni su se taman spremali da idu u Bac na rostilj i paintball, pa smo se posle malo dogovaranja nasli na tome da se nadjemo u NS-u u kaficu Route66.

 

Ekipa nas je vec cekala. Malo smo popricali i objasnili im sta se desavalo za vreme puta i zasto nismo mogli nastaviti dalje. Josepha su nagovorili da ide sa njima na paintball, a ja sam ipak odlucio da odem kuci i da jos jednom, natenane proverim sav prtljag da mozda kojim slucajem pronadjem prokleti novcanik.

 

Kasnije popodne se cela ekipa sjatila u Temerinu, pa smo otisli na pice i sladoled.

 

VmAcU_img1973rn2.jpg

 

404.jpg

 

fy7eG_img1977ep8.jpg

 

QIld7_img1978fv4.jpg

 

Hvala vam prijatelji na ovako lepom doceku koji nam je znacio isto toliko koliko i ispracaj koji nam je priredjen. A Nordkapp ce nas nadamo se sacekati do iduce godine. A do tada idemo u zajenicke voznje i druzenja. I naravno pisemo se i citamo se na forumu.

 

Za kraj jos jednom bismo da zahvalimo na ogromoj podrsci koju smo dobili od clanova foruma, na trudu koji su mnogi od vas ulozili da nam pomognu. To je to... nadam se da ste uzivali citajuci ove redove i da smo vam bar malo priblizili i opisali sta smo prosli i videli... da smo vam da li pokoju ideju koju cete uklopiti u neki svoj plan i svoju voznju.

 

Mapa devetog dana 404.jpg

 

I evo i mape celog puta

mt8KA_rutask7.jpg

 

Kraj --- Vege --- The End --- Ende --- Finn --- Konec ---

 

Prijatelji putovanja:

 

axbfn_bjbdv3.jpg - sa svim clanovima zajednice

 

404.jpg

 

qKzCS_masswz5.jpg

 

XbkiY_garminlogoorignm9.jpg i zigrb_scottoilerbx9.jpg u saradnji sa KJZOh_torzoyv2.jpg

 

 

aQ5X2_pingk7.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Nije kraj, od planiranih dana za Nordkapp je ostalo jos... Dakle treba napisati desavanja i u Uzicu  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Već dva dana hoću da pohvalim fotke prirode a vi me mučite  ;D

Sad vidim da na kraju ipak nije ispalo tako loše, već naprotiv. I šta da vam kažem, osim da brojite dane za predstojeći vam Nord Kapp :)

 

Inače, i meni se čini da je Užice ostalo nekako nedorečeno  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Divno !!  Ma neka ga Nordkapp, neka ceka !

 

Prelepi predeli, odlicni putevi i najvaznije, prijatelji koju su vas docekivali i ukazali gotoprimstvo. Sta ces bolje !?!  :)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Putopis je prelep, kao sto je i ocekivano. Nijednu sliku nece da mi otvori. Stoji samo tekst.

 

Ili ti je slabija veza ili se imageshack malo zeza... pokusaj kasnije ponovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne baš ono što ste hteli, ali ipak prelepo i pamtiće se uvek.

 

A što se tiče novčanika, sumLJivi su mi oni maturanti još sa početka... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ili ti je slabija veza ili se imageshack malo zeza... pokusaj kasnije ponovo

 

Kad sam jutros otvorio putopis, krenuo je da otvara slike vrlo sporo (brzina 1 Mb/s), i video sam dobar deo. Sledece sto znam jeste da mi je Opera bila ugasena, a  komp zapucan.

I ranije mi se desavalo da nece da mi otvori neke slike na forumu (mada vecinu hoce), ali bilo me bas briga. A ovo... hocu da vidim!  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...izgleda da ćeš ipak morati jedan dobar format c:  ;D pa sve ponovo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pre svega odlican itinerer, onda jos bolji putopis i fenomenalne fotografije koje lepo docaravaju atmosferu sa putovanja, sto je jako tesko napraviti.

 

Bravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Samo ti probaj drugi browser dok procitas putopis ( npr. Firefox), i posle naravno format C:  ;D

quasaar, izvinjavam se za off

 

pre nego sto postavim takvu poruku, prvo probam u IE i u Firefox (zna se sta valja)... ne radi!

 

crying-smiley.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Zao mi je zbog problema koje ste imali.Ipak ovo je jako lepo i mislim da je jedno ogromno iskustvo za vas.Uzivao sam citajuci putopis.Bice i Nordkapp nek` smo zivi i zdravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Jebemu, pa šta mi bi da sam tek sad primjetio putopis. Unatoč svim malerima vidim da ste se odlično proveli i napravili odlično putovanje.

 

Davore, nadam se da se slažeš da je prijateljstvo važnije od novaca, a ovog aputa ste stvarno pokazali da je to tako. Još jednom svaka čast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

I pored saosecanja sa vama zbog neodlaska na Nordkap, uzivao sam citajuci putopis! Predivne fotografije, odlicna voznja! Sve u svemu, put se isplatio, a Nordkap ce da saceka narednu godinu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja